флаг

Новини

Пиво – теж алкоголь! Вбиває повільно…
Досить цікаво підійшли до проблеми вживання алкоголю населенням, а особливо підлітками, керівники Івано-Франковської області. На вулицях міста з’явилися біл-борди, на яких зображено обрис кухля пива у вигляді бомби з палаючим гнотом, а збоку – напис: «Пиво – теж алкоголь. Вбиває повільно». Цю соціальну рекламу було створено відповідно до вимог закону України «Про захист суспільної моралі».

На жаль, проблема алкоголізму характерна і для населення нашого району. Як розповідає начальник служби у справах дітей Чернігівської райдержадміністрації Людмила Веремій, в останні роки збільшилася кількість підлітків, які вживають алкогольні напої, найчастіше – пиво. Тим більше, батьки навіть не заперечують, коли їхні 16-18-річні нащадки під час родинних свят п’ють легкі алкогольні напої. Мотивують дорослі це просто, – мовляв, краще хай вип’є з батьками, ніж на вулиці з друзями.

Але подібне долучення дітей до алкоголю - особливо небезпечне. Воно усуває психологічний бар'єр і підліток фактично отримує дозвіл випити з товаришами або навіть одному, якщо з'являється така можливість.

Мотиви вживання спиртного підлітками поділяються на дві групи. В основі мотивів першої групи лежить бажання наслідувати традиціям, відчувати нові враження, почуватися дорослішими, цікавість тощо. Особливої уваги заслуговує друга група мотивів споживання алкоголю, що формують пияцтво як тип поводження правопорушників. У число цих мотивів входить прагнення позбутися нудьги. У підлітків цієї категорії істотно ослаблений або втрачений інтерес до пізнавальної діяльності. Ці хлопці та дівчата менше цікавляться художньою літературою, рідко беруть участь у самодіяльності, втрачають інтерес до навколишнього світу. Нарешті, деякі підлітки споживають спиртне, щоб зняти із себе напругу, звільнитися від неприємних переживань. Напружений, тривожний стан може виникнути, приміром, у зв'язку з невизначеним становищем у сім'ї, шкільному колективі.

Службою у справах дітей Чернігівської РДА, спільно з кримінальною міліцією у справах дітей Чернігівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області, аби тримати ситуацію з підлітковим алкоголізмом під контролем, проводяться профілактичні рейди «Дозвілля». Протягом 2013 року було здійснено 8 рейдів до клубів, кафе, барів, де перевірено дотримання правопорядку та етичних норм стосовно дій неповнолітніх на дискотеках, у громадських місцях. За результатами рейдів ініційовано питання про притягнення 6 осіб до адміністративної відповідальності в порядку ст. 180 КУпАП, 8 осіб - до адміністративної відповідальності в порядку ст.175 1 КУпАП, 8 осіб - до адміністративної відповідальності в порядку ст.156 ч.2 КУпАП.

У 2014 році практика проведення вказаних рейдів продовжується. І вже за цей рік співробітниками КМСД Чернігівського РВ ГУМВС України в Запорізькій області складено 3 адмінпротоколи в порядку ч. 2 ст. 156 КУпАП.

Зважаючи на ці факти, служба у справах дітей Чернігівської РДА ще раз нагадує жителям нашого району: шановні дорослі, чинним законодавством не надається прав батькам чи іншим дорослим особам дозволяти вживати алкоголь підліткам до досягнення ними 18-річного віку. Законодавством України передбачені різні види відповідальності як для батьків, дорослих осіб, які пригощають неповнолітнього алкоголем, так і для продавців, які реалізують алкогольні напої дітям. Про це слід пам’ятати і не порушувати закони нашої держави.

Окремо зазначимо, що суб’єкти господарювання району, які здійснюють продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів, повинні виконувати Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854, та не допускати реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.

Пам’ятайте, будь-який алкоголь, навіть не міцний, містить етиловий спирт, який послаблює організм, гальмує формування і дозрівання його органів і систем, а в деяких випадках, наприклад, при зловживанні, і зовсім зупиняє розвиток деяких функцій вищої нервової системи. Чим молодший організм, тим згубніше діє на нього алкоголь. Крім того, вживання алкогольних напоїв підлітками значно швидше, ніж у старших, веде до формування в них алкоголізму. Не розставляйте пастку для наших дітей, адже здорові діти – це здорове майбутнє!