флаг

Новини

Запоріжців закликають не наражати на небезпеку себе і своє оточення та вчасно вакцинуватися

Цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії. Це стало можливим через украй низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновано лише 59% дітей до року, дорослих – 52,3%. Попри те, як наголошує МОЗ України, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень. 

За словами фахівців, попередити розвиток  захворювання та запобігти небезпечних ускладнень можна лише шляхом вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень і ревакцинації дорослих (кожні 10 років). Безоплатне щеплення від дифтерії можна отримати, звернувшись до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, з яким у вас укладена декларація.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби — 3-10 днів. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин.  Токсин блокує синтез білка в клітинах, у результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

Для лікування  дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. У серпні  2019 року Україна отримала гуманітарну допомогу від  ВООЗ - 200 флаконів протидифтерійної сироватки.  Наразі  використано 13 у Закарпатській області і Києві, залишилося близько 180, які розподілені між областями.

За останні роки в Україні реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію: 2011 рік – вісім випадків, 2012 – п’ять  (серед них – одна дитина), 2013 – шість (серед них – дві дитини), 2014 – чотири (серед них – одна дитина), 2015 – два (одна  дитина), 2016 – четверо дорослих (по одному – в Івано-Франківській області,  Одеській і двоє  в місті Києві), 2017 - випадків захворювання на дифтерію зареєстровано не було, у 2018 році - 10 випадків.

За станом на 15 жовтня 2019 року в Україні  зареєстровано два випадки дифтерії (у Хмельницькій та Луганській області). Протягом жовтня надійшла інформація про п’ять  випадків у Закарпатській області ( ще 10 кваліфіковано як носійство), два випадки в Києві та один -  в Тернопільській області.

Як повідомили у Запорізькому обласному лабораторному центрі МОЗ України, у нашій області в цьому році випадки дифтерії не реєструвались. У 2018 році  було зареєстровано два випадки у дорослих, які не мали чергових щеплень проти цієї інфекції.

На сьогодні в Запорізькій області стан охоплення щепленням проти дифтерії недостатній. За 9 місяців поточного року діти до року вакциновані на 56,6% від плану (розрахунковий показник за 9 місяців становить 75%).

Діти інших вікових груп вакциновані в середньому на 39,2% - 88,4%, дорослі – на 74,3%.

Як запевнили в центрі, вакцини проти дифтерії є в наявності в кожному лікувально-профілактичному закладі, самі щеплення безкоштовні.

Довідково.

Якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, ви можете звернутися на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України за номером 1677 та повідомити, що вам перешкоджають у вашому праві на безкоштовну вакцинацію.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю