флаг

Новини

Вшанування пам’яті Героїв Крут у Чернігівському районі

     29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід  від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже п’ятитисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи  право українського народу жити у власній державі. Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено, а потім розстріляно 28 юнаків.

     Ціною свого життя молоді українці зупинили наступ ворога на два дні. Ці події ніби знову відтворюються сьогодні у нашій державі. Саме у цей важкий  для України час молоді захисники знову захищають територіальну цілісність та незалежність України від російської агресії.

     Вшанування пам’яті героїв Крут відбулося на території Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. В заході взяли участь  працівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, представники громадських об’єднань та жителі району.

     Від імені голови Чернігівської районної державної адміністрації Богдана Сушка до присутніх звернувся керівник апарату Богдан Ткаченко, який  у своєму виступі  зазначив, що  бій біля невеликої станції Крути ознаменував відлік нового духовного злету нації, який уже упродовж століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність нашої країни.

     Ведучі заходу  виконали художні тематичні твори, завдяки яким можна було ще більше відчути той патріотизм, який проявили зовсім молоді хлопці  понад 100 років тому та проявляють сьогодні воїни на сході України, виборюючи суверенність та недоторканість нашої Батьківщини.

     Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

     На завершення   заходу  відбулося покладання квітів та запалення свічок до пам’ятного знака.