флаг

Новини

Обласна влада та громадськість сформують пропозиції для зміни екологічного законодавства

Заступниця голови облдержадміністрації (cтажування) Марина Кудерчук провела зустріч з активістами Еко коаліції Запоріжжя. У розмові також взяли участь представники Держпродспоживслужби, Департаменту екології та природних ресурсів, Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, Державної екологічної інспекції в Запорізькій області та фахівці Гідрометеоцентру. Приводом для зустрічі стали скарги жителів регіону на забруднення атмосферного повітря.

Як зазначила голова обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» Ірина Пирогова, забруднення атмосферного повітря та техногенні аварії суттєво впливають на стан здоров’я людей. Останні тижні місто Запоріжжя потерпає від смороду речовини невідомого походження.

Активісти організували збір підписів з вимогами забезпечити цілодобову роботу пересувної екологічної лабораторії та створити в області систему екомоніторингу.

Марина Кудерчук вислухала всі пропозиції та закликала розробити спільні  дії для розв’язання проблеми,  налагодити системну взаємодію влади і громадськості.

− Підготовка проєкту розпорядження суб’єктами моніторингу знаходиться в активній фазі, до процесу долучається громадськість. Обласна влада готова до активної співпраці з громадськістю. Це наші містяни, це люди, які кожен день зустрічаються з такими проблемами, як і ми. Але в спільній роботі влади та громадськості є конструктивний діалог та більш швидке вирішення питання, − наголосила Марина Кудерчук.

За її словами, пропозиції громадськості та місцевої влади будуть зібрані та передані на парламентські слухання, які відбудуться 27 листопада, також необхідно переглянути законодавчі нормативи щодо дозволу на допустимі норми забруднення навколишнього середовища.

- Обласна влада завжди відкрита для громадськості, наразі наша мета – розробити стратегію спільних дій та сформувати свої пропозиції, - підбила підсумки зустрічі Марина Кудерчук.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю