флаг

Новини

Україна – єдина, соборна, незалежна держава зі своєю багатою історією. Таким був лейтмотив історико-просвітницького заходу «Задзвеніли срібні дзвони України», що відбувся 22 січня у Чернігівській школі імені Героя Радянського Союзу А.М. Темника.  Лекцію-концерт було приурочено до Дня Соборності та Свободи України, що цьогоріч відбувся у контексті реалізації в країні завдань Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди. 
Учні старших класів під керівництвом педагогів підготували театралізовану оповідь про події, що передували підписанню Акта злуки Західноукраїнської та Української народних республік у 1919 році. Згадали школярі не лише факти з історії рідної країни, а й український фольклор. 
Танцювальні композиції, пісні у виконанні учнів школи переконливо доводили правдивість поетичних рядків  Павла Тичини:
Я єсть народ, якого Правди сила
ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила! —
а сила знову розцвіла.
Не до роз′єднання й ворожнечі між братами прагнули люди, що протягом віків боролися за право жити вільно, мирно та спокійно в єдиній незалежній державі. Згадані школярами мир, свобода та єдність мають бути не просто словами, а разом зі спільною історією стати основою життя нинішніх українців. 
Підтримав цю думку і присутній на заході заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов, наголосивши на прагненні нинішньої влади і особисто Президента України Віктора Януковича зберегти єдність та незалежність народу, на що спрямовано немало нових починань, програм, зокрема, такі як «Україна для людей».