флаг

Новини

Долучайтеся до Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота»

Затверджено

Начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації Н.Ф. Власова

Директор КЗ «Обласний центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” ЗОР О.В. Рибченко 

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Всеукраїнського місячника «Спорт для всіхспільна турбота» в Запорізькій області

Загальні положення

Головною метою Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота» (далі - Місячник) є покращення умов для регулярних занять масовою фізичною культурою різних соціальних і вікових груп населення за місцем проживання та у місцях масового відпочинку.

Місячник проводиться з 01 по 30 квітня 2018 року у всіх населених пунктах області.

Основні завдання Місячника:

упорядкування та облаштування спортивних майданчиків напередодні весняно-літнього періоду за участю широкої громадськості;

проведення інформаційно-пропагандистської кампанії з метою привернення уваги громадськості, державних та недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до питань створення належних умов для щоденних заняття населення фізичною культурою;

стимулювання співпраці органів місцевого самоврядування, субєктів підприємництва та громадських організацій, мешканців жилих мікрорайонів, особливо молоді, щодо будівництва, ремонту, облаштування та утримання місць для самостійних і групових занять різними видами рухової активності людей на дозвіллі;

запровадження сучасних стандартів активного дозвілля та створення здорової конкуренції серед місцевих громад щодо забезпечення належних умов для занять масовою фізичною культурою.

Організація проведення

Координацію заходів з підготовки та проведення Місячника здійснює Організаційний комітет з підготовки та проведення Місячника (далі – Організаційний комітет), персональний склад якого затверджено начальником Управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА.

Підготовка та проведення Місячника передбачає:

визначення стану спортивних майданчиків, які використовуються для проведення заходів з фізичної культури і масового спорту за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення, обсяг необхідних робіт та їх ресурсного забезпечення;

складання адресної програми спортивних майданчиків площею не менше 100 м², які потребують упорядкування на основі визначення стану спортивних майданчиків, що використовуються для проведення заходів з фізичної культури і масового спорту за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення, переліку адрес та належності, обсягу необхідних робіт та їх ресурсного забезпечення;

створення графіку проведення робіт щодо ремонту та облаштування на кожному спортивному майданчику у межах Місячника та доведення цієї інформації до населення;

організацію проведення пропагандистської підтримки Місячника у місцевих засобах масової інформації;

формування груп фахівців і добровольців, волонтерів з числа учнівсько-студентської молоді для реконструкції, ремонту та облаштування спортивних майданчиків, для організації роботи з оздоровчої фізичної культури за місцем проживання та в місцях масового відпочинку населення;

проведення необхідних робіт безпосередньо на кожному визначеному спортивному майданчику;

облаштування майданчиків сучасними інформаційними стендами;

складання та подання до відповідного організаційного комітету звіту про проведення Місячника.

ІІІ. Учасники проведення Місячника

До участі у Місячнику залучаються різні верстви населення, підприємства, установи та організації різних форм власності, органи місцевої влади і місцевого самоврядування.

ІV. Визначення переможців

Визначення переможців Всеукраїнського місячника «Спорт для всіхспільна турбота» в Запорізькій області здійснюється на підставі експертних висновків членів Організаційного комітету за наступними показниками:

- рівень залучення населення до практичної участі у Місячнику;

- обсяги коштів залучених на проведення Місячника;

- кількість відремонтованих спортивних майданчиків або підготовлених до експлуатації у відсотках від загальної кількості, що потребували ремонту за формулою “всього”;

- кількість майданчиків за місцем проживання, без урахування об’єктів учбових закладів;

- кількість майданчиків, які знаходяться в місцях масового відпочинку населення;

- кількість майданчиків на балансі учбових закладів;

- кількість майданчиків, облаштованих інформаційними стендами.

Визначення переможців здійснюється за матеріалами звітів.

Звіти подаються до КЗ «Обласний центр ФЗН „Спорт для всіх” ЗОР за формою (додатки 1,2,3,4) до 18 травня 2018 року на ел. адресу: sportfzn@meta.ua, та за адресою: м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, 21.

Звіти оформлюються згідно з додатками 1-4.

Визначаються три переможці Місячника серед населених пунктів області: міста, селища та села. Матеріали на розгляд оргкомітету подаються разом з формами звітів ( відео та фото матеріали, описовий звіт щодо проведеної роботи в конкретному населеному пункті).

Нагородження переможців

Переможці Місячника нагороджуються дипломами та спортивними кубками. Нагородження здійснюється за рахунок КЗ «Обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх ” ЗОР.

Два найактивніших учасників Місячника з кожного регіону нагороджуються дипломами Всеукраїнського центру фізичного здоровя населення „Спорт для всіх”.

Фінансове забезпечення

Витрати на проведення Місячника здійснюються за рахунок місцевих органів виконавчої влади та передбачають бюджетне, спонсорське і благодійне фінансування.

Витрати на проведення пропагандистської підтримки (афіши), придбання нагородної атрибутики (кубки, грамоти, рамки) для нагородження переможців, канцтоварів - за рахунок КЗ «Обласний центр ФЗН „Спорт для всіх” ЗОР.

VІІ. Безпека проведення Місячника

Підготовка місць проведення Місячника здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів.

Відповідальність за безпеку учасників Місячника покладається безпосередньо на організаторів Місячника на місцях.