флаг

Новини

Різнобарвну громаду району об’єднала любов до рідної землі
«Круглий стіл» з представниками політичних сил, громадських організацій в Чернігівському районі, депутатів усіх рівнів та жителів району, ініційований громадською організацією «Громадський контроль», пройшов 28.03.2014 у Чернігівській районній державній адміністрації.

У ході «круглого столу» було порушено чимало питань, що стосувалися мобілізації у районі, патріотичного виховання молоді, зокрема, й за допомогою місцевих ЗМІ, доцільності утворення громадських організації та загонів з охорони громадського порядку.

На початку зустрічі заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов підкреслив, що місцева влада ніколи не ховалася від відповідальності й готова відповісти на будь-яке питання та відзвітувати за будь-який свій крок.

Діалог розпочався з повідомлення ініціативної громади району про створення нової громадської організації за прикладом обласного Комітету громадського контролю. Дехто оцінив прагнення створити нову громадську організацію черговою PR-акцією. Хтось зауважив, що, можливо, новостворена організація дублюватиме функції вже існуючої Громадської ради, що діє при Чернігівській РДА. Але, як пояснила одна з ініціаторів створення ГО Ольга Ставицька, громадяни не прагнуть критикувати дії влади, а бажають брати активну участь у громадському житті району, самі визначати, як вони хочуть жити. Вона також запросила приєднуватися до «Громадського контролю» всіх небайдужих жителів регіону та висловила впевненість, що, згуртувавшись та об’єднавши свої зусилля, підтримавши одне одного у ці непрості часи, ми зможемо не лише вистояти, але й розвиватися.

У свою чергу, заступник голови РДА Віктор Сапальов запропонував представникам ГО «Громадський контроль», як і всім соціально-активних громадським організаціям, делегувати своїх представників до Громадської ради при Чернігівській РДА. Жителям сіл району було також запропоновано долучитися до створення ГО. Довідки з цього приводу можна отримати телефонами 9-15-91, 9-15-40.

Порушувалося під час діалогу і питання мобілізації у районі. Як пояснив заступник РДА Віктор Сапальов, частина інформації з цього приводу розголошенню не підлягає. Проте він, одобряючи прагнення громади підтримати українську армію, підкреслив, що така допомога має бути виключно цільовою.

Про роботу Чернігівського РВ ГУМВС України у Запорізькій області щодо забезпечення правопорядку на території району розповів начальник РВ Віктор Доценко. Він, зокрема, зазначив, що у створенні на території району загонів самооборони потреби немає. Нині міліція цілком може контролювати ситуацію на місцях. Звісно, є певні проблеми, зумовлені браком кадрів. Приміром, у нашому районі є лише три дільничні інспектори. Так само, порядок на дорогах відстежують лише три співробітники Державтоінспекції.

Про своє бачення того, якою має бути влада, розповів житель Новополтавки Іван Пода. Сильна, авторитетна та дієва – ці три визначення, на його думку, і мають характеризувати керівників. Він ще раз закликав усіх не сваритися через дрібниці, а намагатися зрозуміти один одного, бо це - єдиний шлях до розвитку.

Аби тримати руку на пульсі подій, голова районної організації Всеукраїнського товариства мисливців та рибалок Геннадій Єремейчук запропонував проводити політичні години в кожній громадській організації, селищній та сільських радах та кожному трудовому колективі незалежно від форм власності.

Обурення у декого з присутніх викликали чутки про те, що на окремих підприємствах гучно святкували відокремлення Криму. Звісно, це яскравий приклад сепаративних настроїв, але позаяк ця інформація не підтверджена жодними доказами, то вона так і лишилася на рівні чуток.

Тему сепаратизму порушив також гість району, молодий підприємець з м. Токмак Геннадій Надєїн. Він підкреслив, що прояви сепаратизму – це пряме порушення існуючого законодавства. А от гарною протидією цьому явищу є патріотизм – чинник, який об’єднує націю. І нині особливо гостро стоїть питання патріотичного виховання молодого покоління, прищеплення їм любові до своєї Батьківщини.

Цю тему продовжила начальник відділу освіти, молоді та спорту Віта Отрода, відзвітувавши про останні патріотичні заходи у навчальних закладах району. Як справедливо зазначив чернігівчанин Олег Береза, одним із головних чинників в прищепленні дітям любові до Батьківщини є ставлення до цього питання вчителів, бо якщо ті горять патріотизмом, то діти несвідомо проймуться цим відчуттям, що залишиться з ними на все життя.

Ольга Ставицька при цьому запропонувала провести за підтримки районної газети «Нива» інформаційний конкурс «Україна в нас єдина», де учні навчальних закладів, беручі участь в екскурсіях містами України, ділилися б на сторінках газети своїми враженнями від побаченого.

Як було зазначено під час діалогу, орієнтуються в інформаційному просторі району громадяни здебільшого завдяки місцевій газеті «Нива». Більшість жителів сіл не мають вищої освіти та зв’язків з іншими територіями, тому вони зважають, передусім на ту інформацію, яка надається місцевою пресою. Про роботу «Ниви» з питання прищеплення жителям району любові до своєї країни розповіла її редактор Вікторія Марченко.

Свою допомогу в питанні виховання патріотичних почуттів у молоді запропонували і представники громадських організації, зокрема, ветерани війни та праці, воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці.

Зрештою всіх присутніх у залі, не дивлячись на розбіжності у поглядах, об’єднала єдина теза – любов до Батьківщини та готовність усіма можливими засобами захищати її. При чому, про свою готовність захищати Україну говорили навіть ті, хто за віком уже перебуває на пенсії.

Наприкінці зустрічі заступник голови РДА Віктор Сапальов подякував жителям району за те, що всі ми знайшли можливість пережити неоднозначні події у країні без ексцесів, спокійно, й висловив сподівання, що нинішня зустріч дала відповіді на більшість запитань, які хвилюють нині місцеву громадськість та діалог цим не завершиться, а триватиме й ставатиме все більш конструктивним.