флаг

Новини

У Чернігівському районі  пройшли жалобні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору

     Щорічно у четверту суботу листопада в Україні  проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем та щемом у душі кожного небайдужого до подій того часу.

    22 листопада, напередодні пам’ятної дати, на території села Новомихайлівка, відбувся загальнорайонний мітинг- реквієм. Вшанувати пам'ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу, прийшли  перший заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Василь Попюк, представники районної та селищної рад,  школярі, вчителі та мешканці села.

     Під час заходу присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять про всіх заморених голодом, а потім поклали до пам’ятника жертвам Голодомору лампадки, символічні колоски, вінки та квіти.

      Звертаючись до присутніх, перший заступник  райдержадміністрації зазначив: – «Голодомор був не випадковим явищем, це була реакція комуністичного режиму на відродження нашим народом власної держави, національної ідентичності та культурно-духовне піднесення часів Української революції 1917-1921 років».

   Василь Михайлович наголосив на тому, що пам’ять про Голодомор – невід’ємний елемент української ідентичності і запорука неповторення злочинів комуністичного режиму. Тож він закликав зберегти мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, бути єдиними у створенні світлого майбутнього нашої держави, твердими та свідомими у своєму виборі європейського шляху розвитку.