флаг

Новини

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області за 2017 рік

Звіт подається відповідно до Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 20.12.2016 № 277.

Голова районної державної адміністрації, забезпечував виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня на території району, а також реалізацію повноважень, делегованих районній державній адміністрації районною радою.

Основним завданням в роботі є вирішення питання стабільного забезпечення фінансування бюджетних установ, забезпечення належного рівня безпеки та правопорядку на території району, створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання, недопущення заборгованості по заробітній платі тощо.

 

Кадри

Минулорічна діяльність районної державної адміністрації була ефективною завдяки злагодженій роботі структурних підрозділів установи.

Протягом 2017 року здійснювалось удосконалення системи роботи з кадрами, покращання якісного складу державних службовців райдержадміністрації.

Структура районної державної адміністрації на 31.12.2017 складається з апарату (22 штатні одиниці) та 9 структурних підрозділів. Загальна чисельність райдержадміністрації: 85 одиниць, в тому числі 78 державних службовців.

Впродовж 2017 року прийнято ряд розпоряджень голови районної державної адміністрації щодо упорядкування структури районної державної адміністрації та його апарату. Відповідно внесені зміни до реєстру посад районної державної адміністрації.

Призначення на посади державної служби у районній державній адміністрації здійснюється відповідно до законодавства про державну службу, переважно шляхом конкурсного відбору, що дає можливість об'єктивної оцінки і вибору найбільш кваліфікованого і компетентного спеціаліста.

Протягом звітного періоду конкурсними комісіями райдержадміністрації та її структурних підрозділів проведено 13 конкурсів, у яких взяли участь 20 кандидатів на заміщення вакантних посад державної служби. За результатами конкурсів укомплектовано 15 вакантних посад державної служби.

Взагалі упродовж звітного періоду укомплектовано 22 вакантні посади: 15 - за результатами конкурсного відбору, 7 – за переведенням.

Протягом 2017 року 3 особи проходили навчання в Інституті публічного управління та адміністрування державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Львівському регіональному інституті державного управління НАДУ та Запорізькому національному університеті.

Забезпечено подання до 1 квітня 2017 року всіма державними службовцями районної державної адміністрації електронних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

 

Фінансова звітність

Доходи загального фонду районного бюджету за 2017 рік склали 28083,117 тис. грн., (2016 рік – 19397,6 тис.грн.), що становить 142,4 % до затвердженого бюджету на відповідний період 2017року.

В цілому по району за 2017 рік до загального фонду надійшло доходів 60337,998 тис. грн., що становить 128,2 % до затвердженої суми на відповідний період 2017 року – 47064,520 тис.грн. У порівняні з 2016 роком доходів надійшло на 14381,837 тис. грн. більше, або на 31,3 %.

За 2017 рік видатки зведеного бюджету району склали 155696,321 тис. грн. (за 2016 рік – 113751,133 тис.грн), що становить 93,4% до затвердженого річного плану з урахуванням змін 166708,806 тис.грн., зокрема на заробітну плату з нарахуванням працівникам бюджетних установ спрямовано 51400,219 тис. грн. (за 2016 рік – 52433,556 тис.грн), що становить 95,8% до затвердженого річного плану з урахуванням змін 53635,069 тис.грн.

Розрахунки за спожиті енергоносії бюджетними установами району на протязі року здійснювалися в повному обсязі. На ці цілі за звітний період спрямовано 5215,907 тис. грн.(за 2016 рік - 6908,067 тис.грн), що становить 82,0% до затвердженого річного плану з урахуванням змін 6358,730 тис.грн.

За 2016 рік районний бюджет всі платежі здійснював в повному обсязі без оформлення кредиту. Для недопущення кредиторської заборгованості постійно здійснювався контроль та вчасно проводився перерозподіл планових асигнувань. Кредиторська заборгованість по виплаті заробітної плати за минулий рік відсутня.

Проводиться постійний моніторинг використанням бюджетних коштів місцевих бюджетів.

 

Впровадження інвестиційних проектів

Впродовж 2017 року в районі освоєні державні кошти на покращення стану закладів соціальної сфери.

За кошти обласного та районного бюджетів в 2017 році завершено проект із заміни вікон і ремонту покрівлі в лікувальному корпусі КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧРР, замовником проекту визначено УКБ облдержадміністрації, загальна кошторисна вартість проекту - 1492,579 тис.грн., в тому числі кошти обласного бюджету – 1464,1 тис.грн., з районного бюджету виділено 28,48 тис.грн. В 2017 році розпочаті роботи із утеплення будівлі на загальну суму 14479,558 тис.грн.

З метою створення освітнього середовища «Новий освітній простір» та впровадженням енергозберігаючих технологій за рахунок коштів районного бюджету здійснено капітальний ремонт приміщення Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на суму 279,9 тис.грн., виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення капітального ремонту приміщення ОНВЗ Чернігівська ЗОШ I-III ступенів ім. Героя Радянського Союзу А.М.Темника на суму 83,6 тис.грн.

За рахунок коштів бюджету розвитку та уточнення вільних залишків районного бюджету придбані: шкільний автобус, шкільні меблі, котел твердопаливний, альтанка, проектор, плита електрична, ноутбуки на загальну суму 1879,8 тис.грн.

З 2008 року в районі діє Проект ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». В 2017 році в районі завершена його третя фаза. Чотири громади Чернігівського району приймали участь у проекті. Три проекти з термомодернізації навчальних закладів в селах Обіточне, Верхній Токмак та Новоказанкувате і один проект з реконструкції зовнішнього освітлення в селі Владівка. Загалом в межах програми освоєно 1120,0 тис.грн., з них: кошти міжнародної технічної допомоги – 575,0 тис.грн., кошти обласного бюджету – 128,4 тис.грн., кошти районного та сільських бюджетів 327,2 тис.грн., спонсорські кошти та кошти громади – 89,4 тис.грн.

З метою створення ефективної системи поводження з твердими побутовими відходами в 2017 році за рахунок коштів обласного екологічного фонду придбаний сміттєвоз із заднім завантаженням (2070,0 тис.грн.) та екскаватор (906,3 тис.грн.) для КП "Чернігівське ВУЖКГ". Крім цього, для співфінансування цих заходів витрачено 321,1 тис. грн. бюджету Чернігівської селищної ради.

В 2017 році з державного бюджету виділено субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 800 тис.грн. та затверджено співфінансування з місцевого бюджету - 24 тис.грн. на придбання медичного обладнання для комунальної установи «Чернігівська центральна районна лікарня». Придбано стерилізатори повітряні, автоматичний гематологічний аналізатор, фізіотерапевтичний апарат «Радіус» дефібрилятор, кардіографи та ін.

За рахунок коштів субвенції з державного бюджету та коштів місцевого бюджету придбано 2 легкові автомобілі для закладів охорони здоров'я району на суму 397,44 тис.грн., в тому числі кошти районного бюджету становлять 11,576 тис.грн., пральну машину на суму 14,1 тис.грн. за кошти державного бюджету.

Включені до Переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, фінансування яких передбачається здійснити за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природоохоронного середовища у 2018 році та будуть профінансовані:

«Виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт «Реконструкція та розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівське ВУЖКГ» в смт Чернігівка»;

«Реконструкція каналізаційної мережі в смт Чернігівка Чернігівського району Запорізької області на ділянці вул. Світла, вул. Бабенка, резервуар по провулку Новий, Чернігівський завод продтоварів, вул. Соборна, вул. Репіна до вул. Набережна»;

«Реконструкція та розширення полігону твердих побутових відходів КП «Чернігівське ВУЖКГ» в смт Чернігівка»;

«Розробка проекту землеустрою з організації та встановлення меж об’єкту природно-заповідного фонду - ландшафтного заказника місцевого значення «Балка біля річки Токмак», розташованого в адміністративних межах Верхньотокмацького старостинського округу Чернігівської селищної ради, площею 20,9 га»;

«Розробка проекту землеустрою з організації та встановлення меж об’єкту природно-заповідного фонду - ландшафтного заказника місцевого значення «Роздольська балка», розташованого в адміністративних межах Богданівського старостинського округу Чернігівської селищної ради, площею 98,6 га».

Також надано пакет документів для фінансування з обласного екологічного фонду проекту «Придбання машини для транспортування, складування, переробки твердих побутових відходів для КП "Чернігівське ВУЖКГ» (бульдозер)».

Район взяв участь у конкурсному відборі проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Конкурсний відбір на державному рівні пройшов проект «Будівництво спортивного майданчику із штучним покриттям на території опорного навчально-виховного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст. імені Героя Радянського Союзу А.М. Темника» та отримав державне фінансування. Роботи за проектом будуть здійснюватися в 2018 році.

