флаг

Новини

На колегії обговорили оздоровлення дітей влітку та готовність до нового навчального року
Близиться літо, тому нині особливо актуальним є питання оздоровлення юних жителів району, учнівської молоді. Про це йшлося під час засідання колегії, яке провів 15.04.2014 року заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов.

Як зазначив під час свого виступу начальник управління соціального захисту населення Олександр Борода, оздоровлення, відпочинок дітей району та зайнятість школярів у канікулярний період у поточному році залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності управління. У першу чергу послугами оздоровлення та відпочинку будуть забезпечені діти пільгових категорій. Ще на початку року для цього управління ініціювало прийняття сільськими радами програм оздоровлення та відпочинку дітей на місцевому рівні.

Усього ж протягом літа заплановано оздоровити 1387 дітей. У загальноосвітніх закладах району працюватиме 16 пришкільних таборів денного перебування (усі дошкільні заклади з 1 червня 2014 року будуть переведені на літній оздоровчий період).

Найближчим часом заплановано проведення ремонтних робіт, перевірку технічного стану будівель, споруд, обладнання протипожежної безпеки у місцях розташування дитячих пришкільних таборів з денним перебуванням. Також буде створено районну комісію з координації проведення літньої оздоровчої кампанії та перевірки дитячих закладів, де надаватимуться послуги відпочинку для дітей району. За участі сільських та селищної ради, спонсорів планується організувати роботу щодо своєчасної і якісної підготовки приміщень, ігрових і спортивних майданчиків дошкільних навчальних закладів, технологічного обладнання. За допомоги керівників підприємств на територіях сільських рад буде організовано підвіз дітей до місць відпочинку та оздоровлення.

Особлива увага протягом літа буде надаватися організації повноцінного відпочинку та оздоровлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Прогнозний показник оздоровлення дітей цих пільгових категорій - 100%. Але реальні показники 2014 року свідчать про те, що труднощів цьогоріч не уникнути. На дату проведення колегії жодна дитина пільгової категорії ще не виїхала на оздоровлення.

Фінансування оздоровлення, відпочинку дітей та підлітків району буде проводитися з використанням як бюджетних, так і залучених коштів. У цьому році планується одержати 30 путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій у дитячих закладах оздоровлення на березі Азовського моря (фінансування - за рахунок коштів обласного бюджету). Із обласного бюджету буде профінансовано оздоровлення матерів (за власний кошт) із дітьми з сімей пільгових категорій (діти віком від 4 до 6 років) та оздоровлення матерів (за власний кошт) з дітьми-інвалідами. В УДЦ “Молода гвардія” оздоровлення дітей нашого району почнеться з 20 квітня. Департаментом соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації було розподілено по 2 путівки на кожен район області.

Про підготовку та організацію початку 2014-2015 навчального року доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту Віта Отрода. Вона, зокрема, нагадала про реорганізацію Панфілівської, Стульневської і Новоказанкуватської ЗОШ у навчально-виховні комплекси, де було створено всі умови для повноцінної роботи дошкільних груп, виконано роботи з реконструкції приміщень для потреб дошкільнят, що забезпечило 56 додаткових місць.

Нині у районі 15 дошкільних закладів, з яких 9 ясел-садків й 6 НВК «школа-сад». Охоплено дошкільною освітою 480 дітей, що складає 83% від загальної кількості дітей дошкільного віку в районі (охоплення дітей 5-річного віку складає 100%, що на 12% більше у порівнянні із минулим роком).

Щороку, з березня по червень, у загальноосвітніх школах організовано підготовку дітей, які підуть до першого класу. Це дає можливість за короткий термін підготувати дітей до школи. Незважаючи на те, що вік функціонування дошкільних навчальних закладів від 20 до 45 років, стан матеріально-технічної бази в них поліпшується. Окрім бюджетних коштів, ремонти груп ДНЗ проводяться за кошти батьків, спонсорів.

Нині потребують капітального ремонту, Новополтавська, Обіточненська дошкільні установи, де необхідно збільшити фінансування для покращення харчування, матеріально-технічної бази (ігрове та фізкультурне обладнання майданчиків не відповідає сучасним вимогам, потребує заміни технологічне обладнання на харчоблоках).

У районі діє 17 загальноосвітніх навчальних закладів. З них загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів – 12 (у т.ч шкіл нового типу – 1, НВК – 1), загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів – 5 (у т.ч НВК – 3).

У 2013-2014 навчальному році здобували освіту 1729 учнів, що на 44 менше, ніж минулого року. Із загальної кількості учнів у сільській місцевості навчається 1084 учнів. У порівнянні з минулим навчальним роком, учнівський контингент сільської місцевості скоротився на 24 учня. Загальна кількість класів складає: 146 класів та 155 класів-комплектів. Кількість класів з минулого навчального року скоротилася на 2, класів-комплектів на 3.

