флаг

Новини

Костянтин Бриль: «За кожним третім показником Запорізька область входить до десятки лідерів»

Під керівництвом Президента України Петра Порошенка в Запоріжжі відбулося засідання Ради регіонального розвитку. Під час заходу голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прозвітував про досягнення Запорізької області за останні чотири роки.

- Сьогодні ми підбиваємо підсумки нашої з вами роботи, аби зрозуміти, у яких напрямках будемо рухатись далі.  Чотири роки тому українське суспільство зробило свій вибір на користь розвитку нашої держави. У Запорізькій області ми можемо говорити про консолідацію громадянського суспільства навколо цієї мети. Людей об’єднує прагнення до миру та розвитку. Та іноді популізм «з’їдає» всі досягнення. Нині говоритимемо про те, як саме за останні чотири роки змінилася наша область, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як наголосив очільник регіону, Запорізький край має досить вагомі досягнення. Рейтингові показники  реально зросли. За ці роки запоріжці не допустили створення ЗНР. Натомість зібрали найбільший у країні врожай, знайшли спільну мову з українськими та закордонними інвесторами. Будуються дороги, дитсадки,  школи,  нові амбулаторії.

За чотири роки надходження до місцевих бюджетів області зросли на 6,9 млрд. грн. або у 2,2 разу і в 2018 році склали 12,5 млрд. грн. 

Це дало можливість збільшити видатки розвитку в 2,7 разу або на 2 млрд. грн. У 2018 році вони склали 3,2 млрд. грн.

Нині за кожним третім показником Запорізька область входить до десятки лідерів. Якщо порівнювати, за економічною ефективністю ми посідаємо 8 місце серед регіонів проти 16-го у 2016 році. Середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника в Запорізьій області нині складає 8726 грн. - це 5місце серед регіонів України.

Результативною була робота запорізької промисловості.

На підприємствах області виробляється: чверть  чавуну; понад 40% сталі; третина прокату чорних металів та електроенергії в Україні. За останні чотирии роки вироблено понад 175 млрд. кВт годин електроенергії.

Після п’ятирічного падіння промисловий комплекс стабільно нарощує виробництво. Зокрема, темп росту за 2018 склав 103,2% -  5 місце серед регіонів.

За звітний період підприємствами області освоєно понад 44 млрд. грн. капітальних інвестицій. Левова частка з них - власні кошти підприємств, спрямовані на технічне переозброєння та впровадження інновацій.  Підприємствами області впроваджено понад 140 нових технологічних процесів та майже 320 інноваційних видів продукції. Як результат, Запорізька область є безумовним лідером за обсягом реалізованої інноваційної продукції – на понад 4 млрд. грн.

- Щодо оновлення доріг Запорізького краю. В минулому році вперше за часи незалежної України було виділено рекордну суму коштів на розвиток та утримання автомобільних доріг Запорізької області - понад 1 млрд. грн. Ці кошти дійсно потрібні, як, мабуть, і по всій Україні. Упродовж 2016-2018 років нами активно проводилися роботи на дорогах загального користування як державного, так і місцевого значення. За чотири роки було введено в експлуатацію 85,8 км автодоріг державного значення, відремонтованих поточним середнім ремонтом, таких як Н-08 та Н-30.Також наші підрядники якісно оновили 28 км доріг місцевого значення. І ми щиро вдячні: державі - за кошти, фахівцям - за роботу, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Влада регіону активно працює над створення сприятливого інвестиційного та бізнес клімату. У цьому напрямку проведено низку презентаційних заходів.          Зокрема, три міжнародні форуми з питань інтеграції та кооперації «InCo Forum»; міжнародний «IT Forum».

Завдяки цьому за останні роки область стабільно входить до 10-ки лідерів по залученню прямих іноземних інвестицій. В економіку регіону залучено майже 84 млн. дол. іноземних інвестицій із 51 країни світу.

Костянтин Бриль подякував за співпрацю і віру в Запорізьку область присутнім у залі інвесторам. Адже вони дали поштовх для розвитку регіону. Наприклад, ТОВ СП «НІБУЛОН» у 2017 році здійснило будівництво терміналу з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт у с.Біленьке. Позитив від цього відчули як аграрії, так і жителі Біленьківської громади: у школі встановлено комп’ютерні класи, облаштовано футбольне поле, збудовано нові очисні споруди та відновлено дорогу; облаштовується парк відпочинку на березі річки Дніпро.

Нині ТОВ «Вінд Пауер» ДТЕК здійснює будівництво вітропарків на території регіону.

Активно розвивається  будівництво сонячних електростанцій. А це  економічний ефект не тільки для Запорізької області. Це наша реальна незалежність від агресора, що намагався диктувати нам умови, обмежуючи у ресурсах.

Ще один крок у напрямку енергонезалежності від Російської Федерації - активний розвиток альтернативної енергетики. На 1 січня 2019 в області працюють 122 котельні на альтернативних видах палива. Протягом 2018 року було переведено 24 котельні на альтернативні види палива.

Вагоме - третє місце після металургії та в загальному обсязі реалізації промислової продукції Запорізької області посідають харчова та переробна промисловість. Наш регіон займає провідні позиції в державі з виробництва ранніх зернових культур та соняшника. У 2017 було зібрано рекордний урожай зернових культур за роки незалежності – 2,9 млн. тонн, у 2018 – 2,3 млн. тонн. Протягом останніх п’яти років досягнуто рекордних показників збору врожаю зернових культур - понад 2,3 млн. тонн щорічно, що в 10 разів перевищує потребу населення області. Щорічно виробляється понад 400 тис. тонн овочевих культур, плодових і ягідних – 67 тис. тонн. Закладено молоді сади на площі 115 га, на площі 11,5 га висаджено найбільший в Україні промисловий кизиловий сад, розпочато реалізацію проектів зі створення багаторічних насаджень кісточкових та зерняткових культур. У галузі тваринництва проведено реконструкцію та будівництво двох пташників на 4 тис. голів, восьми приміщень для утримання 10 тисяч голів свиней, двох корівників на  1 тис. голів. Реконструйовано та побудовано 13 сімейних міні-ферм, де  утримується в середньому до 15 голів корів на кожній.

За словами Костянтина Бриля, більшість із цих досягнень стали можливими завдяки створенню об’єднаних територіальних громад.

- Децентралізація дала поштовх для розвитку не тільки нашої області, а й усієї України. До початку реформи на території Запорізької області існувало 299 базових місцевих рад, більшість із яких були дотаційні, не спроможні забезпечити належний рівень життя. Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Запорізької області запроектовано створення 76 спроможних територіальних громад. Наша область - серед небагатьох регіонів, перспективні плани яких покривають 100% території. На сьогодні в області створено 52  ОТГ. В них об'єдналися 188 місцевих рад, що становить 62,9% від загальної кількості місцевих, та які покривають 63,9%  загальної площі території області. Децентралізація влади, мабуть, найуспішніша реформа в Україні за роки незалежності. Вона дала можливість розвиватися всім територіям - до найвіддаленіших населених пунктів, - наголосив  Костянтин Бриль.

Очільник регіону підкреслив, що один із найбільш відчутних напрямків реформи -  оновлення медицини. У Запорізькій області в 2014 році завершено реконструкцію обласного перинатального центру третього рівня з використанням інноваційних технологій та забезпеченням сучасним обладнанням на 124 ліжко-місця; у лютому 2017 року завершено будівництво поліклініки на 250 відвідувань у смт Кушугум Запорізького району, яка надає медичну допомогу близько 30000 людей; у 2017 році створено єдиний диспетчерський центр з використанням сучасних GPS технологій, комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Завдяки автоматизації диспетчерського управління вдалося скоротити середній час доїзду бригади до 10-15 хвилин; у 2016 - 2018 роках для закладів та установ охорони здоров’я за кошти обласного та місцевих бюджетів було придбано 85 автомобілів.

У галузі освіти в Запорізькій області:

  • створено 22 територіальних освітніх округи, які складаються з 22 опорних закладів та 24 філій;
  • відкрито 10 відбудованих закладів дошкільної освіти;
  • за 2016-2018 роки створено 2158 місць для дітей дошкільного віку, а черга до садочків скоротилася у 2,5 разу;
  • додатково відкрито 49 груп у функціонуючих закладах освіти та 31 групу з короткотривалим перебуванням;
  • у 2015-2018 роках придбано 32 шкільних автобуси;
  • здійснено капітальний ремонт 304-х освітніх закладів, відновлено 206 покрівель, утеплено 121 дах, здійснено роботи з термомодернізації на 31 освітньому об’єкті;
  • створено 31 інклюзивно-ресурсний центр; відкрито 223 заклади освіти з інклюзивною формою навчання, де навчається 841 дитина з особливими освітніми потребами.

Костянтин Бриль подякував Благодійному Фонду Порошенка, Марині Анатоліївні Порошенко та Міносвіти за довіру до Запорізької області, яка стала пілотною у впровадженні науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного середовища». 

