флаг

Новини

Оздоблений вишитими рушниками та золотим пшеничним колоссям куточок, десятки репродукцій портретів. На них - один і той чоловік, чиє обличчя з дитинства відоме кожному українцю. Уважно зустрічає він мальованим поглядом з-під насуплених брів кожного з гостей, хто прийшов до «Світлиці Шевченкового заповіту» - відкритого районного заходу, що був організований з нагоди відзначення 200-річного ювілею Великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка.
Серед гостей - заступник голови Чернігівської райдержадміністрації Віктор Сапальов, керуючий справами виконавчого апарату Чернігівської районної ради Анатолій Шумельний, начальник відділу освіти, молоді та спорту Віта Отрода. Аудиторія, що заповнила клас - учні-переможці районних етапів мовно-літературних конкурсів, турнірів, змагань. Тут зібрались юні мовознавці та літератори, поети й письменники-початківці, яким дух Шевченка є близьким та рідним.
«Тарас Шевченко  народився на українській землі, під українським небом,  проте належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства і в пошані людства знаходять безсмертя», - урочисто розпочали захід ведучі Лариса Лущай і Світлана Кучерян. І наповнився клас поезією, вільним духом шевченкового слова, піснею...
Виступили перед глядачами учителі української мови та літератури різних шкіл району Галина Івашина, Наталія Бистрицька, Олена Вічева, юні поети-початківці Анна Бєдарєва, Діана Юредюк, Владислав Кривний, Ярослав Хоменко. Про свою подорож до могили Кобзаря, що знаходиться в місті Канів, розповіла учениця Богданівської школи Карина Лубінець.
Шевченковими стежками Запоріжжям (а великий Кобзар побував і на нашій землі) повели аудиторію працівники центральної районної бібліотеки Алла Береза і Аліна Жолоб. Про те, якими мелодійними є вірші поета, нагадали всім виступи ансамблю бандуристок Чернігівської музичної школи (керівник - Олена Юркіна) і музичний номер учнів Богданівської школи (керівник - Едуард Ценов).
Пізнавальною та неочікуваною стала презентація «Пам’ятники Шевченку у світі», бо, як наголосили виступаючі, шанують визначного українця і в США, Канаді, Аргентині, Казахстані і десятках інших країн, де на майданах, у скверах, на пагорбах височіють бронзові та гранітні Шевченки. 
- Ідеї та погляди Тараса Шевченка безцінні для утвердження нашої національної самостійності та самосвідомості, - звернувся до дітей, гостей заходу заступник голови Чернігівської РДА Віктор Сапальов. - Усвідомлюючи це, Президент України Віктор Янукович ставить завдання перед усім народом зробити відзначення 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря не разовою акцією, а щоденним вшануванням й осмисленням великого спадку поета. І наш святий обов’язок - підтримати ці ініціативи, аби не загубитися у нескінченному світі й пишатися тим, що ми - вільний та єдиний народ, спадкоємці Тараса.
Цим заходом у Чернігівському районі дано старт участі у обласній акції "Запоріжжя читає Шевченка".