флаг

Новини

Мешканцями м.Токмак, Токмацького та Чернігівського районів задекларували понад 57,7 мільйонів гривень доходів

За минулий рік 5381 тисяч жителів м.Токмак, Токмацького та Чернігівського районів задекларували понад 57,7  мільйона гривень доходів, отриманих у 2017 році.

Коментуючи підсумки кампанії "Декларування 2018", начальник Токмацького управління ГУ ДФС у Запорізькій області  Любов Чумакова підкреслила:

«Із задекларованих доходів нараховано 5,8 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 0,4 мільйона більше, ніж у попередній період. Також бюджет отримав 0,4 мільйона гривень військового збору».

Найактивнішими декларантами стали виробники сільськогосподарської продукції, які вирощують її на власних ділянках та отримують доходи від продажу. Громадяни-одноосібники подали 5043 тисячі декларацій, що склало 94 відсотки від загальної кількості. Вони поповнили скарбниці на 4,9 мільйона гривень.

193 громадянина задекларували спадщину та сплатили з неї 0,6 мільйона гривень податків.

Правом на податкову знижку скористалися 228 осіб, які вже отримали 0,4 мільйона гривень раніше сплаченого податку на доходи фізосіб.

Нагадаємо, у цьому році до 1 травня громадяни повинні задекларувати доходи, отримані у 2018 році. Зокрема, це доходи від надання в оренду чи продажу рухомого або нерухомого майна, від отримання спадщини, від продажу сільськогосподарської продукції, інші блага, а також інвестиційні прибутки, іноземні доходи тощо.

Реалізувати право на податкову знижку можна упродовж всього року.

 

Начальник Токмацького управління

ГУ ДФС у Запорізькій області                                                                                  Л.І. Чумакова

 

 

Валерій Манько: "У минулому році фіскальна служба регіону надала платникам понад 260 тисяч сервісних послуг" 

Фахівці фіскальної служби Запорізької області у 2018 році надали запорізьким платникам податків 261,4 тисячі адміністративних послуг. Як підкреслив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, це на 18,5 тисячі більше, ніж у 2017 році.

Переважну частину послуг представники бізнесу та громадяни отримали у Центрах обслуговування – 251 тисячу, що майже на 18 тисяч перевищує кількість попереднього року.

Керівник фіскальної служби регіону зазначив, що поряд із зростанням показників електронних сервісних послуг платники податків продовжують звертатися до органів ДФС за місцем здійснення діяльності або реєстрації.

Зокрема, суб'єкти господарювання та громадяни відвідують інспекції для подання декларацій про доходи, з метою отримання картки платника податків, внесення до паспорта даних про реєстраційний номер облікової картки, реєстрації платника єдиного податку, включення організацій до Реєстру неприбуткових, а також для реєстрації книг обліку, реєстраторів розрахункових операцій тощо.

Нагадаємо, у м. Запоріжжя та районах області працюють 12 Центрів обслуговування платників. З їхнім переліком, територіями обслуговування та видами сервісів, що надаються, можна ознайомитися на сайті Головного управління ДФС у Запорізькій області за посиланнями:

http://zp.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/ ,

http://zp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

 

Мільярд гривень запорізькі землекористувачі спрямували до місцевих бюджетів 

Річні надходження плати за землю у Запорізькому регіоні склали 1 мільярд 89 мільйонів гривень. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, землекористувачі сплатили на 20 мільйонів більше, ніж у 2017 році.

Керівник фіскальної служби регіону зазначив, що від суб'єктів господарювання-юридичних осіб надійшло 866,5 мільйона гривень, громадяни-власники та орендарі земельних ділянок поповнили бюджети на 223 мільйони.

Найбільші суми плати за землю отримав міський бюджет Запоріжжя – 450,7 мільйонів або 41 відсоток від загальних надходжень. За користування землями м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського і Великобілозерського районів сплачено 140 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 100 мільйонів, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 90 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – 70 мільйонів, Василівського та Михайлівського районів – 57 мільйонів, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського – 52,4 мільйона.

Плата за землю – це третій за обсягами платіж, який формує місцеві бюджети. Усього в Запорізькій області зареєстровано 9165 юридичних та 297 тисяч фізичних осіб платників земельного податку та орендної плати.

 

Податковими перевірками охоплено менше двох відсотків запорізьких підприємств 

Фахівці фіскальної служби Запорізької області минулого року провели 718 документальних перевірок платників податків, що складає 1,7 відсотка від загальної кількості платників, що перебувають на обліку у податкових органах регіону.

За результатами виявлених порушень податкового законодавства було донараховано 284,6 мільйона гривень, з яких на даний час узгоджено понад 101 мільйон. До бюджету надійшло 67,4 мільйона гривень, 19 з яких – після судового розгляду результатів перевірок. У порівняні з 2017 роком надходження до бюджету збільшились майже на 11 мільйонів або на 19 відсотків.

Суми штрафних санкцій, з якими не погодились платники, оскаржуються в апеляційному або судовому порядку.

Зазначимо, що у 2018 році підвищився рівень "плановості контролю". Тобто, акцент зміщений на збільшення кількості саме планових, обґрунтованих відповідно до ризикоорієнтованої системи, перевірок з одночасним скороченням позапланових. Податковий аудит здійснюється лише за наявності у платника ризиків несплати податків, перелік яких затверджено відповідним наказом Міністерства фінансів України.

Найбільш поширені ризики – це наявність інформації про не підтвердження реального здійснення операцій; відносини з контрагентами, які знаходяться в розшуку, ліквідовані або мають ознаки фіктивності, а також розбіжності у платника податків згідно із системою автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів.

Нагадаємо, представники бізнесу в он-лайн режимі можуть дізнатися, чи планується перевірка їх підприємств – на сайті фіскальної служби розміщено план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/362017.html).

                                                  

При фіскальній службі Запорізької області почав діяти новий склад Громадської ради 

У Головному управлінні ДФС у Запорізькій області відбулися установчі збори з формування нового складу Громадської ради, до якого увійшли представники дванадцяти громадських організацій, які опікуються питаннями оподаткування та захищають інтереси платників податків.

Передувала засіданню робота ініціативної групи, яка затвердила список кандидатів та рекомендації установчим зборам щодо проекту порядку денного.

Під час заходу учасники заслухали звіт ініціативної групи та схвалили регламент. Шляхом рейтингового голосування було обрано керівництво та новий склад Громадської ради, а також затверджено її структуру. Серед подальших кроків – розробка положення та регламенту роботи.

Зазначимо, Громадську раду створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 р. №996 "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики".

 

Запоріжці задекларували понад 2,4 мільярда гривень доходів 

За минулий рік понад 55 тисяч жителів Запорізької області задекларували понад 2,4 мільярда гривень доходів, отриманих у 2017 році.

Коментуючи підсумки кампанії "Декларування 2018", в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько підкреслив, що у порівнянні з 2017 роком кількість декларантів зросла на 985.

Із задекларованих доходів нараховано 133,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 32,8 мільйона більше, ніж у попередній період. Також бюджет отримав 14,5 мільйона гривень військового збору, що майже на мільйон перевищує суму у 2017 році.

Найактивнішими декларантами стали виробники сільськогосподарської продукції, які вирощують її на власних ділянках та отримують доходи від продажу. Громадяни-одноосібники подали 34,5 тисячі декларацій, що склало 64 відсотки від загальної кількості. Вони поповнили скарбниці на 44,8 мільйона гривень.

2993 громадян задекларували спадщину та сплатили з неї 15,2 мільйона гривень податків.

Про доходи від здавання майна в оренду відзвітували 1721 декларант. Від цієї категорії платників до бюджетів надійшло 8 мільйонів.

Крім того, за підсумками кампанії у регіоні встановлено 139 "мільйонерів". Статки цих громадян перевищили понад мільйон гривень на рік. До скарбниць вони спрямували 27,6 мільйона гривень податків.

Правом на податкову знижку скористалися 7206 осіб, які вже отримали 10,9 мільйона гривень раніше сплаченого податку на доходи фізосіб.

Нагадаємо, у цьому році до 1 травня громадяни повинні задекларувати доходи, отримані у 2018 році. Зокрема, це доходи не від податкових агентів (надання в оренду рухомого або нерухомого майна, спадщина тощо), доходи від податкових агентів, доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування, а також інвестиційні прибутки, іноземні доходи та інші.

Реалізувати право на податкову знижку можна упродовж всього року.

Детальна інформація про кампанію декларування розміщена на сайті фіскальної служби:

http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/

http://zp.sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2019/.

