флаг

Новини

Костянтин Бриль: «Ми маємо завжди пам’ятати нашу історію»

Біля архітектурно-меморіального комплексу «Переправа» відбувся урочистий мітинг, присвячений Дню пам’яті та примирення та 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Учасники заходу  відзначили, що травневий день 1945 року увійшов в історію людства як свято Миру, свято визволення планети від нацизму. Ця перемога без України і без українців була б неможливою. Про це свідчать величезні втрати, яких зазнала Україна в роки Другої світової війни: 4 мільйони захисників України загинули в боях, понад 5 мільйонів жертв  серед мирного населення, десятки тисяч сиріт, мільйони людей без домівок, 2 400 000 українців примусово вивезли до Німеччини,  500 000 жертв Голокосту в Україні, 700 міст та 2800 селищ були повністю знищенні.

Звертаючись до учасників мітингу, Костянтин Бриль наголосив на важливості збереження пам’яті всіма поколіннями.

- Сьогодні в День пам’яті та примирення варто згадати про всіх, хто постраждав від жахіть Другої світової війни. Також  хочу подякувати нашим ветеранам. Ви перемогли та відбудували країну. Ті покоління, які живуть нині, можуть будувати своє майбутнє саме завдяки вашому подвигу. Так сталося, що історія знову повторюється, та я вірю, що ми обов’язково переможемо. Ми ніколи не забудемо, що 9 травня - головне свято для всіх нас. І ми не маємо права применшувати цей подвиг. Поки існуємо ми — має залишатися пам’ять. Звертаюся до всіх поколінь - ми маємо завжди пам’ятати нашу історію, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Учасники  мітингу вшанували пам’ять жертв Другої світової війни хвилиною мовчання. До меморіалу «Переправа» військовослужбовці Запорізького гарнізону поклали Гірлянду Слави. По завершенню мітингу відбулося покладання квітів представниками влади, підприємств, закладів, установ та громадських організацій.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю