флаг

Новини

Послуги терцентру для самотніх непрацездатних громадян можуть бути безкоштовними
Засідання комісії з розгляду питання звільнення від плати за обслуговування у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулося 15.04.2014 року в Чернігівській райдержадміністрації.

Провів засідання голова комісії, заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов за участі начальника територіального центру соціального обслуговування Світлани Костенко, директора районного центру зайнятості Віктора Пелиха, начальника юридичного відділу райдержадміністрації Віри Пазухи, завідувача відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Алли Деркач, начальника відділу прийому громадян УСЗН Маргарити Карвацької і головного спеціаліста відділу доходів та автоматизованої обробки інформації Управління фінансів райдержадміністрації Світлани Моргун.

На порядку денному комісії стояло питання про звільнення від плати за надання соціальних послуг одинокомешкаючої непрацездатної жительки Чернігівки. Жінка має трьох дітей. Але двоє з них, син та дочка, вже вийшли за віком на пенсію, тож також є непрацездатними. Ще одна дочка проживає в іншій країні і не в змозі здійснювати належний догляд за матір’ю.

Як пояснила директор територіального центру Світлана Костенко, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 29 грудня 2009 року № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» у виключних випадках Комісія має право звільнити від плати за надання соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома самотньо проживаючих непрацездатних осіб, які мають родичів, зобов’язаних за законом їх утримувати та надавати їм соціальну допомогу, однак з певних причин не надають такої допомоги.

Тож, за підсумками голосування членів комісії, чернігівчанку, справа якої розглядалася, було звільнено від плати за надання соціальних послуг у відділенні соціальної допомоги вдома.