До першого класу було зараховано 191 дитину, що на 10 більше, ніж минулого року. Кількість перших класів – 16 (менше на 1 у порівнянні з минулим роком).

У 2013-2014 навчальному році на обласному турі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін було визначено переможцями 5 учнів району, які посіли треті місця на олімпіаді з географії (Мосіяш Ірина, Новомихайлівський НВК, вчитель – Олексієнко С.В.), з фізики (Кордій Наталія, Чернігівська ЗОШ ім. А.М. Темника, вчитель – Самодзін Т.В.), з української мови і літератури (Шевченко Юлія, Богданівська ЗОШ, вчитель – Цап О.О.) та біологія (Герич Крістіна, Стульневський НВК, вчитель – Стародубцева В.В.), друге місце з трудового навчання (Кобець Олексій, Владівська ЗОШ, вчитель – Лущай А.Г.). За результативну участь в олімпіадах протягом двох останніх років Шевченко Юлія буде нагороджена обласною премією. За підсумками проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, до складу переможців обласного рівня увійшли 6 учні з 5 шкіл району (на 2 більше ніж минулого року).

Отримали атестати про повну загальну середню освіту 128 випускників денної школи та 3 екстерна. Із Золотою медаллю закінчили школу 4 випускників, що на 1 медаліста більше, ніж минулого року (Чернігівська СШ «Надія», Богданівська ЗОШ, Новоказанкуватський НВК). Срібну медаль отримали 4 випускники, що на 3 медалі більше минулорічного показника (Стульневський, Новоказанкуватський НВК, Богданівська ЗОШ).

Згідно зі статтею 14 Закону України «Про освіту», статтею 21 Закону України «Про загальну середню освіту» створені умови для забезпечення рівного доступу до якісної освіти всіх дітей і підлітків шкільного віку, незалежно від місця проживання через організацію регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання та у зворотному напрямку. Протягом 2013 н.р. відділом освіти, молоді та спорту, навчальними закладами були вжиті заходи щодо організації підвозу дітей до школи: складені списки учнів, які потребують підвозу, видані накази по закладах, призначені відповідальні за безпеку дітей під час перевезення. Розроблені та затверджені схеми маршрутів та графіки руху з урахуванням розкладів навчальних занять.

Усього в районі 6 шкільних автобусів, послугами яких користується 485 учнів (32 % від загальної кількості дітей, які потребують підвозу), інші діти підвозяться найманим транспортом.

Протягом 2013 року було проведено ряд ремонтних робіт у навчальних закладах: заміна старих дерев’яних вікон та дверей на металопластикові у Верхьотокмацькій ЗОШ, Панфіловському й Стульневському НВК. У навчально-виховних закладах облаштовано внутрішні санвузли. Здійснено реконструкцію Стульневської ЗОШ у Стульневський НВК. Проведено капітальний ремонт даху спортивного залу у Довгинському НВК за кошти батьків і спонсорської допомоги. За спонсорські кошти замінено огорожу у Верхньотокмацькій ЗОШ та вхід до школи, встановлено дитячий майданчик у Хмельницькому НВК.

Звісно, багато ще доведеться зробити. Приміром, чекають на завершення розпочаті капітальні ремонти у двох чернігівських школах. Навчальна мережа потребує оптимізації у відповідності з фінансуванням галузі. Потребують реконструювання котельня Владівської школи, система опалення Просторівської ЗОШ. Необхідне підключення навчальних закладів району до швидкісного Інтернету.

Про стан виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 20.12.2012 №497 «Про хід виконання Програми охорони земель історико-культурного призначення Чернігівського району на 2011-2014 роки» доповів начальник відділу культури і туризму Ігор Лехман. Дане розпорядження було прийняте за підсумками колегії Чернігівської РДА, що проходила у грудні 2012 року. Відтоді відділом культури і туризму було проведено ряд заходів, спрямованих на приведення у відповідність до чинної нормативно-правової бази стану охорони об’єктів історичної та археологічної спадщини. Зокрема, спеціалістами відділу впродовж року було обстежено 42 пам’ятки історії, які перебувають на державному обліку. На Братські могили та пам’ятники воїнам-односельцям складено 19 актів обстеження сучасного стану, оновлено паспорти та укладено 19 охоронних договорів із головами сільських та селищної рад. Також було укладено угоду із Запорізьким обласним центром охорони культурної спадщини щодо виготовлення облікових карток на об’єкти археології, що розміщені на територіях Широкоярської та Владівської сільських рад. Цьогоріч було проведено інвентаризацію курганів на територіях Новомихайлівської та Стульневської сільських рад. Робота з приведення стану справ з охорони культурної спадщини на території району до чинної нормативно-правової бази триває.

Також під час колегії було підсумовано проведення комплексної перевірки здійснення виконавчим комітетом Новоказанкуватської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади, про що доповів начальник організаційного відділу апарату райдержадміністрації Євген Кривний.

За підсумками колегії було прийнято відповідні розпорядження.