флаг

Новини

Якщо вам відмовили у вакцинації – телефонуйте на гарячу лінію

Держава гарантує кожному пацієнту безкоштовну вакцинацію у первинній ланці медицини. За повідомленням Міністерство охорони здоров’я, в Україні наявні всі вакцини від десяти інфекційних хвороб за календарем щеплень. Це вакцини від гепатиту В, туберкульозу, кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту і хіб-інфекції.

Як повідомлялося раніше, відповідно до календаря профілактичних щеплень дитина перед школою має бути вакцинована двома дозами від кору, паротиту, краснухи; п’ятьма дозами вакцини від дифтерії та правця; п’ятьма дозами від поліомієліту.

У цьому році наявність щеплень за календарем – обов’язкова вимога для відвідування дошкільних навчальних закладів і шкіл. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний суд України.

Якщо пацієнт не отримав від свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра належної підтримки щодо вакцинації за календарем щеплень або надолуження тих щеплень, які були з різних причин пропущені, він може звернутися на спеціально створено гарячу лінію Національної служби здоров'я України за телефоном 1677.

Фахівці наголошують: щеплення – єдиний надійний захист від кору, дифтерії, правця, особливо якщо у регіоні зафіксовані непоодинокі випадки захворюваності.

Наразі жодного спалаху захворювання в Запорізькій області не зафіксовано. За даними Запорізького обласного лабораторного центру, за останній тиждень зареєстровано шість випадків кору в містах Запоріжжя, Бердянськ та Мелітополь, а також у Кам’янсько-Дніпровському районі.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю