флаг

Новини

Цьогоріч у районі не зареєстровано жодного випадку гендерної дискримінації
З початку цього року в Чернігівському районі не було зареєстровано жодної скарги на порушення прав людини за ознакою статі. Про це повідомила завідувач сектору у справах сім’ї та дітей управління соціального захисту населення Валентина Гіренко під час засідання Експертної ради з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі 27.03.2014 року.

– Цьому, зокрема, сприяє незначна заселеність території району, – зазначив заступник голови районної державної адміністрації, голова Експертної ради Віктор Сапальов, який провів засідання. – Але нам не варто забувати, що факти дискримінації за статевою чи віковою ознакою можуть бути прихованими, особливо, у тих випадках, коли люди намагаються влаштуватися на роботу.

Під час засідання представники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, молоді та спорту, юридичного та загального відділів РДА обговорили шляхи недопущення серед населення території випадків гендерних утисків. Одним із профілактичних засобів визнано аналіз результатів художніх конкурсів, які проводяться серед учнів навчальних закладів району. Часто діти зображують на малюнках випадки зневажливого ставлення до жінок, сварки та бійки між батьками, однолітками. Для психологів та педагогів такі малюнки мають бути сигналом до того, щоб поговорити з дитиною і, за необхідності, надати їй підтримку та допомогу.

У підсумку засідання було ще раз наголошено на тому, що і чоловіки, і жінки у нашому суспільстві мають рівні можливості й відповідні соціальні служби повинні продовжувати роботу з профілактики випадків, наслідками яких може бути обмеження прав і свобод людини за ознакою статі.

Ще одним рішенням членів Експертної ради стало внесення доповнення до розпорядження голови РДА від 10.10.2012 № 404 «Про створення експертної ради з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі при голові Чернігівської районної державної адміністрації». Згідно з цим доповненням, у засіданнях районної Експертної ради за необхідності можуть брати участь представники зацікавлених органів виконавчої влади, радники з гендерних питань, керівники гендерних центрів, науковці, експерти, журналісти, представники громадських організації, від яких надійшли звернення з питань гендерної дискримінації.