флаг

Новини

ДЕНЬ БЕЗ АВТОМОБІЛЯ

22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілів. В цей день, в ім’я довкілля та здоров’я, люди пересідають на громадський транспорт, велосипеди чи взагалі переходять з водіїв у пішоходи.

Водіям у цей день також рекомендується: глушити мотор при зупинках, продумати, як можна уникнути тривалих прогрівів двигуна, поважати права пішоходів, гальмувати перед "зеброю", не ігнорувати і не притискувати до бордюру велосипедистів.

Вже сьогодні добре помітні наслідки глобальної зміни клімату, тануть льодовики, піднімається рівень Світового океану, океанські течії змінюють свій напрямок. Страждають тварини.

Здається, що такі глобальні явища повинні бути предметом уваги урядів і всесвітніх організацій. Але сьогодні мова йде про участь кожної людини та прості повсякденні дії кожного. На жаль, в Україні цей День офіційно не відзначається, проте Чернігівська районна державна адміністрація закликає всіх автомобілістів та небайдужих громадян району відмовитись 22 вересня від використання автомобіля та долучитись, таким чином, до акції “День без авто”.

Сподіваємося, що саме для того, щоб звернути увагу на проблему та не дати здійснитися песимістичним прогнозам вчених, в ім’я турботи про навколишнє середовище і здоров’я, багато людей пересядуть на громадський транспорт, велосипеди чи стануть пішоходами. Хоч би раз на рік.