флаг

Новини

Коли вирішити проблему здатне лише порозуміння між родичами
Досить неоднозначні справи часом доводиться розглядати членам комісії з питань захисту прав дітей при Чернігівській райдержадміністрації. Непросто розібратися з проблемами чужої родини, знайти правих та винних, але кожен із членів комісії, зважуючи те чи інше рішення, передусім керується інтересами дитини, яка часто стає заручником чвар дорослих.

Так само непростою є справа родини з Владівки, де дівчинка-підліток будь-що хоче залишитися жити з бабусею у Хмельницькому, попри те, що літня жінка не може утримувати дитину, бо не має жодного доходу. У рідної матері дівчинки – чоловік та двоє малих синів. Особливого бажання спілкуватися з донькою вона не виказує. Але й бабуся зі своєю рідною дочкою не можуть знайти спільної мови. Єдине, що цікавить першу – аби дочка давала кошти для утримання онуки. Дівчинка ж ображена на мати за неуважність до неї.

– Тут склалася ситуація, – зауважив голова комісії, заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов, – коли комісія безсила перед проблемою у сім’ї, у якій найрідніші люди не навчилися любити одне одного, прислухатися до думки інших. Єдиний вихід – зібратися їм усім разом та знайти шляхи до примирення. Звичайно, правильно було б, якби дитина жила з рідною мамою. Але ми не можемо ігнорувати той факт, що жінка сама не виказує бажання, не наполягає, щоб дочка проживала разом із нею. Хтось із них має зробити крок назустріч. Тільки ці три жінки здатні вирішити проблему відсутності любові в своїй родині. Ми ж, у свою чергу, зробимо все від себе залежне, аби мати нарешті зрозуміла, що має підтримувати свою дочку.


Крім того, комісія розглянула справу та надала дозвіл на купівлю нерухомості на ім’я неповнолітньої дитини. Через рішення комісії було надано дозвіл органу опіки та піклування на зняття коштів із особистих рахунків дітей-сиріт, учнів Чернігівської школи-інтернату для придбання одягу та техніки, а також обговорено умови утримання і розвитку дітей в одній із прийомних сімей району, щодо якої у членів комісії не виникло жодних претензій.