флаг

Новини

Половина українців вже обрали свого лікаря – поспішайте підписати декларацію у 2018 році

Рік добігає кінця, а разом із ним і перший етап реформування первинної ланки галузі охорони здоров’я. За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, вже 21 мільйон українців (кожен другий) підписали декларації  з лікарями.

Громадяни, які проживають на території Запорізької області, незалежно від прописки та місця проживання, ще мають можливість до нового року підписати декларацію з лікерам. У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації наголошують, що це не означає, що після нового року підписання декларацій з лікарями припиняється, але якщо пацієнт хоче обслуговуватися в особисто обраного фахівця,  треба пришвидшись. До того ж, з 2019 року починається наступний етап реформування галузі, тож ті, хто обрали свого лікаря, вже зможуть розраховувати на безкоштовні послуги з діагностування.

Декларації підписуються безстроково, але в будь-який момент пацієнт може обрати іншого лікаря і підписати з ним декларацію. Неправдивою є інформація про те, що ті, хто не підпише декларацію до кінця року, залишиться без медичної допомоги або буде змушений за неї платити. Підійти до вибору лікаря слід з усією серйозністю, але слід зважати й на те, що вже є лікарі, які набрали оптимальну кількість пацієнтів.

Ще раз нагадуємо умови  щодо підписання декларації з лікарем.

Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров'я, можна перевірити самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

Уповноважена особа закладу ПМД внесе дані та контактний телефон у систему «Електронне здоров‘я».

-Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірники декларацій для перевірки. Якщо все вірно - пацієнт підписує два примірники декларації.

Щодо підписання декларацій із лікарями військовослужбовцями, то у Департаменті повідомили, що військові мають вибір залишитись у приписуваному госпіталі або ж підписати декларацію з обраним терапевтом.

Студенти з інших населених пунктів, які навчаються у закладах освіти області, також мають можливість підписати декларацію з лікарем. Більш детальну інформацію можна отримати в медпунктах вишів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю