флаг

Новини

Маємо нові можливості для боротьби з бідністю, і з року в рік допомагатимемо більшому числу літніх людей – Глава держави

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Запорізької області взяв участь в Раді регіонального розвитку області. Він наголосив, що реформи і економічне зростання відкривають нові можливості для боротьби з бідністю в Україні.

«Це фронт боротьби з бідністю. Сьогодні поступово з’являються для цього фінансові ресурси, яких не було ще вчора, коли економіка лише оговтувалася від удару, завданого війною та економічною блокадою з боку Росії», - наголосив Глава держави.

Президент нагадав, що в лютому було прийнято рішення про старт монетизації субсидій. «В цілому майже 4 млн українських домогосподарств отримують зараз субсидії. Субсидії йшли по безготівковому рахунку. Наголошую, що 70% серед отримувачів субсидії є пенсіонери. Ця цифра за відсотками навіть вища у Запорізькій області», - сказав Глава держави.

Президент зауважив, що запропонував перейти на монетизацію субсидії. «Чому ми безготівкою перераховуємо кошти? Люди їх не бачать, не можуть перевірити лічильник, не можуть вжити реальних заходів для підвищення енергоефективності і зменшення споживання енергії. У березні вже громадяни отримають на руки живі гроші і самі будуть оплачувати комунальні послуги. Чому раніше цього не робилося? Кажуть, не довіряємо українцям – гроші видамо, а вони не заплатять. Хочу наголосити, я – Президент України Петро Олексійович Порошенко українцям точно довіряю», - сказав Глава держави.

Він зазначив, що отримавши гроші і зекономивши пенсіонер буде мати можливість залишити різницю собі. «Середній обсяг субсидії складає 1600 грн. Зекономити можна при врахуванні погоди, яка зараз на дворі – в лютому плюсова температура. Можна зекономити до 700-750 грн на місяць, які залишаться пенсіонерам», - зауважив Президент. За його словами, це є першим кроком наступу на бідність.

Крім того, Петро Порошенко нагадав, що з 1 березня Уряд запроваджує нову практику – автоматичну індексацію пенсій. «Пенсіонери найбільше, хто постраждав за останні 4 роки. Мінімальна заробітна плата зростала, зарплати зростали, середня (зарплата – ред.) по Україні зростала, у пенсій найменший темп зростання. І тому зараз за результатами індексації пенсії зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів. В тому числі у Запорізькій області – у чотирьохсот тридцяти двох тисяч пенсіонерів», - сказав Петро Порошенко.

Він наголосив, що це не одноразова акція. «Віднині така процедура в обов’язковому порядку здійснюватиметься щороку. Робиться це не під вибори, як дехто хоче показати. Рішення це – читайте уважно закон – було прийнято ще в 2017 році, що в березні 2019 року відбудеться індексація. З урахуванням рівня інфляції минулого року 9,8% та зростання середньої заробітної плати коефіцієнт перерахунку визначено для пенсій на рівні 17%», - підкреслив Президент.

За його словами, розмір доплати становитиме від 100-150 грн. «Хто ці люди? Прибиральниці, санітарки, люді, які мають стаж, але мали низьку заробітну платню. І це не справедливо по відношенню до них залишити їх сам на сам з проблемами», - додав Петро Порошенко.

Президент також звернув увагу, що днями на нараді у Пенсійному фонді крім індексації запропонував запровадити виплату одноразової допомоги найменш забезпеченим пенсіонерам. «Цього року зможемо підтримати майже 2 млн пенсіонерів, які отримають по 2410 гривень, що будуть виплачуватися рівними частинами разом з пенсією, в березні і квітні – по 1205 грн.», - сказав Глава держав, додавши, що «це другий постріл на фронті по боротьбі з бідністю». За його словами, в Запорізькій області такі доплати отримає 81 тис. пенсіонерів.

«Кажуть, і перше, і друге, і третє – підкуп пенсіонерів. Так, це є підкуп. І ми будемо займатися цим підкупом протягом всіх років. І нехай нас за це хтось спробує засудити», - зауважив Петро Порошенко.

«Більше того, з року в рік ми в такий спосіб допомагатимемо все більшому і більшому числу літніх людей. Звісно, це є додатковим навантаженням на бюджет. Доведеться щороку вишукувати додаткові резерви», - додав Президент. Однак, він нагадав, що в цьому році до Пенсійного фонду надійшли кошти, отримані за рахунок легалізації на пільгових умовах автомобілів з іноземною реєстрацією, так званих «євроблях» .

 

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України