флаг

Новини

14 січня у Чернігівській районній державній адміністрації відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. У її роботі взяв участь голова  районної державної адміністрації         О.Ф. Лісняк. На засіданні були присутні голови селищної та сільських рад району, керівники сільськогогсподарських підприємств району, працівники Чернігівського РВ ГУМВС України у Запорізькій області.
Із доповіддю перед присутніми виступив начальник управління ветеринарної медицини у Чернігівському районі І.І.Місюра. Він, зокерема, зазначив, що відповідно до інформації  головного управління ветеринарної медицини у Луганській області пятого січня 2014 року на території Станично-Луганського району Луганської області було виявлено труп дикого кабана. Лабораторні дослідження виявили, що тварина була уражена вірусом африканської чуми свиней. Нині здійснюються заходи щодо попередження поширення цієї хвороби.
Чернігівський район доволі відділений від місця виявлення збудника хвороби, однак ситуація що склалася вимагає від усіх власників поголівя свиней, органів місцевого самоврядування ще раз переглянути стан протиепізоотчних заходів у господарствах, умови реалізації молодняка свиней, дорослих тварин, м’яса свиней,- зазаначив Іван Місюра.
Голова районної державної адміністрації Олександр Лісняк зобов’язав присутніх вжити усіх необхідних заходів для приведення у відповідність до чинних зооветеринарних вимог умов утримання поголів’я свиней у районі. Ця пересторога є зовсім не зайвою, зважаючи на те, що останній випадок африканської чуми свиней в Україні було зареєстровано у 2012 році у сусідньому Приморському районі.
За результатами роботи комісії було прийнято рішення що надіслано безпосереднім виконавцям для неухильного дотримання та виконання.
Нагадаємо, що африканська чума свиней є безпечною для людини, однак завдає непоправної шкоди свинарству.