флаг

Новини

«Врожай-2018»: додаткові надходження до місцевих бюджетів  склали майже 22 мільйони гривень

 Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля в м .Приморськ пройшло виїзне спільне засідання колегії обласної державної адміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області. Де були обговорені результати проведення заходу «Врожай-2017» та попередні підсумки проведення заходу «Врожай-2018» в області».

Так за даними місцевих робочих груп з організації проведення на місцях заходу «Врожай-2017» з 2,1 млн. гектар сільгоспугідь Запорізької області, що підлягали моніторингу, обстежено 2 млн. га, в тому числі: в державній власності – 388,2 тис. га, в колективній власності – 136,7 тис. га, в приватній власності – 1,6 млн. га, в комунальній власності – 6,2 тис. га, що становить 97,4%.

         Відповідно до спільних заходів місцевих робочих груп,                          ГУ Національної поліції в Запорізькій області та органів прокуратури виявлено порушення вимог земельного законодавства України на підставі чого до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 67 кримінальних правопорушень.

Стосовно заходу «Врожай-2018», за попередніми даними місцевих робочих груп, з 2,1 млн. гектар сільгоспугідь Запорізької області, що підлягали моніторингу, обстежено 1,79 млн. га, в тому числі: в державній власності – 251,6 тис. га, в колективній власності – 112,6 тис. га, в приватній власності –1,4 млн. га, в комунальній власності – 8,4 тис. га, що становить 85,7 %. Необстеженими залишаються 299 тис. га усіх форм власності.

За даними ГУ ДФС у Запорізькій області місцевими робочими групами виявлено 7 земельних ділянок загальною площею 633,3 га, які використовуються не за цільовим призначенням. Річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної власності до місцевих бюджетів складає 204 тис. грн., єдиного податку IV групи – 136,4 тис. грн.

Крім того, з початку проведення заходу «Врожай-2018» кількість добровільно оформлених найманих працівників склала 1569 осіб, легалізовано доходів шляхом добровільного оформлення найманих працівників 6,5 млн. грн.

         Додаткові надходження: ПДФО – 1,2 млн. грн., ЄСВ – 1,4 млн. грн., військовий збір – понад 98 тис. грн.

         Кількість найманих працівників, яким збільшено розмір заробітної плати протягом 2018 року складає 2492 особи, внаслідок чого легалізовано доходу 2,3 млн. грн. Додатково надійшло шляхом підвищення розміру заробітної плати: ПДФО – 0,4 млн. грн., ЄСВ – 0,5 млн. грн., військовий збір – понад 35 тис. грн.

Як доповів директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков, в рамках проведення заходу «Врожай-2018» районними державними адміністраціями проводиться робота по укладання договорів оренди земельних часток  та перегляду діючих договорів оренди. За станом на 20.07.2018 забезпечено укладання 47 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальний обсяг площ сільськогосподарських угідь згідно з укладеними та зареєстрованими договорами оренди земельних ділянок складає 1329,1 га. Річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної власності до місцевих бюджетів складає 1119,4 тис. грн., єдиного податку IV групи –131,7 тис. грн. Крім того, сільгоспвиробниками області додатково укладено та зареєстровано 951 договорів оренди земельних часток з громадянами на загальну площу 4602,9 га, сума додаткових надходжень єдиного податку IV групи складає 1408,1 тис. грн.

         За даними ГУ ДФС у Запорізькій області в цілому за результатами поданої уточнюючої податкової звітності з початку проведення заходу «Врожай-2018» річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності до місцевих бюджетів складає 1530,1 тис. грн., єдиного податку IV групи – 1720,4 тис. грн.

         За матеріалами прокуратури та Національної поліції Запорізької області в рамках кримінального провадження по самовільно занятим земельним ділянкам до органів ДФС надійшло 4 матеріали щодо виявлення безхазяйних посівів.Відповідно до спільних заходів місцевих робочих груп, ГУ Національної поліції в Запорізькій області та органів прокуратури виявлено порушення вимог земельного законодавства України на підставі чого в поточному році до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 32 кримінальних правопорушення.

         Окремо в рамках заходу «Врожай-2018» органами ДФС проведено 29 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних осіб – сільгоспвиробників з питань порушень податкового законодавства. За результатами перевірок додатково донараховано податкових зобов’язань у загальній сумі 40,9 млн. грн.

         Підсумовуючи всі звіти, Костянтин Бриль підкреслив, що кожен з районів має бути зацікавлений у реальних результатах «Врожаю», адже від цього залежить розвиток територій - ваші бюджети та соцекономрозвиток.

  • Третій рік поспіль на території Запорізької області проводиться важливий захід у наведенні порядку в сфері землекористування земель сільгосппризначення «Врожай-2018». Тож нині усім місцевим робочим групам варто активізувати свою роботу зазначену заходом «Врожай-2018», привести у відповідність всі необхідні документи та закінчити моніторинг. Всі виявлені порушення мають бути передані до контролюючих та правоохоронних органів. Вважаю, що ті, хто покриває зловживання орендних відносин є справжніми порушниками Закону України, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.