  

Зміни з 01.01.2019 року

Розширено види доходів, що не оподатковуються військовим збором 

Законом  України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 №2628-VIII внесені зміни, зокрема, щодо оподаткування  військовим збором.

Так, з 01.01.2019 року  від оподаткування військовим збором звільняються доходи, отримані за здані (продані) вторинну сировину, побутові відходи, брухт чорних металів (код 7204 згідно з УКТ ЗЕД), брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні (код 8548 10 21 00 згідно з УКТ ЗЕД), залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю (код 8548 10 91 00 згідно з УКТ ЗЕД), та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України.

До змін, внесених Законом №2628 (до 01.01.2019), зазначені доходи оподатковувались військовим збором.

Зазначена норма передбачена п.п. 1.7 п. 161підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу (зі змінами, внесеними  Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII).

 

Строк подання податкової декларації і сплати зобов’язання http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/print-363318.html

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Разом з тим, термін сплати податків і зборів, у такому випадку, не переноситься.

Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

При цьому платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними чи святковими днями.

Зазначена норма передбачена п. 49.20 ст. 49, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу.

 

Новації 2019 року: оподаткуванняподатком на доходи фізичних осіб
Законом  України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 №2628-VIII внесені зміни, які застосовуються з 01.01.2019 року, зокрема, щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб, а саме:

  1. 1. Не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад'юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абз. 1 п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (п.п. 165.1.26 ст. 165 ПКУ).

Отже, з 01.01.2019 року не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб стипендії, які у поточному році  не перевищують 2690 грн. на місяць, незалежно від джерела виплати.

Нагадаємо, що до 01.01.2019 така пільга була передбачена тільки для стипендій, які виплачуються з бюджету і розмір такої стипендії не мав перевищувати 2470 грн.

  1. Не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума страховоївиплати, страхового відшкодуванняабовикупна сума, отриманаплатникомподатку за договором страхуваннявід страховика-резидента або страховика-нерезидента, іншогоніждовгостроковестрахуванняжиття та недержавнепенсійнезабезпечення, при дотриманні певних умов (п.п. 165.1.27 ст. 165 ПКУ).

Отже, з 01.01.2019 року, при дотриманні певних умов, не оподатковуються сумистраховоївиплати, виплаченої страховиком-нерезидентом.

  1. 3. Не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) - у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (п.п. 165.1.39 ст. 165 ПКУ).

Отже, з 01.01.2019 року оподатковується податком на доходи фізичних осіб  лише та частина вартості подарунка, що перевищує 25% мінімальної зарплати (у 2019 році - 1043,25 грн на місяць).

Нагадаємо, що до 01.01.2019, якщо вартість дарунків перевищувала  вказаний розмір, то вся їх вартість оподатковувалася податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

  1. Розширенопереліквитрат, дозволених длявключеннядоподатковоїзнижки.

Так, до податковоїзнижкивключаєтьсясумакоштів у виглядіорендної плати за договором орендижитла, фактичносплаченихплатникомподатку, якиймає статус внутрішньопереміщеної особи. Розміртакоїзнижки не можеперевищувати (у розрахунку на календарнийрік) 30 розмірівмінімальноїзаробітної плати, установленої на 1 січнязвітного (податкового) року (у 2019 році -125190 грн.) (п..п. 166.3.9 ст. 166 ПКУ).

Законом України від 03.07.2018 № 2477-VIII (набрав чинності 28.07.2018) визначено, що до витрат, дозволених до включення до податкової знижки включаються сума коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ) .

Отже громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються вітчизняними дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку.

До змін, право на користання податковою знижкоюнадавалосялише за послуги, сплачені на користьвітчизнянихвищих та професійно-технічних навчальних закладівдля здобуття середньо-професійної або вищої освіти.

  1. Законом України від 10.07.2018 №2497-VІІІ (набрав чинності 15.08.2018) визначено, що при отриманні сум винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи, їх отримувач зобов'язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації за звітний рік та самостійно сплатити з них установлені цим Кодексом податки та збори (п.п. 164.2.2 ст. 164 ПКУ).

Тобто, зобов'язані подати податкову декларацію громадяни, що отримували винагороди за цивільно-правовими договорами від фізичних осіб - платників єдиного податку четвертої групи (оскільки такі виплати отримуються не від  податкових агентів).

