флаг

Новини

Відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку

В районному будинку культури та дозвілля 18.12.2018 року відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку Чернігівського району Запорізької області під головуванням керівника району Богдана Сушка.

В засіданні взяли участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Бабанін, голова районної ради Віктор Годлевський, голова Чернігівської селищної ради Віталій Манич, депутати  обласної, районної та селищної ради, керівники підприємств, установ, організацій району, старости округів, освітяни, медики та громадськість району.

На порядок денний спільного засідання були внесені питання про підведення підсумків соціально-економічного розвитку Чернігівського району за 2015-2018 роки та стратегію  розвитку району на 2019-2021 роки.

На початку засідання Олександр Бабанін нагадав присутнім, що під час сьомого засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося  під головуванням Президента України Петра Порошенка, отримано доручення розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки.

Головою  Запорізької обласної державної адміністрації було поставлено завдання розробити в кожному районі такі плани і обговорити їх із громадою. Насамперед ми маємо прийняти ці плани на рівні громад, аби не тільки зрозуміти пріоритетні напрямки, а й підготувати на майбутнє якісні проекти. Адже на основі цих проектних документів влада зможе подавати їх на фінансування на обласному, державному чи партнерсько-донорському рівнях. Кожен член громади повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено у 2019, 2020 та 2021 році і куди підуть зароблені кошти громади.

Голова райдержадміністрації Богдан Сушко ознайомив присутніх із досягненнями району та реалізацією реформ Президента України в галузі освіти, медицини, децентралізації влади.

У 2015 – 2018 роках робота органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування району була спрямована на покращення, відновлення інфраструктури району, будівництво нових об’єктів та впровадження нових технологій із метою створення належних, безпечних, сучасних умов у навчальних закладах, закладах охорони здоров’я, культури та соціального захисту.

За його словами, з метою надання якісних медичних послуг та створення належних умов для перебування пацієнтів у закладах охорони здоров’я району було проведено капітальні ремонти у відділеннях Чернігівської  ЦРЛ, замінено майже всі вікна, здійснено ремонт та утеплення покрівлі, придбано сучасне медичне обладнання. Також на території району планується здійснити реконструкцію будівлі Чернігівської поліклініки.

В районі проводилась робота щодо створення належних, безпечних і сучасних умов для навчання та виховання дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах. За 4 роки встановлено 10 дитячих майданчиків в дитячих садках та навчальних закладах. Особливу увагу приділяли енергозбереженню та модернізації систем опалення навчальних закладів. Майже в усіх школах та садочках встановлені енергозберігаючі вікна,  впроваджено три проекти з термодернізації навчальних закладів в селах Обіточне, Верхній Токмак та Новоказанкувате проведено реконструкцію котелень із метою енергоефективності у Чернігівській Зош І-ІІ ступенів, Новоказанкуватському НВК, Богданівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Здійснено реконструкцію сантехнічних приміщень КЗ «Чернігівська дитяча музична школа» . З метою створення освітнього середовища «Новий освітній простір» та впровадження енергозберігаючих технологій за рахунок коштів районного бюджету здійснено капітальний ремонт приміщення Чернігівської спеціалізованої школи «Надія». Відповідно до програми «Розвитку освіти Чернігівського району» придбано  нові шкільні автобуси  для Ільїнського НВК та Новоказанкуватського НВК.

Керівник району поінформував, що протягом 2015 – 2018 років у районі низку заходів було спрямовано на розвиток та покращення, інфраструктури населених пунктів району. Так, реконструйовані й побудовані лінії вуличного освітлення в селі Владівка, з метою створення ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами в 2017 році за рахунок коштів обласного екологічного фонду при співфінансуванні з Чернігівського селищного бюджету для КП «Чернігівське ВУЖКГ» придбані сміттєвоз та екскаватор, здійснено ремонт доріг загального користування.

Досягнуті позитивні результати в реалізації реформи значною мірою обумовлені особливою увагою до неї з боку найвищих посадових осіб та органів влади в державі. Зокрема, реформа децентралізації постійно перебуває на контролі Президента України.

Президент України Петро Порошенко зазначив, що у 2020 році має бути прийняте адміністративне рішення про об’єднання громад по всій державі. Вже розпочато роботу над законопроектом про зміну меж районів. Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації створено обласну робочу групу з напрацювання рекомендацій по відповідному законопроекту.

Повертаючись до прикладів практичної реалізації реформи у нашому районі, хочу визначити наступне. Завдяки потужним сумісним зусиллям народного депутата України Пономарьова О.С., голови Запорізької обласної державної адміністрації Бриля К.І., депутатів обласної ради та Чернігівської районної державної адміністрації впродовж 2015-2018 років в районі реалізовано 18 основних проектів, ще 3 проекти знаходяться у стадії реалізації. Загальна сума реалізації цих проектів - 35 702 217 грн, при цьому з державного бюджету залучено 3 778 499 грн, а з обласного – 28 318 504 грн.

Сума залучених коштів складає 90% від загальної суми витрат на проекти. Ми маємо чітко розуміти, що залучення цих коштів стало можливим саме завдяки нашій успішній участі у реформі децентралізації.

Голова районної  державної адміністрації у своєму виступі зосередив увагу на проблемах децентралізації влади та створенню об’єднаної територіальної громади в районі.

Наголошено на важливості агропромислового комплексу району для його розвитку. Залучення інвестицій як із-за меж району так і внутрішніх дасть можливість створенню нових робочих місць та наповненню бюджету. Для цього потрібно сприяння держави в законодавчій сфері, надання доступних кредитів та сприятливий інвестиційний клімат.

У своєму виступі голова РДА висловив подяку і шану соціально активним та відповідальним головам сільгосп-товаровиробничих підприємств нашого району, а саме: Курленкову В’ячеславу Володимировичу (СВК «Світанок»), Корпану Володимиру Анатолійовичу (ПСП «Агрофірма Росія»), Удовенку Петру Петровичу (СВК «Новомихайлівський»), Гогунському Андрію Владленовичу (СТОВ «Токмачани»), Демянку Дмитру Юрійовичу (ФГ «Демянко») та іншим. Завдяки допомозі спонсорам наш район завжди займає передові місця у різних соціальних проектах. Наприклад, нещодавно в Запорізькій області завершено збір коштів для єдиного в державі марафону до Дня Збройних Сил України, і, саме завдячуючи Вашим чуйним серцям, Чернігівський район посів друге місце за сумою благодійних внесків серед усіх районів області, випередивши при цьому навіть деякі потужні райони та міста обласного значення. Зібрані під час марафону кошти повернуться до нашого району та будуть пропорційно розподілені серед демобілізованих учасників Антитерористичної операції відповідною районною громадською організацією.

Підсумовуючи, визначено що в рамках децентралізації район отримав значну фінансову підтримку, завдяки чому були втілені в життя чимало важливих проектів. Проте перед нами є ще багато завдань. Адже, що в самій Чернігівці, що в кожному селі, є над чим працювати. Процес реформування будь-якої сфери є завжди непростим та болючим, що обтяжується тим, що за попередні роки багато чого було втрачено та запущено. Тому перед нами стояло завдання за 4 роки зробити те, що не робилося більш ніж 20 років до цього.

Тож крок за кроком ми будемо займатися найболючішими та пріоритетними проблемами, розв’язання яких принесе найбільшу користь для громади. Перед нами поставлено завдання: визначитися з пріоритетами та не просто обрати їх, а ретельно зважити та обговорити з громадою. Необхідно об'єднати наші зусилля та разом взятися за розв'язання проблем.

Задля економічного розвитку і ефективного використання всіх фінансових ресурсів розпочато роботу над новою Стратегією. Зараз ми маємо визначитися зі стратегічними перспективами розвитку громади, окреслити конкретні проекти, обговорити їх з громадою та до 1 лютого подати до облдержадміністрації для узагальнення.

При цьому це мають бути проекти, які поліпшать життя громади та нададуть їй можливість розвиватися. Наше головне завдання - поліпшення якості життя населення.

Представляючи проект Перспективного розвитку Чернігівської громади голова Чернігівської селищної громади Віталій Манич зазначив, що завдяки впровадженню в життя, визначеного Президентом України Петром Порошенком курсу на реалізацію реформ в Україні, фінансова децентралізація надала на місця додаткові бюджетні повноваження та стабільні джерела доходів для їх реалізації. Основні  сфери зосередження зусиль на розвиток Чернігівської ОТГ, які є основними пріоритетними напрямками розвитку громади на 2019-2021 роки, це – сталий економічний розвиток та комплексний розвиток сільських територій.

Про розвиток агропромислового розвитку доповів член районної Ради регіонального розвитку  - голова правління  СВК «Світанок» Курленков В.В.. Також увагу присутніх зосереджено питанням зайнятості населення та  перспективам розвитку сільськогосподарського виробництва.

Звітуючи про розвиток  промисловості у районі,  заступник головного інженера ПрАТ «Новополтавський кар’єр» Варяник В.І. повідомив присутніх про обсяги виробництва, забезпеченість трудовими ресурсами та подальшу діяльність промисловості у районі.

Підводячи підсумки засідання, голова райдержадміністрації Богдан Сушко наголосив на пріоритетних завданнях розвитку району, продовженню реформ започаткованих Президентом України Петром Порошенком в децентралізації влади, медичній та освітній галузях.

Заступник голови ОДА, який завітав на засідання Ради, закликав присутніх до єдності у побудові української держави, об’єднання зусиль та вирішення проблем. Адже лише консолідація всіх, незалежно від партійної приналежності, є нашим шансом на розвиток, - підкреслив Олександр Бабанін.