флаг

Новини

Питання реконструкції каналізаційних мереж у Чернігівці за останні роки стає все нагальнішим. Нині каналізаційні стоки від житлового масиву по вулицям Бабенка й Піонерській відведені до окремого резервуару, очисткою якого займається спеціальний автотранспорт. Але за відсутності машини чи її поломки виникає проблема забруднення стоками навколишньої території.
Ось чому коли мова йде про вирішення в нашому регіоні актуальних проблем, ініційованих завданнями Президента України, саме цей проект викликає найбільше зацікавленості у громади селища. Тим більше, що ця справа минулого року зрушила з «мертвої точки».
Про перебіг реконструкції йшлося цього вівторка на нараді при голові Чернігівської райдержадміністрації Олександрові Лісняку за участі керівництва селищної ради та ВУЖКГ. На нараді йшлося про завершення розробки проектно-кошторисної документації на проект «Розширення та реконструкція каналізаційних мереж та споруд на них в Чернігівці по вулиці Піонерській» у 2014 році.
Участь у діалозі брали, зокрема, заступник голови Чернігівської РДА Віталій Манич, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі РДА Валентина Мамич, начальник відділу містобудування та архітектури РДА, головний архітектор району Любов Онікійчук, заступник Чернігівського селищного голови Петро Василенко та провідний інженер КП «Чернігівське ВУЖКГ» Олександр Устименко.
Як нагадав заступник голови Чернігівської РДА Віталій Манич, минулого року з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища було виділено 118116 гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт «Розширення та реконструкція каналізаційних мереж та споруд на них в Чернігівці по вулиці Піонерській». Подане на оплату платіжне доручення у сумі 35434 гривні не було проведене через обмеження касових видатків управлінням ДКСУ в Чернігівському районі Запорізької області. Тому Чернігівська РДА у січні цього року звернулася з клопотанням до голови Запорізької ОДА Олександра Пеклушенка щодо сприяння у вирішенні питання виділення коштів із обласного фонду охорони навколишнього середовища для погашення кредиторської заборгованості і на завершення проектних робіт у цьому році на вищезгаданому об’єкті в сумі 118116 гривень.
Як зазначив заступник Чернігівського селищного голови Петро Василенко, нині з даного проекту готова практично вся документація, готуються відповідні креслення, кошториси. В цілому, проектні та кошторисні роботи виконані на 90%.
Підсумовуючи нараду, голова Чернігівської РДА Олександр Лісняк ще раз наголосив на необхідності завершення цього року розробки проектно-кошторисної документації на вищезгаданий проект. Він також закликав ні на мить не втрачати зв’язку з проектантами й контролювати кожен етап процесу. Зрештою, коли даний проект буде повністю реалізовано, це не лише підвищить рівень обслуговування мешканців селища, але й стане ще однією цеглинкою до реалізації програми «Україна для людей», запровадженої соціальними ініціативами глави держави Віктора Януковича.
У результаті зустрічі було прийнято відповідний протокол, яким встановлено строки завершення виготовлення проектно-кошторисної документації. По закінченні цих строків буде скликано ще одну нараду, що окреслить подальші дії з виконання проекту «Розширення та реконструкція каналізаційних мереж та споруд на них в Чернігівці по вулиці Піонерській».