 

Декларування 2019

Дізнайтесь за яких умовподаєтьсядекларація про майновий стан і доходи

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у 2018 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Платник податкузобов'язанийподаватирічнудекларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбаченихПодатковим кодексом.

Так, громадяни, які у 2018 році отримували спадщину чи подарунок, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб; доходи від неподаткових агентів, зокрема, від надання в оренду житла, іноземний дохід, чи отримували дохід від надання послуг з ремонту житла, від організації і проведення розважальних заходів, доходи від репетиторської діяльності та інші повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Декларація за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556), подається до фіскального органу за місцем реєстрації  до 1 травня 2019 року.

Разом з тим, податковадекларація  не подається, якщоплатникподаткуотримував доходи:

- відподатковихагентів, які не включаються до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключновідподатковихагентівнезалежновід виду та розмірунарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крімвипадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;

- відоперацій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальномупосвідченнідоговорів, за якимибувсплаченийподаток на доходи фізичнихосіб;

- у виглядіоб'єктівспадщини, якіоподатковуються за нульовоюставкоюподатку та/або з якихсплаченоподаток.

 

До уваги платників податку на прибуток

Аналіз змін до Податковоїдекларації з податку на прибуток

Наказом МФУ від 19.10.2018 № 842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (набув чинності 14.12.2018 р.), внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом МФУ від 20.10.2015 № 897.

Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за базовий звітний (податковий) період – 2018 рік рекомендовано подавати за оновленою формою (з урахуванням змін, внесених наказом №842).

Наказом №842 внесенозміни до основноїчастинидекларації:

- рядок 5 заголовноїчастинидекларації та рядки "Код за ЄДРПОУ 1" у додатках до деклараціїзамінено на "Податковий номер абосерія (за наявності) та номер паспорта 1";

- рядок 9 заголовноїчастинидекларації "Особливівідмітки" доповненокатегорією "платникєдиногоподатку" (дляплатниківєдиногоподатку, якіздійснювали на користь нерезидента – юридичної особи абоуповноваженої ним особи будь-яківиплати з доходівізджереломїхпоходження з України).

Також оновленіредакціїдодатків до декларації:

- додаток ЗП до рядка 16 ЗП декларації.

У зв'язкуізвключенням п. 15 до підрозд. 4 розд. XX Податкового кодексу, показники рядка 16 додатка, яківраховуються у зменшеннянарахованоїсумиподатку на прибуток, доповнено рядком 16.5. Відповіднопоказник рядка 16 дорівнюєсумірядків (рядок 16.1 + рядок 16.4.1 + рядок 16.5).

У рядку 16.5 відображаєтьсязменшенняподатку на прибутокпідприємств на суму сплаченого за поточнийзвітнийперіод акцизного податку за зареєстрованимиакцизниминакладними на важкідистиляти (газойль), щокласифікуються у відповіднихтоварнихпідкатегоріях УКТЗЕД, якщо вони буливикористані для транспортнихзасобів, щокласифікуються у відповіднихтоварнихпідкатегоріях УКТЗЕД, визначених у п. 15 підр. 4 розд. XX Кодексу.

До рядка 16.3 додаткаЗП внесено редакційнізміни(тепер зазначаєтьсяпоказник рядка 16.4.2 додатка до деклараціїпопередньогозвітного (податкового) року, тобто сума нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв'язкуізвиплатоюдивідендів у минулихперіодах не врахована у зменшенняподатку за попереднійзвітний (податковий) рік).

 - додаток ПН до рядка 23 ПН декларації.

Зурахуваннямзмін, внесених Законом Українивід 07.09.2017 № 2146, до пп. 141.4.10 ст. 141 Кодексу, показник рядка 22 таблиці 1 додаткапоширено на інші доходи за державнимиціннимипаперами.

- додаток РІ до рядка 03 РІ декларації (розділ "Резервибанків та небанківськихфінансовихустанов" оновленоновими різницями).

- розділ "Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій оновлено різницями:

наякізбільшуєтьсяфінансовий результат до оподаткування:

рядок 3.1.6.1 – сума 30%вартостітоварів,робіт та послуг, придбаних у нерезидентів (у тому числіпов'язанихосіб - нерезидентів), зареєстрованих у державах (на територіях), включених до переліку держав (територій), затвердженого КМУ відповідно до пп. 39.2.1.2 ст. 39 Кодексу (пп. 140.5.4 ст. 140 Кодексу);

рядок 3.1.6.2 – сума 30%вартостітоварів, робіт та послуг, придбаних у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого КМУвідповідно до пп. 39.2.1.1 "г") ст. 39 Кодексу, які не сплачуютьподаток на прибуток (корпоративнийподаток), у тому числіподаток з доходів, отриманих за межами державиреєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, вякій вони зареєстровані як юридичні особи (пп. 140.5.4 ст. 140 Кодексу);

рядок 3.1.7 – розміррізниціміжвартістюпридбаннятоварів, робіт, послуг, та вартістю, визначеноювиходячи з рівняціни, визначеної за принципом "витягнутої руки" (пп. 140.5.4 ст. 140 Кодексу);

рядок 3.1.10.1 – сума повноїабочастковоїкомпенсації один раз на календарнийріквартостіпутівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на територіїУкраїниплатникаподатку та/абойогодітейвіком до 18 років, якщотакакомпенсаціявідповідно до Кодексу не включається до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи - платникаподаткуна доходифізичнихосіб (пп. 140.5.10 ст. 140 Кодексу);

рядок 3.1.13 – сума витрат, понесенихплатникомподатку у поточному звітномуперіоді за рахунокранішеотриманихсубсидій для поверненнячастиникваліфікованихвитратвідповідно до Закону України "Про державнупідтримкукінематографії в Україні", але не більшесумитакоїсубсидії, здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу витрат поточного звітногоперіодувідповідно до національнихположень (стандартів) бухгалтерськогооблікуабоміжнароднихстандартівфінансовоїзвітності (пп. 140.5.13 ст. 140 Кодексу);

рядок 3.1.14 – сума коштівабовартостітоварів, виконанихробіт, наданихпослуг, безоплатноперерахованих (переданих) протягомзвітного (податкового) року дитячо-юнацькимспортивним школам, центрам олімпійськоїпідготовки, школам вищоїспортивноїмайстерності, центрам фізичноїкультури і спорту інвалідів, спортивнимфедераціям з олімпійськихвидів спорту, що є неприбутковимиорганізаціями на дату такого перерахування у розмірі, щоперевищує 8%оподатковуваногоприбуткупопередньогозвітного року (пп. 140.5.14 ст. 140 Кодексу);

наякузменшуєтьсяфінансовий результат до оподаткування:

рядок 3.2.5 – сума субсидій, отриманихплатникомподатку-суб'єктомкінематографіїУкраїни для поверненнячастиникваліфікованихвитратвідповідно до Закону України "Про державнупідтримкукінематографії в Україні", здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходівзвітногоперіодувідповідно до національнихположень (стандартів) бухгалтерськогооблікуабоміжнароднихстандартівфінансовоїзвітності (пп. 140.4.4  ст. 140 Кодексу).

- розділ "Різниці, передбаченіпідрозділом 4 розділу XX Кодексу" оновленорізницями:

якізбільшуютьфінансовий результат до оподаткування:

рядок 4.1.18 – сума доходу, отриманоговідреалізації газу (метану) вугільнихродовищ, на якийбулозменшенофінансовий результат до оподаткуваннявідповідно до абз.2 п. 16 підр. 4 розд. XX Кодексу, за результатами податкового року, щонастає за податковимперіодомзастосуванняпільги – у разівідсутностіцільовоговикористаннявивільненихвідоподаткуваннякоштів (п. 16 підр. 4 розд.XX Кодексу);

рядок 4.1.19 – від'ємнарізниця (яка буде відображена через рахункиоблікукапіталу банку) міжвідкоригованимрозміромрезервів за активами,.розрахованим станом на початок 2018 р.відповідно до вимогміжнароднихстандартівфінансовоїзвітності, щозастосовуватимуться з 2018 р., та розміромрезервів, сформованих у зв'язкузізменшеннямкорисностіактивіввідповідно до вимогміжнароднихстандартівфінансовоїзвітності, якізастосовувалися станом на кінець 2017 р. (п. 49 підр. 4 розд.XX Кодексу);

якізменшуютьфінансовий результат до оподаткування:

рядок 4.2.17 – сума доходу, отриманоговідоперацій з газом (метаном) вугільнихродовищ (реалізація, переробка, спалювання) та/абопохідноюсировиною газу (метану) вугільнихродовищ, у тому числігазоповітряноюсумішшюізвмістом газу (метану), яка не відповідаєвимогам до якості природного газу, призначеного для транспортування, промислового та комунально-побутовогоспоживання (п. 16 підр. 4 розд.XX Кодексу);

Зазначений порядок роз’яснений листом ДФС України від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17.

 

Декларування 2019

Навчання вінтернатурівищогомедичного закладу

Чи можна подати декларацію дляотриманняподатковоїзнижки?

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у 2018 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Так, фізична особа має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Спеціалізація (інтернатура) є обов’язковою формою післядипломної підготовки випускників всіх факультетів медичних і фармацевтичних вищих закладів освіти III – IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів незалежно від підпорядкування та форм власності, після закінчення якої їм присвоюється кваліфікація лікаря (провізора) – спеціаліста певного фаху (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 19.09.1996 № 291).

Тобто, інтернатура (спеціалізація) є невід’ємною ланкою безперервного процесу підготовки у вищому медичному і фармацевтичному закладах освіти фахівців за напрямом професійного спрямування.

Отже, суми коштів, сплачені на користь вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти для компенсації вартості навчання платника податку,  члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ,  приймаються у розрахунок податкової знижки за звітний рік.

Нагадаємо, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 06.06.2017 №556).

Для громадян, які мають право на податкову знижку, податкова декларація про майновий стан і доходи подається  по 31.12.2019 (включно).

Якщоплатникподатку до кінцяподаткового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахуванняподатковоїзнижки за наслідкамизвітногоподаткового року, таке право на наступніподаткові роки не переноситься.

Зазначена норма передбачена ст. 166 Податкового кодексу.

 

Подання річної декларації з податку на прибуток підприємств

Який термін в 2019 році?

Податкові декларації за базовий період, що дорівнює календарному року,  для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, подаються протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Тобто встановлено єдиний термін поданнярічної податкової декларації з податку на прибуток для всіх категорій платників податку на прибуток(які звітують раз у рік, та тих, які звітують щоквартально) - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Граничний термін подання річної декларації з податку на прибуток для всіх категорій платників податку на прибуток - 01 березня 2019 року.

Зазначена норма передбачена 49.18.6 ст. 49 Податкового кодексу України.

 

Декларування2019

Отримували нецільову благодійну допомогу в 2018 році

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи?

З 1 січня 2019 року розпочалася кампанія декларування доходів, отриманих  фізичними особами у 2018 році.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Платник податкузобов'язанийподаватирічнудекларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбаченихПодатковим кодексом.

Не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2018 році така неоподатковувана сума становила 2470 грн).

Відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги зазначаються у податковій звітності за формою 1ДФ.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника - фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2018 році така сума становила 2470 грн).

Отже, якщо у 2018 році загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги перевищувала 2470 грн, то необхідно подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми.

Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2018 році – 2470 грн.) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним (до 1 травня 2019 року).

Форма Податкової декларації затверджена наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції від 06.06.2017 № 556).

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.4 ст. 49 та п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу України.

Затверджено новий Державний реєстр РРО

Державною фіскальною службою наказом від 04.01.2019 року № 8 затверджено  новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

У новому Державному реєстріміститься:

- 94 моделей РРО, дозволених до первинноїреєстрації,

- та 77 моделей РРО, первиннареєстраціяяких заборонена.

Такожвизначеноперелікіз 7 моделей РРО, виключених з Державного реєстру в 2016-2018 роках, експлуатаціяяких не дозволяється.

Державний реєстр РРО розміщенона офіційному веб-порталі ДФС: 

http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/320822.html

  

Зміни з 01.01.2019 року

Як оподатковуються податком на нерухомість будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників?

Законом  України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 №2628-VIII внесені зміни, зокрема, щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сільськогосподарських товаровиробників.

Так, з 1 січня 2019 року  не є об'єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб)  при дотриманні наступних умов:

- такі будівлі та споруди віднесені до класу "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000,

- такі будівлі та споруди не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

Оскільки зміни до Кодексу в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, набирають чинності з 01.01.2019, така норма буде враховуватись при обчисленні податку за базовий податковий (звітний) 2019 рік та наступні звітні періоди починаючи з 1 січня 2020 року.

Зазначена норма передбачена пп. 266.2.2 ж) ст. 266 Податкового кодексу (зі змінами, внесеними  Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII).