флаг

Новини

У 25 жителів району – туберкульоз!
Проблема туберкульозу існує в усій країні і, на жаль, не оминула вона й мешканців нашого району. Лише за минулий рік захворюваність на туберкульоз збільшилася з 8 до 18 осіб. Усього ж у районі 25 осіб, у яких було діагностовано це захворювання, про що розповів лікар-фтизіатр Чернігівської ЦРЛ Володимир Тихонов під час координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам, що пройшла в Чернігівській райдержадміністрації 11.04.2014 року.

Провів координаційну раду заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов за участі головного лікаря ЦРЛ Леоніда Кириленка, начальника служби у справах дітей Людмили Веремій, начальника управління соціального захисту населення Олександра Бороди, заступника головного лікаря Чернігівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторії Присяжнюк, лікаря-фтизіатра Володимира Тихонова, лікаря-нарколога Сергія Залозного, представників відділу освіти, молоді та спорту і районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Як свідчить медична статистика, у минулому році в районі вперше захворіли на бактеріальну форму туберкульозу 8 осіб, на деструктивну форму – 9 осіб, також зареєстровано 1 випадок рецидиву. На щастя, серед пацієнтів не було дітей та підлітків. Проте, з 18 осіб, які захворіли впродовж року, 9 – цілком благополучні громадяни. А це означає, що це захворювання загрожує кожному. І одна з головних причин розвитку хвороби – ослаблений імунітет.

– Особливо пильними мають бути співробітники служб, установ, організацій, які часто контактують з великою кількістю людей чи з неблагополучними верствами населення, – зазначив заступник голови райдержадміністрації, голова координаційної ради Віктор Сапальов. – Їм треба проводити ряд профілактичних застережних заходів, принаймні раз на рік робти флюорографічне обстеження.

Як додав Володимир Тихонов, найпростішим та найдієвішим профілактичним заходом у такому випадку є звичайне регулярне провітрювання приміщеннь, кабінетів.

У 52-56 % випадків виявляється туберкульоз під час медичних оглядів у ЦРЛ. У минулому році, при плані в 10743 особи, пройшло флюорографію 9310 дорослих жителів району (86,6%). Бактеріоскопічно досліджено 158 хворих, серед яких у 5 було виявлено туберкульоз. Вакциною БЦЖ було щеплено 70 немовлят з 72, які народилися у 2013 році (в одному випадку від щеплення відмовилися батьки, в іншому – відмовлено за медичними показниками).

Деякі нарікання під час засідання викликала процедура проведення медичних оглядів. Як пояснив головний лікар ЦРЛ Леонід Кириленко, часто людина, знаючи, що має патологію, намагається приховати свою хворобу, аби й надалі працювати на підприємстві. У такому випадку лікарів навряд чи можна звинувачувати у халатності, проте контроль за проведенням профілактичних оглядів населення району все ж було вирішено посилити.

У цілому ж, роботу фтизіатричної служби в Чернігівському районі було визнано задовільною. Головному лікарю первинної ланки Чернігівського Центру ПМСД Любові Тихоновій було рекомендовано посилити роботу за виявленням туберкульозу дільничними лікарями, лікарями загальної практики сімейної медицини, фельдшерами району. Лікарям центру доручено скласти поіменний список осіб, які не проходили флюорографічне обстеження більше двох років. Головним лікарям ЦРЛ та ЦПМСД Леоніду Кириленку та Любові Тихоновій рекомендовано організувати проведення занять з лікарями та фельдшерами району щодо проявів, профілактики й виявлення туберкульозу серед населення.

Також під час засідання координаційної ради було розглянуто питання стану виявлення та постановки на облік наркозалежних та зловживаючих алкоголем осіб протягом 2013 року та за І квартал 2014 року.