флаг

Новини

Для селян зберігається державна підтримка за вирощування молодняка великої рогатої худоби

Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації підбито підсумки виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва».

Так, у 2018 році в Запорізькій області до органів місцевого самоврядування звернулися 4057 фізичних осіб для отримання спеціальної бюджетної дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби в загальній кількості 11891 голова.

Загальна сума спеціальної бюджетної дотації склала 13,6 млн. гривень, що була нарахована та виплачена  власникам худоби протягом року.

Найбільше звернень на отримання дотації надійшло від власників худоби з Приазовського, Приморського, Мелітопольського, Веселівського, Оріхівського та Бердянського районів.

Загалом на підтримку розвитку галузі тваринництва у минулому році Урядом було виділено 4,0 млрд. грн., у тому числі 700,0 млн. грн. - на спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

У Департаменті наголошують, що в 2019 році цей вид підтримки селян продовжує діяти, тож варто скористатися цією можливістю. В органах місцевого самоврядування триває робота з прийому документів від фізичних осіб на отримання дотації за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Довідково. Спеціальна бюджетна дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до 13-місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

у період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців — 300 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців — 700 гривень за голову;

у період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців — 1 500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк складає 2 500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку;

паспорта громадянина України;

довідки або договору про відкриття рахунка в банку;

документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю