флаг

Новини

У ЦРЛ діє анонімний кабінет з питань наркологічних хвороб
На проблемі своєчасного виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, наголосив під час координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам, що відбулася 11 квітня, районний нарколог Сергій Залозний. Він також нагадав, що базі наркологічного кабінету поліклініки ЦРЛ діє анонімний кабінет з питань наркологічних хвороб.

За 2013 рік на облік до наркологічного кабінету було поставлено усього одного залежного від марихуани. На кінець минулого року на цьому обліку перебувало 8 наркозалежних. Декого доводиться знімати з обліку через відмову лікуватися чи систематичну неявку. За І квартал цього року жодної особи, яка має проблеми з вживанням наркотиків, не виявлено. І основна причина цього полягає не в тому, що у районі ця проблема відсутня. Просто більшість громадян заплющують на неї очі.

Відповідно до порядку виявлення та постановки на облік осіб, які незаконно вживають наркотичні засоби або психотропні речовини, до наркологічного кабінету наркозалежних мають направляти співробітники органів внутрішніх справ. Ті ж, у свою чергу, спираються на інформацію, надану підприємствами, установами, організаціями, ЗМІ району або окремими громадянами про те, що хтось із їхніх працівників, співвітчизників незаконно вживає наркотики чи перебуває у стані наркотичного сп’яніння. Ось чому Сергій Залозний звернувся до спеціалістів, зокрема до начальника Чернігівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області Віктора Доценка та начальника відділу освіти, молоді та спорту Віти Отроди, з проханням активізувати роботу з виявлення осіб, у тому числі й підлітків, залежних від психотропних речовин.

Так, станом на 10.04.2014 року на профілактичному обліку в наркологічному кабінеті перебуває 22 особи. З них шестеро – діти, залежні від тютюнопаління.

Також Сергій Миколайович акцентував увагу на тому, що на основі наркологічного кабінету поліклініки ЦРЛ діє анонімний кабінет з питань наркологічних хвороб. Власне, такий кабінет діє на постійній основі вже давно, проте мало хто з жителів району знає, що може отримати цілком дієву допомогу, звільнитися від залежностей, згубних звичок, при цьому не афішуючи свого ім’я. У тому числі, допомога тут надається і дітям, підліткам, залежним від тютюнопаління.

На координаційній раді також обговорили питання фінансування допомоги наркозалежним людям. Для осіб, які офіційно встали на облік до наркологічного кабінету, було пропоновано проводити лікування безкоштовно, на що передбачити в районному бюджеті відповідні видатки. А от лікуватися анонімно доведеться за власний кошт.

Записатися на прийом чи детальніше дізнатися про лікування у наркологічному кабінеті (кабінет №1 в поліклінічному відділенні ЦРЛ) жителі району можуть телефоном 9-14-36.