флаг

Новини

До 100-річчя Української революції

у Чернігівці вшанували видатного земляка

24 жовтня о 10:00 біля приміщення центральної районної бібліотеки відбувся мітинг із нагоди відкриття меморіальної дошки на честь нашого видатного земляка Юрія Пилиповича Тищенка (1880 – 1953) – керівника прес-бюро та головного редактора газети «Вісник Центральної Ради».

Видавець, книгар, публіцист, письменник, журналіст, перекладач, суспільний діяч Юрій Тищенко народився в с. Салтичія Бердянського повіту Таврійської губернії (нині – Чернігівського району Запорізької області).

Захід відбувся в рамках Всеукраїнського науково-просвітницького проекту «Місця пам’яті Української революції», що проводиться за підтримки голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, голови Чернігівської РДА Богдана Сушка, головиЧернігівської районної ради Віктора Годлевського та селищного голови Віталія Манича.

У відкритті меморіальної дошки взяли участь жителі селища, молодь, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, головний спеціаліст східного міжрегіонального сектору (м. Запоріжжя) Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Тимур Книш, голова РДА Богдан Сушко, селищний голова Віталій Манич.

Учасники розпочали мітинг акапельним виконанням Державного Гімну України. Далі до слова запросили селищного голову Віталія Манича, який наголосив на великому значенні активізації дослідницької, популяризаторської та меморіальної роботи для відновлення і збереження національної пам’яті про події Української революції, її учасників в усіх населених пунктах України. З вітальними словами до присутніх звернулися також Олександр Зубченко, Тимур Книш, Богдан Сушко, Микола Єременко.

Меморіальну дошку з чорного граніту (40х60 см) з текстом-посвятою та світлиною Юрія Тищенка виготовлено ПП «Лукаш В. І.» (м. Токмак) з ініціативи кандидата історичних наук Миколи Єременка, який також є автором тексту-посвяти, та за матеріальної підтримки голови Чернігівської РДА Богдана Сушка. Дошку  на приміщенні центральної районної бібліотеки встановили працівники КП «Мрія» Станіслав Сірий, Микола Воронов, Юрій Прокопенко.

 

Ірина ЯКОВЕНКО-ЄРЕМЕНКО