флаг

Новини

Проведено семінар із соціально-правового захисту сиріт

13 квітня 2018 року в Чернігівській районній державній адміністрації відбувся семінар для опікунів/піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів на тему: «Соціально-правовий захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих до сімейних форм виховання».

У заході взяли участь: Житарюк Наталія Миколаївна - начальник служби у справах дітей Чернігівської райдержадміністрації; Щербань Інна Вікторівна – головний спеціаліст Чернігівського відділу обслуговування громадян Токмацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області; Пушкарь Олена Юріївна – начальник відділу «Чернігівське бюро правової допомоги» Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Макаренко Денис Миколайович – старший державний виконавець Чернігівського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області; Щипенко Ілона Сергіївна – завідувач відділенням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді КУ «Територіальний центр надання соціальних послуг» Чернігівської селищної ради; Запорожська Лариса Василівна – заступник начальника управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації; Гіренко Валентина Володимирівна – головний спеціаліст відділу праці та сім`ї управління соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації; Момот Ганна Сергіївна – методист відділу освіти, молоді та спорту Чернігівської селищної ради; Солод Наталія Валентинівна – начальник сектору реагування патрульної поліції Чернігівського відділення поліції Бердянського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Запорізькій області.

Учасники семінару розглянули низку питань, зокрема: захист прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в Чернігівському районі; призначення та виплата пенсії в разі втрати годувальника опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам-вихователям на утримання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; система безоплатної правової допомоги (БПД). Зміни в законодавстві щодо стягнення аліментів; порядок виконання рішень суду щодо стягнення аліментів; соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; грошові виплати на дитину в 2018 році; організація та проведення літнього оздоровлення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в 2018 році; соціально-правовий захист дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в закладах освіти Чернігівського району; дозвілля неповнолітніх.

Підліткова злочинність. Станом на 13.04.2018 року на первинному обліку служби у справах дітей перебуває 51 дитина: 14- дітей-сиріт, 37 - дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 41 – під опікою/піклуванням, 7 – у прийомних сім’ях, 3 - у дитячих будинках сімейного типу. На території району створено та функціонує: 16 прийомних сімей, в яких виховується 31 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, та 2 будинки сімейного типу, в яких виховується 14 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом семінару виступаючі відповіли на запитання опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів. Учасники заходу отримали багато нової інформації та були вдячні за участь у семінарі.

Сосницька Олена, головний спеціаліст служби у справах дітей Чернігівської РДА