флаг

Новини

Запрошуємо аптечні заклади району до участі в Урядовій програмі «Доступні ліки»

 На сьогодні в Україні працює оновлена урядова програма реімбурсації, яку з 1 квітня 2019 року адмініструє Національна служба здоров'я України (nszu.gov.ua).

Реімбурсація - це механізм повної або часткової оплати лікарських засобів, що включені до деталізованого опису з бюджету.

З переходом програми реімбурсації в адміністрування НСЗУ відшкодування вартості лікарських засобів відбувається за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку». Це можливе, завдяки реалізації програми за новими принципами:

  • єдині прозорі правила укладення договорів – усі аптеки, які відповідають мінімальному набору вимог, мають можливість укласти договір про реімбурсацію з НСЗУ;
  • використання електронних інструментів – усі процеси пов'язані з укладенням договору про реімбурсацію та відпуск ліків за електронними рецептами відбуваються в електронній системі охорони здоров'я;
  • електронний рецепт – забезпечує мобільність пацієнтів та нівелює географічні обмеження, оскільки отримати ліки можна в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця, де було виписано рецепт.

Щоб укласти договір про реімбурсацію з НСЗУ аптечний заклад має забезпечити наявність:

  • ліцензії на право провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами;
  • комп'ютерів та підключення до інтернету;
  • аптечної інформаційної системи (АІС), яка дозволяє обмінюватися інформацією з центральною базою даних електронної системи охорони здоров'я;
  • кваліфікованих електронних підписів у всіх працівників, які відпускатимуть лікарські засоби за електронними рецептами.

Фахівці НСЗУ готові надати інформаційну підтримку аптечним закладам будь-якої форми власності для ефективного та швидкого входження аптек у програму. Якщо ваші аптечні заклади планують взяти участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки» та потребують інформаційної підтримки.

Для підключення до електронної системи охорони здоров'я та роботи з електронними рецептами аптеки потребуватимуть додаткового програмного забезпечення. Аптека може розробити його самостійно або обрати одну з пропозицій на ринку ІТ рішень для аптек.

В Чернігівському районі Запорізької області урядова програма «Доступні ліки» діє не в повному обсязі. Це викликано тим, що лише 1 аптека, з розташованих в межах району, уклала договір з НСЗУ. Все це спричиняє соціальну напругу серед населення району. Для попередження підвищення соціального напруження у громадян, що проживають на території району, рекомендуємо аптечним закладам району долучитися до участі в урядовій програмі.

Долучившись до програми реімбурсації Ви зможете отримати додатковий прибуток за рахунок освоєння бюджетних коштів та збільшити кількість відвідувачів Вашого закладу.