флаг

Новини

Пам’ятка: що треба знати шукачу роботи

Запорізький обласний центр зайнятості роз’яснює, що законодавство про зайнятість населення передбачає широкий спектр безоплатних послуг для осіб, які втратили роботу. Проте, окрім наданих прав, держава покладає на безробітних певні зобов’язання.

Зокрема, необхідно своєчасно подавати достовірні дані, документи, відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.

Протягом трьох робочих днів безробітний повинен повідомити кар’єрного радника про свою зайнятість: працевлаштування чи вступ на навчання за денною формою та виконувати заходи, зафіксовані в індивідуальному плані працевлаштування. Адже встановлення факту невиконання без поважних причин індивідуального плану працевлаштування, а також дворазова відмова від пропозиції належної роботи або від проходження професійного навчання (для безробітних, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності), передбачено припинення обліку в службі зайнятості та виплат по безробіттю.

Шукач роботи має відвідувати центр зайнятості не менше одного разу на 30 календарних днів та дотримуватись письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню. Поняття «відвідування центру зайнятості» передбачає зустріч безробітного з кар’єрним радником у зазначений день і час. Невиконання цієї вимоги без поважних причин тягне за собою припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю.

Недотримання письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, а саме невідвідування безробітним центру зайнятості у визначений і погоджений час передбачає скорочення виплати допомоги по безробіттю до 90 календарних днів. За перше порушення виплата скорочується на 15 календарних днів. За кожне наступне збільшується ще на 15, але не більше як на 90 календарних днів.

У разі направлення центром зайнятості на професійне навчання до навчального закладу чи роботодавця шукач роботи має успішно пройти повний курс навчання, виконувати правила внутрішнього розпорядку навчального закладу (роботодавця), дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Припинення навчання за направленням служби зайнятості без поважних причин або дворазова відмова від пропонованої належної роботи за набутою професією (спеціальністю) передбачають: припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю, а також стягнення суми витрат на навчання, проїзд та проживання у період навчання.

 

Довідково.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького обласного центру зайнятості за номером (061)233-11-47.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю