флаг

Новини

Розкрадання електроенергетичних об'єктів знеструмлює цілі села та загрожує життю крадіїв

За інформацією ПАТ “Запоріжжяобленерго” останнім часом почастішали випадки розкрадання невстановленими особами обладнання та матеріалів на електроенергетичних об'єктах. Внаслідок таких крадіжок припинялося електропостачання споживачів та цілих населених пунктів.

Так, з початку лютого цього року на території Оріхівського району сталося 4 крадіжки трансформаторного масла з силових трансформаторів 10-35 кВ. Такі ж випадки розкрадання мали місце в Новомиколаївському та Гуляйпільському районах.

У всіх випадках відновлення електропостачання споживачів виконувалося за рахунок використання масла з діючого наповненого обладнання, що є недопустимим, але вимушеним кроком, враховуючи необхідність забезпечення електропостачання споживачів та недопущення росту соціального напруження.

При цьому, внаслідок тривалої повної відсутності фінансування ремонтно-експлуатаційного обслуговування електромереж 0,4-150 кВ та вкрай обмеженого фінансування аварійно-відновлюваних робіт, на сьогоднішній день навіть мінімальне забезпечення комплектації матеріалами, зокрема, трансформаторним маслом, у ПАТ “Запоріжжяобленерго” фактично відсутнє.

Також на сьогоднішній день трансформаторне масло відсутнє в аварійному запасі, внаслідок цього немає можливості доливки при крадіжці та обов'язковому підтриманні рівня масла в електрообладнанні. Крім того, фактично вичерпано обмінний фонд силових трансформаторів.

На сьогодні в ПАТ “Запоріжжяобленерго” немає можливості відновлення електропостачання споживачів у разі продовження крадіжок обладнання та матеріалів, враховуючи відсутність будь-яких джерел для фінансування витрат на відновлення таких електроустановок.

Пошкоджуючи ємкості трансформаторних підстанцій, крадії зливають масло, що застосовується для охолодження працюючого обладнання. Як наслідок, цілий населений пункт, а можливо, і декілька, залишаються без електропостачання.

Споживачі нарікають виключно на енергетиків. Але нормалізація ситуації залежить здебільшого не від них, а від правоохоронних органів та від самих людей. Однак затримати зловмисника не так просто, адже трансформатор без масла може працювати до трьох діб.

ПАТ “Запоріжжяобленерго” стурбовано масштабом злочинів та трансформаторних підстанціях та звертається до місцевих жителів із проханням повідомляти про виявлені факти крадіжок. Стабільність енергопостачання споживачів району залежить не лише від зусиль енергетиків, а й від активної громадської позиції людей по відношенню до чиїхось протиправних дій. Від пильності кожного багато в чому залежить надійність енергопостачання всіх споживачів, адже обладнання знаходиться не у полі, а в населених пунктах.

Крім того, ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадує: енергетичні об'єкти — це споруди та обладнання підвищеної небезпеки. Спроба втручання в їхню роботу, окрім власне знеструмлення, безпосередньо загрожує життю розкрадачів.