флаг

Новини

Стан виконання плану заходів з підготовки та відзначення в нашому районі визначної для кожного українця дати було розглянуто під час засідання організаційного комітету, яке відбулося цього тижня при голові Чернігівської райдержадміністрації Олександрові Лісняку за участі керівників відповідних структурних підрозділів та голів селищного і сільських голів району.
Як наголосив під час зустрічі Олександр Федорович, керуючись дорученням Президента України Віктора Януковича щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, у районі було розроблено комплекс заходів, найбільш задіяними в яких є відділи культури та туризму і освіти, молоді та спорту Чернігівської РДА.
Про підготовку установ культури району до гідного відзначення ювілею Кобзаря розповіла тегорії відділу культури і туризму Любов Нагарнюк. Вона, зокрема, відзначила, що підготовка до 200-річчя видатного поета почалася ще у 2013 році, коли у центрі Чернігівки було встановлено погруддя Шевченка, а цього року центральна районна бібліотека отримає ім’я видатного співця українського народу.
Протягом цього року в усіх бібліотечних закладах району, які приєдналися до обласної акції «Запоріжжя читає Шевченка», будуть діяти книжкові виставки, присвячені великому Кобзареві, проводитися тематичні літературно-краєзнавчі подорожі, вікторини, свята, конкурси, дні поезії. У сільських Будинках культури заплановані літературні читання, театралізовані й літературно-музичні заходи. В районному центрі культури та дозвілля напередодні ювілею, 6 березня, відбудеться презентація творчого проекту, також започатковано го ще минулого року, – «Народний рушник - великому Кобзарю» та тематичний концерт. Впродовж квітня-лютого у клубних закладах проходитиме районний етап обласної культурно-мистецької акції «В сім’ї вольній, новій». 
Про вже зробленe і плани на цей рік щодо відзначення ювілею Тараса Шевченка відзвітувала начальник відділу освіти, молоді та спорту Віта Отрода. Шевченківські дні проходять в українських школах щороку, але з наближенням ювілею Кобзаря ці заходи стають особливішими, змістовнішими, масштабнішими. Літературні читання, відкриті уроки, круглі столи збирають учнів та педагогів, щоб віддати гідну шану Великому синові українського народу. Крім того, наш район долучився до Всеукраїнської акції «Посади 200 дубів», і, щойно по весні зі столиці до нас прибудуть молоді саджанці, потягнуться до сонця 200 молодих дерев - по одному за кожен рік, коли України має свого Поводиря.
- Цей рік повинен об’єднати українське суспільство на шляху до творення державності, адже творчість Тараса Шевченка
змусила людство визнати і поважати українську мову, показала її красу й неповторність, - звернувся до присутніх наприкінці засідання заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов.
- І в цьому неабияк зацікавлена і сама держава, про що свідчить та велика увага, яку надано вшануванню видатного ювілею Кобзаря, що став частиною програми «Україна для людей» та нових соціальних ініціатив глави держави «Діти - майбутнє України». Я закликаю селищного, сільських голів взяти під особистий контроль виконання на своїх територіях заходів, що будуть проведені. Майже у кожному населеному пункті є вулиця Шевченка, і навіть встановлення таблички з ім’ям поета стало б внеском в увічнення пам'яті про Кобзаря. Як і кожне добре слово, кожен прочитаний вірш, це до веде, що народна пам’ять вічна і ніколи народ не забуває своїх Світочів.