флаг

Новини

Один з наймасштабніших проектів, які планується у найближчі роки реалізувати в нашому районі – реконструкція та розширення полігону твердих побутових відходів. Нині триває розробка проектно-кошторисної документації на цей проект, виконання якого відбувається у рамках реалізації завдань, доручень Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону. Підведення підсумків минулорічної роботи стосовно розробки проектно-кошторисної документації на проект «Реконструкція та розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівського ВУЖКГ» відбулося у рамках засідання Громадської ради при Чернігівській райдержадміністрації, яке провів заступник голови РДА Віктор Сапальов. Участь у засіданні, крім, власне, представників Громадської ради, взяли також заступник голови Чернігівської РДА Віталій Манич, начальник економічного відділу та торгівлі РДА Валентина Мамич, заступник Чернігівського селищного голови Петро Василенко.
Як нагадав заступник голови Чернігівської РДА Віталій Манич, минулого року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (ФОНПС) були виділені кошти для виготовлення проектно-кошторисної документації на вищезазначений об’єкт у сумі 301884 гривень. Подане на оплату платіжне доручення у сумі 90565 гривень не було проведене у зв’язку з обмеженням касових видатків управлінням ДКСУ в Чернігівському районі Запорізької області через відсутність фінансових ресурсів. Тому Чернігівська РДА минулого місяця звернулася з клопотанням до голови Запорізької облдержадміністрації Олександра Пеклушенка щодо сприяння у вирішенні питання щодо виділення коштів із обласного ФОНПС для погашення кредиторської заборгованості і на завершення проектних робіт у 2014 році на даному об’єкті.
- Питання збору та утилізації твердих побутових відходів є одним із найактуальніших у нашому районі, - зазначив у своєму виступі Віталій Олександрович. – Полігон, що є нині (він розташований за 6 кілометрів на південний захід від Чернігівки), експлуатується з 1975 року. Його загальна площа становить 2 гектари, що здатні вмістити 30173 тони відходів. Уже на початок цього року тут міститься 25203,82 тони. Не важко порахувати, що вже через рік полігон буде повністю заповнений.
Новий проект передбачає розширення площі полігону до 6 гектарів. Також планується по всьому периметру встановити легку огорожу, зробити освітлення об’єкта, облаштувати виробничо-побутові приміщення зі встановленням на в’їзді шлагбауму. Серед іншого буде також встановлено оглядову вежу, контрольно-дезінфекційну установку з обладнаною бетонною ванною для ходової частини сміттєвозів, дві контрольні свердловини.
Як справедливо зазначив заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов, вигідне географічне розташування полігону практично в центрі району дасть змогу вивозити сюди відходи не лише з Чернігівки, але й з навколишніх сіл. Нині вже існують погодження з деякими сільськими радами, які готові використовувати цей об’єкт. Зокрема, своє зацікавлення висловилиПросторівська, Богданівська, Новополтавська, Верхньотокмацька, Стульневська сільради.
- Втілення у життя цього проекту – це реальна можливість зробити в районі перший повністю санкціонований полігон твердих побутових відходів, - зазначив Віктор Вікторович.
Ще одним плюсом реалізації цього проекту є можливість підтвердження нагальної необхідності оновлення автопарку Чернігівського ВУЖКГ, придбання нових сміттєвозів. Нині скористатися послугами вивезення побутових відходів може кожен чернігівець, який уклав договір з комунальною службою. Коштує ця послуга 10 гривень на місяць. За ці кошти раз на два тижні авто вивезе з подвір’я сміття, кількість якого не обмежується. Погодьтеся, не така і значна ціна за чисте селище.
Підтримують реконструкцію та розширення полігону й самі Чернігівці. Про те, що реконструйований полігон має згуртувати чернігівців, говорили і члени Громадської ради. Всі зійшлися на думці, що чим більше людей, у тому числі й жителів приватного сектору, охопить цей проект, тим більше реальною стане його реалізація.Оптимізму додає й те, що подібні проекти перебувають на контролі Президента України Віктора Януковича, який дав доручення реалізовувати в регіонах усі завдання з вирішення актуальних проблем територій у рамках програми «Україна для людей».