флаг

Новини

Питання забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на контролі місцевої влади

Відповідно до постанови КМУ від 26.06.2019 № 616 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 № 877» у 2019 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа спрямовується на:

нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності;

придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей;

виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб;

рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку;

розроблення проектної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків.

Основні нововведення порядку:

  • окрім дітей-сиріт житлом забезпечуватимуться і діти, позбавлені батьківського піклування. Тобто під дію порядку підпадають: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.
  • надано право отримувати грошову компенсацію за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла.
  • грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.
  • житло придбавається шляхом укладення договору купівлі-продажу. Договором передбачається накладення заборони на відчуження такого житла протягом десяти років.

Діти, які виявили бажання отримати грошову компенсацію, з метою отримання допомоги у придбанні житла звертаються із заявою до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Заяву про придбання або про виплату грошової компенсації дитина особисто подає до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.

В Чернігівській районній державній адміністрації 7 серпня 2019 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації Наталі Степаненко відбулося засідання комісії для формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію (далі Комісія) відповідно до Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з держаного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа (долі Порядок).

Вищевказана Комісія діє на підставі Розпорядження голови районної державної адміністрації від 01.08.2019 № 126 про створення Комісії, затвердження її складу та Положення.

Під час засідання Комісії були визначні основні напрямки роботи відповідно до встановлених Порядком та умовами термінів. Також розглянуто список осіб, що перебувають на квартирному обліку за місцем походження, визначено осіб що відповідають вимогам Порядку (за статусом та віком), оброблений список переданий Управлінню соціального захисту населення для опрацювання згідно Порядку.