флаг

Новини

В Токмаці підбили підсумки «Кампанії декларування 2019»

Коментуючи підсумки цьогорічної деклараційної кампанії, начальник  Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області Любов Чумакова  відмітила зростання суми задекларованих доходів при незмінній кількості поданих декларацій.

«Щорічне збільшення задекларованих сум отриманих доходів – це яскравий приклад усвідомлення громадянами необхідності та важливості сплати податків», - підкреслює Любов Іванівна.

За 2018 рік до Токмацького управління громадянами подано 5436 декларацій, в т.ч. платниками Чернігівського району - 1390. Загальна сума задекларованих ними доходів становить 65,2 млн.грн., що на 29 відсотків більше минулорічного показника.

Згідно поданих декларацій громадянами самостійно визначено до сплати 7,6 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 831,8 тис.грн. військового збору.

Аналізуючи подані декларації відмічається, що найактивніше мешканці Токмаччини декларували доходи від продажу сільськогосподарської продукції - більше 86 відсотків від загальної кількості поданих декларацій (до території обслуговування Токмацького управління входять територія м.Токмак та Токмацького і Чернігівського районів). Друге місце посідають декларації з доходами у вигляді отриманої спадщини та отриманого у дарунок нерухомого майна. Третє місце – належить громадянам, які отримали доход від продажу рухомого та/або нерухомого майна.

Любов Чумакова висловлює подяку всім громадянам за своєчасно подані декларації і сплачені податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, та підкреслює, що надходження сум податку на доходи фізичних осіб – основне джерело наповнення місцевих скарбниць. Тому всі громадяни повинні розуміти, що сплачуючи цей податок, вони підтримують місцеві бюджети.

Також звернула увагу на те, що не зважаючи на завершення деклараційної кампанії, ще до кінця року громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки. На сьогодні 76 осіб скористалися такою можливістю, з бюджету їм вже повернуто  133,8 тис.грн.  податку на доходи фізичних осіб.

Якісне надання адміністративних послуг – запорука для  розвитку сервісної служби

Центром обслуговування платників, що діє  у Токмацькій ДПІ Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області надається комплекс адміністративних, консультативних і інформаційних послуг. Саме тут платники податків мають змогу подати звітність та  отримати кваліфіковану консультацію.

«За 4 місяці 2019 року до Центру обслуговування  звернулося понад 5 тисяч платників», - зазначила начальник Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області Любов Чумакова. Найбільшим попитом користувалась   послуга з видачі відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків – платники отримали 2336 довідок. Видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків здійснювалась 2076 разів. З початку року 125 платників єдиного податку звернулись до ЦОП за витягами з реєстру платників єдиного податку, а 115 – за проведенням реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.  77 осіб скористались послугою з видачі  довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), а 60 – видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби.

      В Центрі обслуговування платників  Токмацького управління працюють кваліфіковані інспектори, які знають свою роботу, тому і якість надання адміністративних послуг -  висока.