флаг

Новини

Детальне роз’яснення наслідків заборгованостей – один із найдієвіших засобів роботи з боржниками
Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах Чернігівського району, ситуацію з відхиленнями в оплаті праці по місцевим сільгосппідприємствам, а також стан погашення заборгованості підприємств району перед Пенсійним фондом України було обговорено у ході засідання районної комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат 26.03.2014 року.

Провів засідання заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов за участі представників управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі, районного центру зайнятості, районного Контрольно-ревізійного управління, Територіальної державної інспекції з питань праці у Запорізькій області, виконавчої служби, профспілкових організацій та ряду відділів РДА.

Як зазначив начальник УСЗН Олександр Борода, станом на 01.03.2014 року заборгованість із заробітної плати в Чернігівському районі виникла на двох об’єктах господарювання на загальну суму 47,9 тисяч гривень. Однак, станом на 12.03.2014 року заборгованість з виплати заробітної плати було повністю погашено.

Про координацію оплати праці, яку проводить управління агропромислового розвитку згідно зі своїми повноваженнями, розповів начальник УАПР Василь Попюк. За його даними, згідно аналізу проведеного моніторингу, середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника сільгосппідприємтва, за умови повної зайнятості, по району за 2013 рік становила 2240,29 грн., що більше відповідного періоду минулого року на 9,6 %.

За результатами нещодавнього моніторингу встановлено, що середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника сільгосппідприємств по району за два місяці 2014 року, за умови повної зайнятості, становить 2032 грн. 41 коп. Також в ряді сільгосппідприємств (в п’яти з вісімнадцяти) з подібними умовами господарювання та обсягами виробництва даний показник вище районного рівня від 32% до 6%. Найвища заробітна плата у працівників СВК "Світанок", ПСП а/ф "Росія", СВК "Новомихайлівський" та ТОВ "УкрЛан". А по інших тринадцяти, які звітують, досить низький рівень середньомісячної заробітної плати, що свідчить про недотримання вимог з оплати праці й норм галузевої угоди.

За даними начальника управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Романа Міщенка, станом на 01.03.2014 року заборгованість по внесках на обов’язкове державне пенсійне страхування складає 7,4 тисяч грн., по пільговим пенсіям – 100,2 тисячі грн., по єдиному соціальному внеску – 35,9 тисяч грн.

Як зазначив у підсумку засідання комісії заступник голови РДА Віктор Сапальов, нині одним із найефективніших, і практично на сьогодні єдиних, заходів впливу державних органів влади на боржників є детальне роз’яснювальна робота, яку кожен на рівні своєї відповідальності, власних повноважень, має проводити з роботодавцями та працівниками, позаяк питання виплати заробітної плати в усі часи є досить актуальним, бо від цього залежать, зокрема, і соціальний захист громадян, і їхнє майбутнє.