Задля того, щоб запоріжці отримували якісні послуги у сучасному форматі, в області створено 36 центрів надання адмінпослуг, які функціонують у всіх містах обласного значення та райдержадміністраціях. Усі ЦНАПи підключено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У процесі реформи місцевого самоврядування двері ЦНАП відкрили для відвідувачів семи об’єднаних територіальних громад. В обласному центрі, окрім центрального ЦНАПу, працює ще п’ять  сучасних філій.

- Жодне досягнення не мало б сенсу без мирного неба над нами. Тож з 2015 року шефська допомога надається силам безпеки та оборони Запорізької області. Підтримка здійснюється за обласною програмою, програмами райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, а також  підприємствами, установами, організаціями. Крім цього, активно діє обласний благодійний фонд «Фонд сприяння обороні Запорізької області». Це місцева благодійна організація,  створена за сприяння Ради оборони Запорізької області. Загалом за останні чотири роки підтримку було надано на суму майже 129 млн. грн., - повідомив  голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Окремої уваги заслуговує підтримка осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За 2016-2018 роки за 2 млн. 355,5тис. грн. з обласного бюджету було придбано 29 житлових об’єктів для 32 осіб на умовах 50%-го співфінансування з місцевих бюджетів. У 2017 році вперше за роки незалежності Запорізькій області виділено кошти для придбання житла дітям-сиротам. Субвенція за цією бюджетною програмою на 2017 рік склала 18 млн. 664 тис. грн. За ці кошти було придбано 47 житлових об’єктів для надання соціального житла та двох житлових об’єктів для організації дитячих будинків сімейного типу.

На 2018 рік держбюджетом було передбачено 25 млн. 982 тис. грн., на які придбано 64 житлових об’єкти для 67 дітей-сиріт. Також кошти було спрямовано на завершення будівництва дитячого будинку сімейного типу.

Важливий для області  напрям - екологія. У 2018 році висаджено 603 га нових лісів у всіх лісгоспах регіону. Закладено 114 га нових ґрунтозахисних лісових насаджень. На Програму розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року виділено 8 мільйонів гривень. З них 6,3 мільйона гривень використано на створення нових лісів, ще 1,7 мільйона - на захист лісосмуг від пожеж.

За підтримки державного бюджету в 2018 році розпочато роботи з будівництва з’єднувального каналу для відновлення водного сполучення Азовського моря з Молочним лиманом.

Для розв’язання проблеми поводження з твердими побутовими відходами в області завершено будівництво полігонів у с. Велика Білозерка та м. Кам’янка-Дніпровська. Триває будівництво полігонів у м. Василівка, м. Гуляйполе та Запорізькому районі (на території Сонячної селищної ради).

Велика увага була приділена розвитку та вдосконаленню матеріально-спортивної бази області. Завдяки злагодженій та системній роботі за останні чотири роки збудовано 21 футбольний майданчик зі штучним покриттям. Триває будівництво та реконструкція 14 міні-футбольних майданчиків, які будуть введені в експлуатацію в 2019 році.

За підтримки Державного фонду регіонального розвитку в області завершено реконструкцію та введено в дію стадіон «Спартак» ім. О. Олексенка в м. Мелітополі вартістю 12 млн 129 тис. гривень.

За рахунок інвесторів та соціально відповідального бізнесу  введено в експлуатацію спортивні об’єкти: палац спорту «Юність» (м. Запоріжжя); фітнес-клуб «FitHaus»; спортивний комплекс «Терра-Спорт» (м. Мелітополь); спортивний комплекс «Таврія-Скіф» (с. Високе Михайлівського району); спортивний комплекс з легкоатлетичним манежем компанії «Sport-Life».

- Якщо говорити про розвиток культури, можу з гордістю відзначити, що за чотири роки було відремонтовано 72% закладів культури. За рахунок місцевих бюджетів, державної та обласної субвенції відремонтовано 772 установи культури міст і районів області. На це було витрачено 105,9 млн. грн. Збільшився туристичний збір у Бердянському, Приазовському та Якимівському районах, містах Бердянськ та Запоріжжя. Загалом туристичний збір у порівнянні з 2017 роком збільшився на 33 %. - з 2млн.709,6 тис. грн. у 2017 році до 3 млн. 607,7 тис. грн. у 2018. Такими є досягнення Запорізької області за останні чотири роки. Та ми не можемо допустити, щоб ейфорія успіхів затьмарила наш розум. Адже перед усіма нами стоїть чимало завдань для подальшого розвитку регіону, - резюмував голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю