флаг

Новини

Одним із питань, що найгостріше прозвучали на колегії, яка відбулася цього тижня при голові Чернігівської райдержадміністрації Олександрові Лісняку за участі селищного та сільських голів, став стан реформування медичної галузі району, передбаченого Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава». Як підкреслила у своїй доповіді головний лікар Чернігівського центру первинної медико-санітарної допомоги Любов Тихонова, основна мета нинішніх реформ - підвищення доступності надання лікарської допомоги населенню, орієнтація цієї допомоги на хворого, а не на хворобу, довгострокові персональні стосунки лікаря та пацієнта.
Нині в районі пріоритетнім є розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини. Структура первинної ланки охорони здоров’я Чернігівського району включає 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ): Чернігівську, Владівську, Верхньотокмацьку, Новополтавську, Новомихайлівську, 8 ФАПів і 9 фельдшерських пунктів.
На даному етапі реформування Центр займається оформленням ліцензії на медичну практику, укладенням договорів з КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧРР, Чернігівським ВУЖКГ, РЕС, ветеринарною службою.
Під час колегії було обговорено і проблеми, без яких, певно, не обходиться жодного реформування. Це, зокрема, недостатня укомплектованість медичних закладів кадрами. Так немає фельдшера на ФП у с. Кам’янка, лікаря у Новополтавській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Також є потреба у перепідготовці кадрів, для чого у минулому році у Владівській амбулаторії було спеціалізовано двох лікарів з числа терапевтів і педіатрів на лікарів загальної практики сімейної медицинb та запланована спеціалізація лікаря-терапевта цього року. Потребує перепідготовки і 18 осіб з числа середнього медичного персоналу. 
Існує також дефіцит житлового фонду, що перешкоджає залученню молодих спеціалістів для роботи в районі (хоча зрушення є, на кінець минулого року вдалося придбати одну квартиру, але це лише перша ластівка). У серпні 2013 року за державним розподіленням до району прибув лікар-терапевт. Проблема забезпечення його та ще двох молодих спеціалістів, які прибули минулого року, наразі залишається відкритою через дефіцит бюджетних коштів.
Відкритою поки що є і проблема осучаснення обладнання медичних закладів та ремонтів приміщень, як капітальних (Зорянський ФП, Могилянський ФП, Зеленоярський ФП, Чернігово-Токмачанський ФП, Новомихайлівська амбулаторія, яку планується перевести через її аварійний стан в інше приміщення, що також потребує капітального ремонту), так і поточних.
Залишається потреба у забезпеченні амбулаторій ЗПСМ автомобільним транспортом.
Усі ці проблеми неодноразово порушувалися головою Чернігівської райдержадміністрації Олександром Лісняком під час його робочих поїздок на місця. Нині ж за підсумками минулорічної роботи було прийнято розпорядження, згідно з яким окреслено напрямки подальшої роботи з реформування та відповідного фінансування медичної галузі району, керуючись засадами сімейної медицини.
Крім цього питання, під час колегії було обговорено стан організації правоосвітньої роботи, що проводиться Чернігівським районним управлінням юстиції. Про це доповіла його начальник Ірина Усенко, наголосивши, що за минулий рік правоосвітніми послугами було охоплено близько трьох тисяч жителів району. Найбільше звернень стосувалося питань земельного, спадкового, сімейного та цивільного права. Приємним нагадуванням стало одне з призових місць, що минулоріч посіла Чернігівська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію діяльності з правової освіти населення. 
Про роботу зі зверненнями громадян до райдержадміністрації доповіла начальник загального відділу апарату Чернігівської РДА Марина Богдан. Особливу увагу Олександр Лісняк просив зосередити на одному з пунктів прийнятого в підсумку розпорядження, що стосувався безумовного дотримання встановлених графіків особистих та виїзних прийомів громадян.
Порушено було також питання роботи спостережної комісії, що діє при РДА. Детально про її діяльність розповів заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов. Спостережною комісією протягом минулого року взято на облік 10 осіб, які умовно-достроково були звільнені з місць позбавлення волі та були направлені до обраного ними місця проживання: чотири – до Чернігівки, по двоє - до Замістя і Новомихайлівки, а також - до Розівки і Широкого Яру. Цих людей було запрошено на засідання комісій, у ході яких розглядались питання щодо сприяння їм в отриманні державної соціальної допомоги, постановці на облік в районний центр зайнятості та працевлаштуванні. Звісно, ці зустрічі носили лише рекомендаційний характер, але вони зокрема посприяли адаптації звільнених з місць позбавленя волі в суспільстві, на чому наголосив Віктор Вікторович.
На виконання заходів за результатами колегії було прийнято відповідні розпорядження, виконнаня яких поставлено на контроль.