флаг

Новини

У Запорізькій області зафіксовано новий випадок отруєння грибами

За повідомленням ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», у минулі вихідні у стані середньої важкості до реанімаційного відділення КНП «Оріхівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» було госпіталізовано жительку м. Оріхів з діагнозом «отруєння грибами».

У ході проведення епідеміологічного розслідування цього випадку захворювання було встановлено, що отруєння спричинено вживанням дикорослих грибів домашнього приготування, які були зібрані постраждалою у лісовому масиві неподалік м. Оріхів.

За даними ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку 2019 року в Запорізькій області офіційно зареєстровано вже вісім випадків отруєння грибами, 12 осіб постраждали. Для порівняння:  минулого року було зареєстровано всього сім випадків отруєння грибами, постраждали 10 осіб. Лише завдяки своєчасному зверненню до лікувальних установ та наданню лікарями кваліфікованої медичної допомоги постраждалим летальних випадків не зареєстровано.

Фахівці ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» попереджають, що в Запорізькому регіоні ростуть тільки умовно їстівні гриби. Щоб уникнути отруєння грибами, рекомендується не нехтувати елементарними правилами профілактики: збирати тільки відомі гриби; заготовляти про запас тільки молоді гриби; солити, сушити та маринувати кожен вид грибів окремо; перед відварюванням ретельно мити гриби від частинок піску та ґрунту; воду після відварювання обов'язково треба зливати. При цьому слід пам'ятати, що ніяка кулінарна обробка не знешкоджує грибну отруту.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудоту, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

- негайно викликайте «швидку допомогу», а до її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами слабкого сольового розчину або розчину марганцівки, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини;

- навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу.

Проте найдієвішою порадою, яка стовідсотково вбереже вас від отруєння грибами, лишається відмова від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей віком до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування та людей похилого віку. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю