флаг

Новини

Район упевнено виконав завдання щодо набору резервістів

       13 грудня відбулася нарада голови Чернігівської райдержадміністрації Богдана Сушка з представниками силових структур району. У ній узяли участь начальник Чернігівського відділення поліції Сергій Попов і районний військовий комісар Володимир Кравцов.

Першим доповів начальник Чернігівського відділення Бердянського відділу ГУНП України в Запорізькій області Сергій Попов. Він наголосив, що, згідно із Законом про воєнний стан, у районі посилено роботу поліції. Організовано пересувний контрольно-пропускний пункт, співробітники якого зупиняють автомобілі для перевірки документів. Можуть також зупиняти транспортні засоби, схожі на ті, які перебувають у розшуку. Сергій Попов звернувся до всіх жителів громади з проханням повідомляти йому особисто про випадки неправомірних, на їхню думку, дій правоохоронців і не замовчувати ці факти.

Військовий комісар Чернігівського районного військового комісаріату, полковник Володимир Кравцов зазначив, що завершився осінній призов на строкову військову службу, та нагадав, що на неї призивають придатних для несення служби за станом здоров'я громадян України віком від 18 до 27 років.

Військовий комісар також наголосив:

«Мобілізації зараз немає, і сподіваємося, що вона не знадобиться. Наразі ми лише відновлюємо інформацію про військовозобов'язаних.

Резерв першої черги вже проходить військові збори. Усіх тих, хто належить до оперативного резерву другої черги, теж відправили на перепідготовку. Район упевнено виконав завдання щодо спрямування на військові збори військовозобов'язаних оперативного резерву першої та другої черги. Це стало можливим завдяки ефективній співпраці районного військового комісаріату з Чернігівською райдержадміністрацією, райрадою та органами місцевого самоврядування, які зробили все від них залежне, щоб полегшити роботу військовим, і допомогли матеріально забезпечити резервістів.

Воєнний стан триватиме до 26 грудня, подовжити його можуть у разі вторгнення на територію України сухопутних військ країни-агресора. Воєнний стан дав змогу перевірити обороноздатність і підвищити бойову готовність частин, що знадобиться в разі агресії».

Крім того, за словами військового комісара, військкомат володіє актуальною інформацією не про всіх військовозобов’язаних жителів району. Хоча, згідно із законодавством, кожен військовозобов’язаний віком від 18 до 60 років мусить у семиденний строк повідомляти військкомату про зміну сімейного стану (одруження, народження дітей тощо), місце фактичного проживання, місце роботи. Але за попередні роки дещо погіршилася дисципліна, й окремі особи не вважають за потрібне з’являтися до військкомату з таких приводів, порушуючи тим самим закон.

«До речі, за неповідомлення цієї інформації передбачено адміністративну відповідальність, — наголосив Володимир Кравцов. — Саме через це можливі непередбачені випадки. Скажімо, у чоловіка десятеро дітей, а він отримує повістку з’явитися на військовий збір. Або повістку можуть принести інвалідові. Якби вони повідомили про свій сімейний стан і стан здоров’я, то їх не викликали б. Тому закликаю свідомо поставитися до ситуації і повідомити військкомату всі потрібні дані».

Через брак інформації та у зв’язку з тим, що багато жителів району фактично не проживають на його території, працівники військкомату змушені їздити селами й обходити домівки військовозобов’язаних, щоб таким чином актуалізувати дані. Тож якщо до вас у двері постукала людина у військовій формі, це не означає, що вас одразу ж «заберуть на фронт». Проте пам’ятайте, що такий працівник мусить мати при собі відповідне посвідчення. Зазвичай працівника військкомату також супроводжує представник місцевої влади. Якщо ж людина, яка до вас прийшла начебто від військкомату, зовсім вам невідома й відмовляється показати документи, негайно повідомте про це безпосередньо у військкомат за номерами телефонів тел. 9 11 06, 050 753 85 00.

— Не варто також хвилюватися роботодавцям, чиїх працівників призивають на військові збори, — запевнив Володимир Кравцов. — Дійсно, згідно із законом, роботодавець зобов’язаний виплачувати такому працівнику середньомісячну заробітну плату, тоді як фактично він відсутній, а за його роботу треба платити й іншому працівникові. Усі ці витрати компенсує держава».

Згадав воєнком і про незручності для лікарів і пацієнтів районної лікарні, які виникли внаслідок масового проходження медоглядів військовозобов’язаними. За його словами, з нового року військкомату повернуть колишнє приміщення і після косметичного ремонту медогляди відбуватимуться там.