флаг

Новини

     Перерозподілено кошти обласного бюджету

З метою ефективного використання бюджетних коштів наприкінці бюджетного періоду відбулося засідання двадцять п’ятої позачергової сесії Запорізької обласної ради сьомого скликання, на якому голова Запорізької обласної адміністрації Костянтин Бриль звернувся до депутатів із трибуни обласної ради.

— Стосовно соціального блоку питань, які не менш важливі для Запорізької області, хочу звернути вашу увагу на виділення додаткових коштів субвенції з держбюджету. Йдеться про підтримку медицини в нашій області. Так, ми отримаємо 2,2 мільйона гривень на гемодіаліз, а також 4,8 мільйона гривень на підтримку парків швидкої допомоги. Ці кошти будуть витрачені на оновлення технічної бази, придбання паливно-мастильних матеріалів, аби на початку наступного року життя людей Запорізького регіону не залежало від наявності пального у швидких. Тож нині прошу депутатів підтримати ініціативи облдержадміністрації щодо вирішення питань, важливих для всієї області. Адже наша з вами робота полягає саме в тому, щоб поліпшити якість життя всіх жителів області, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також на виконання двох розпоряджень Кабінету Міністрів України прийнято розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації, яким затверджено розподіл медичної субвенції між бюджетами на загальну суму 107,6 млн грн.

Із зазначеної суми 95 млн грн або 88% спрямовано на забезпечення виплати заробітної плати працівникам медичних закладів, лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет. 

Розподіл між бюджетами здійснено на підставі діючих нормативів на первинну та вторинну медичну допомогу. Таким чином, усі медичні заклади області забезпечені до кінця року видатками на виплату заробітної плати. Також заклади, які проводять процедури гемодіалізу, забезпечені препаратами в повному обсязі. Вирішено і проблему забезпечення ліками хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Крім цього, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань територіям області спрямовано 5,6 млн грн.

Уперше Уряд дослухався до звернення областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, і виділив 7 млн грн на оплату праці працівників закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу таким особам. Розподіл вказаної суми здійснено відповідно до кількості переміщених осіб, які лікувалися в медичних закладах області.

Завдяки спільний співпраці, за ініціативи голови Чернігівської районної державної адміністрації Богдана Сушка та сприяння голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля при перерозподілі коштів обласного бюджету враховано потреби Чернігівського району.

Згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації для Чернігівського району виділено 565,700 тис. грн на забезпечення виплати заробітної плати працівникам медичних закладів, лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та хворих на цукровий та нецукровий діабет та 109,200 тис. грн на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.