За кошти обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертну оцінку на реконструкцію частини адмінбудівлі Чернігівської районної ради (праве крило першого поверху) за адресою: вул. Соборна, буд.401, смт. Чернігівка, Чернігівський район Запорізька область під центр надання адміністративних послуг Чернігівської селищної ради в сумі 65,0 тис. грн.

На виконання селищної програми «Програма розвитку пасажирського транспорту» та відповідно до затвердженого Переліку заходів Програми підтримки розвитку об’єднаних територіальних громад Запорізької області на 2017 рік Чернігівська селищна рада на протязі року надала трансферти КП «Мрія» по спеціальному фонду на суму 1192,8 тис.грн. на придбання автобусу для пасажирських перевезень шляхом поповнення статутного капіталу підприємства. З них за рахунок Іншої субвенції з обласного бюджету в сумі 500,0 тис.грн.

З метою покращення транспортної інфраструктури району в 2017 році всього освоєно 2467,322 тис.грн., з них: 1845,709 тис.грн. – кошти селищного та сільських бюджетів, з яких на дороги загального користування, як співфінансування використано 1096,887 тис.грн., на дороги комунальної власності – 748,822 тис. грн. та 621,613 тис.грн. кошти обласного бюджету на ремонт доріг загального користування.

 

Сільське господарство

Сільськогосподарською діяльністю в районі займаються: 18 агротовариств, кооперативів і приватних підприємств, 124 фермерських господарств та 3 підприємства державної форми власності.

В їх обробітку знаходиться 71385 га сільськогосподарських угідь, з яких 66703 га ріллі.

У галузі сільського господарства району на звітну дату було зайнято 700 найманих працівників, що менше на 22,2 % рівня минулого 2016 року (900 чол).

Розмір середньомісячної заробітної плати одного штатного працівника сільгосппідприємств за 2017 рік становив 5006,4 грн., що більше на 32,8 % рівня 2016 року (3769,7 грн.) та перевищив законодавчо встановлений рівень прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн. з 01.12.2017) і розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Обсяг виробництва продукції сільського господарства за 2017 рік в порівняльних цінах 2010 року склав майже 230,5 млн.грн., або 102,4 % рівня 2016 року (225 млн.грн.).

В 2017 році аграріями району зібрано найбільший, протягом останніх десяти років, вал зернових культур - 116,2 тис.тн. в бункерній вазі за середньої врожайності 32,8 ц/га, що більше планового показника на 24,5 % та показника попереднього 2016 року на 22,8 %. Озимих зернових з посіяних 28377 га зібрано 99921 тн. за середньої врожайності 34,9 ц/га, 115,9 % до 2016 року, з них озимої пшениці 88621 тн. за середньої врожайності 35,2 ц/га, 117,7 %. Валовий збір соняшника становив 35042 тн. за середньої врожайності 17,8 ц/га, 106 % до 2016 року

Восени 2017 року під врожай 2018 року посіяно 31931,06 тис.га озимих культур, 117,4 % планових завдань. Озимих зернових 31119,61 га (119,7 %), та технічних (озимий ріпак) 801,45 га (160,3 %). Із озимих зернових озимої пшениці посіяно 27944,31 га (118,9 %), озимого ячменю – 3175,3 га (127 %). Репродукційний склад насіннєвого матеріалу по озимій пшениці та по озимому ячменю – 29,8 % елітних та 1 репродукції, 26 % другої репродукції, а інше других репродукцій.

Наші хлібороби в обласних змаганнях на зборі ранніх зернових культур зайняли призові місця: серед фермерських господарств ф/г «Брат» зайняли І місце за найвищу врожайність, яка становила 54,1 ц/га, а серед колективів комбайнових екіпажів за досягнення найвищих намолотів І місце зайняв колектив комбайнового екіпажу ПСП «а/ф «Росія» у складі: комбайнер Куковинець Анатолій Миколайович, помічник комбайнера Коротич Ігор Сергійович, водій Ткаченко Олександр Сергійович та ІІІ місце 2 колективи комбайнових екіпажів СТОВ «ТОКМАЧАНИ» у складі: І - комбайнер Чуб Василь Миколайович, помічник комбайнера Чуб Микола Миколайович, водій Оверченко Олександр Олександрович і ІІ - складі: комбайнер Петрич Анатолій Степанович, помічник комбайнера Сокирко Іван Іванович.

В 2017 році земельних часток (паїв) всього - 9737 шт., в т. ч. в оренді господарств - 8319 шт., середній розмір паю – 7,14 га, середній відсоток орендної плати – 3,2. Розрахунки за оренду земельних паїв у 2017 році проведено в повному обсязі.

Тваринництвом в районі займаються 5 сільгосппідприємств (ПСП а/ф «Росія», СТОВ «Токмачани», ТОВ «УкрЛан», СВК «Новомихайлівський» і ф/г «Саєнко» та 3 інших підприємства (КЗ «Чернігівський психоневрологічний інтернат» ЗОР, ДП Пологівське ЛМГ та ДНЗ «Бердянський центр профтехосвіти»).

Товарним виробництвом молока займаються лише два господарства - ПСП а/ф «Росія» та ф/г «Саєнко».

Станом на 01.01.2018 року, порівнюючи з відповідним періодом 2016 року, чисельність худоби становить: свиней - 8766 гол, або 90,3 %; овець - 1422 гол., або 127,4 %; ВРХ – 779 гол., 94,5 % в т.ч. корів – 393 гол., 101,8 %.

Завдяки збільшенню поголів’я корів на 1,8 % (на 7гол.), підвищенню надоїв молока на 19,9 % (на 891 кг), збільшилось і його виробництво на 26,4 % (на 435 тн.) і становить 2081 тн.

Зменшення поголів’я свиней вплинуло і на виробництво та реалізацію м’яса. За звітний період вирощено 1542 тн., 64,3 %, менше на 777 тн. і реалізовано 1593 тн., 63,8 %, менше на 903 тн. чисельність худоби становить: свиней - 9709 гол, що менше на 4086 гол. або на 29,6 %, ВРХ – 824 гол., менше на 2 гол., або на 0,2 %, корів – 386 гол., більше на 58 гол., або на 17,7 %, овець – 1116 гол., більше на 170 гол., або 18 %.

За звітний рік вироблено основних видів продукції: м’яса (реалізовано на забій) – 2496 тн. (92,1 % рівня 2015 року), молока – 1646 тн. (106,5 % рівня 2015 року). В 2016 році збільшився надій молока в розрахунку на середнє поголів’я корів на 100 кг (на 100,4 %) і становив 4485 кг.

В минулому році було організовано та проведено спільно з представниками Головного галузевого науково – навчально – методичного центру охорони праці Таврійського державного агротехнологічного університету:

навчання по загальних питаннях з охорони праці пройшли 93 посадових осіб підприємств, організацій та закладів району відповідальних за охорону праці;

навчання пройшло 88 осіб щодо отримання допуску для робіт з гербіцидами, пестицидами і ядохімікатами та їх транспортуванням;

атестацію пройшли 78 осіб, відповідальних за електрогосподарство підприємств.

За період проведення операції «Врожай – 2017» розпорядженнями голови Чернігівської районної державної адміністрації: надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) на площу 515,9928 га.; передано нерозподілених (не витребуваних) земельних часток (паїв) в оренду 396,0928 га.; заключено між райдержадміністрацією та сільськогосподарськими підприємствами і фізичними особами додатково 26 договорів на оренду земельних ділянок, загальною площею - 407,0075 га. та 6 договорів оренди на площу 40,45 га знаходяться в стадії оформлення.

З початку проведення операції «Врожай 2017» додаткові надходження до бюджету за орендну плату становили 111,1 тис.грн.

 

Медицина

Одним із пріоритетів у діяльності райдержадміністрації було і залишається забезпечення стабільної роботи системи охорони здоров'я, підвищення якості та доступності медичного обслуговування населення.

Медичну допомогу населенню Чернігівського району надають 2 комунальні заклади:

Комунальна установа «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради Запорізької області в якій знаходяться 10 структурних підрозділів;

КЗ «Чернігівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» ЧСР, в який увійшли: 5 - амбулаторії загальної-практики сімейної медицини(АЗПСМ), 7 фельдшерсько–акушерських пункти (ФАП), 10 - фельдшерських пунктів (ФП).

Відділення швидкої медичної допомоги підпорядковується «Обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Загальний обсяг асигнувань по КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧРР за 12 місяців 2017 року – 15,7 млн грн., що складає 99,5% від плану (план -15,8 млн.грн.). Загальний обсяг асигнувань по КУ «Чернігівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» ЧРР план – 8,3 млн грн., касові – 8,2 млн грн.

Фінансування на одного жителя району склало 1402 грн., за аналогічний період 2016 року – 950,9 грн.

В розрізі лікувально-профілактичних закладів бюджет виконано:

- по комунальній установі «Чернігівська центральній районній лікарні» ЧСР – на 99,5 %;

- по комунальному закладу «Чернігівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» ЧСР - на 98,8%

У 2017 році в Чернігівському районі діяли 5 програм з питань охорони здоров’я:

Цільова соціальна програма протидії захворюванню на туберкульоз у Чернігівському районі на 2017 -2020 роки, затверджена рішенням сесії районної ради від 23.12.2016 № 18. Забезпечено придбання вакцини для дітей в кількості 462 дози на суму 80 тис.грн.

Програма „Цукровий діабет у Чернігівському районі на 2017 рік» , затверджена рішенням сесії районної ради від 23.12.2016 № 17

планові показники складають 189,1 тис.грн., касові видатки - 136,3 тис. грн., в т.ч.:

забезпечення хворих ( 359 чол.) таблетованими цукрознижуючими препаратами – 97,5 тис.грн.,

забезпечення витратними матеріалами до біохімічних аналізаторів для визначення рівня глюкози в крові хворим –38,8 тис.грн.

Програма розвитку системи надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю у Чернігівському районі на 2013-2017 роки, затверджена на сесії районної ради від 26.12.2012 № 8 . Виконавець КЗ «Чернігівський ЦПМСД». На реалізацію вказаної програми проведені слідуючі заходи:

забезпечено хворих ( 3 чол.) на гломерулонефрити та хворих з хронічною нирковою недостатністю медикаментами на суму 66,0 тис.грн.,

компенсовано вартість проїзду (3 чол.) хворих, які проходять патогенетичну терапію в обласній лікарні та лікарнях за межами району – 21,9 тис.грн.

Програма надання медичної допомоги та забезпечення технічними та іншими засобами хворих дитячим церебральним паралічем, хребетно-спінальними захворюваннями на 2015-2017 роки», затверджена рішенням сесії районної ради від 20.10.2015 № 8. Виконавець КУ «Чернігівська ЦРЛ». На реалізацію вказаної програми проведені слідуючі заходи:

придбанно медикаментів на суму 15,0 тис.грн., проліковано хворих 10 чол.

Цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів у Чернігівському районі на 2017-2018 роки, затверджена рішенням сесії районної ради від 23.12.2016 № 19. Виконавець КУ «Чернігівська ЦРЛ».На реалізацію вказаної програми проведені слідуючі заходи:

придбанно швидкісні тести для діагностики гепатитів В та С осіб із груп ризику на суму 10,0 тис.грн., в кількості 214 шт.

На фінансування регіональних та цільових програм районного бюджету за 12 місяців 2017 року витрачено 53,8 тис. грн., при річному плані 53,8 тис.грн., що складає 100%.

Проліковано ветеранів війни: стаціонарно в ЦРЛ у палатах для ветеранів війни 42 осіб (6 учасників бойових дій з них 1 учасників АТО, 32 УВ, 4 ОПП), стаціонарно на дому 31 чол., амбулаторно – 4 чол.

В Запорізькому обласному госпіталі і ВВв проліковано 16 ветеранів війни (5 чол. УБД, 0 чол. АТО, 4 чол. Уч. ВВВ, 6 особи ОПП) та 1 чол. пролікований в госпітальному відділенні ЗОКЛ.

На пільгове лікування ветеранів війни за 2017 рік використано 1,9 тис. грн.

На медикаменти на 1 ліжко/день для ветеранів заплановано 65 грн., використано 48,6 грн., на харчування заплановано 55 грн., використано – 27,1 грн.

З метою поліпшення матеріально-технічного стану в КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧРР за 2017 рік в лікарні проведено ремонтні роботи першого поверху поліклініки на, які придбано пластикові вікна та двері на суму 195,999 тис.грн. та матеріали для ремонту в поліклініці 202,1 тис.грн., проведено електромонтажні роботи по заміні електро проводки поліклініки 31,1 тис.грн.. Для забезпеченн пожежної безпеки в лікані придбано вогнегасники на 10,5 тис.грн. За кошти місцевого бюжету на суму 56,6 тис.грн. в лікарню придбано медичне обладнання: утилізатори електричні для голок та шприців 7 шт., тонометри 12 шт., кушетки медичні 2 шт., штативи медичні 11 шт., бактерецидні лампи та опромонювачі 15 шт., пульсоксиметр1 шт., алкотестер 1 шт., інгалятори 3 шт.; паровий стерилізатор 90,0 тис.грн.. фізіотерапевтичний апарат 24,5 тис.грн. Придбані меблі на 24,0 тис.грн. Розроблено та затверджено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію приміщення для установки ренгенографічного цифрового апарату «Аспект» 17,5 тис.грн.. Виготовлено технічний паспорт на інфекційне відділення 17,0 тис.грн., адміністративний корпус та кошрпус швидкої медичної допомоги 13,0 тис.грн. Виготовлено два енергетичних паспорти на реконструкцію індивідуального теплопостачання поліклініки та лікувального корпусу 24,0 тис.грн.

За кошти державного бюджету – сухожарові шафи 9 шт. на суму 71,10 тис.грн., фізіотерапевтичний апарат 24,5 тис.грн., лабораторний аналізатор 158,0 тис.грн., кислородний концетратор 127,0 тис.грн., світильник операційний 55,7 тис.грн., відсмоктувачі медичні 2 шт. 12,0 тис.грн., електрохірургічний апарат 42,5 тис.грн., електрокардіографи 3 шт. 60,0 тис.грн., електродіагностичний спірометричний апарат 30,8 тис.грн., мікроскоп медичний 27,1 тис.грн., реанімаційний монітор 61,8 тис.грн., ультрозвуковий кишеньковий доплер 2 шт. 15,2 тис.грн., відеокольпоскоп 66,3 тис.грн., дефибрилятор 71,9 тис.грн, легковий автомобіль 198,7 тис.грн., пральна машинка 14,1 тис.грн.

З метою поліпшення матеріально-технічного стану в КЗ «Чернігівський Центр первинної медико-санітарної допомоги» в 2016 році виділені кошти місцевого бюджету та сільськими радами для ремонту Чернігівської амбулаторії КЗ «Чернігівського ЦПМСД» ЧСР (1 поверх) – 280 тис. грн. Придбано легковий автомобіль вартістю 198,7 тис.грн

По штату КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧСР 202 одиниць: лікарів – 47,75, середніх медпрацівників – 79,5, фізичних осіб – 23 лікарів, 76 - середніх.

В 2017 році в лікарню прийшла працювати молодий спеціаліст лікар інтерн невропатолог.

Атестовано по КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧСР 4 лікарів та 17 середніх медичних працівника. Відсоток атестації лікарів становить – 100%, середніх медпрацівників – 65,8%.

Забезпеченість штатними одиницями на 10 тис. населення – 161,9, укомплектованість – 88,1. Забезпеченість штатними одиницями лікарів на 10 тис. населення – 38,0, середніх медпрацівників – 62,0. Укомплектованість лікарями – 67,3 % і середніми медпрацівниками – 93,3 %.

По штату КЗ «Чернігівського ЦПМСД» ЧСР лікарів – 18,25, середніх медпрацівників - 47,5, фізичних осіб – 16 лікарів, 41 - середніх.

Атестовано по комунальному закладу 1 лікар та 6 середніх медичних працівника. Відсоток атестації лікарів становить –6,2%, середніх медпрацівників – 14,6%.

ДЕМОГРАФІЧНІ ДАНІ

Згідно зі статистичними даними чисельність населення на 01.01.2018 склала 17,0 тис.чол.

Народжуваність – 5,4 на 1000 населення. Загальна смертність – 18,0.

Природний приріст населення мінус 12,6. Малюкова смертність – 0 на 1000 народжених.

Середня тривалість життя в районі становить – 70,2 року (2016 рік - 71,4), у тому числі жінок – 76,6 (2016 - 77,6) років, чоловіків – 64,3 (2016 - 66,4) років.

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА

В 2017 році в лікарні функціонує 80 стаціонарних ліжок.

Забезпеченість на 10 000 населення – 46,8 ліжка. По КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧСР план ліжко-днів виконаний на 82,9 %.

Робота ліжка склала 256,4 (план – 315,1). Обіг ліжка – 22,9.

Витрати на 1 ліжко-день на медикаменти склали 5,28 грн. (2016 р. – 4,84 грн.), на харчування хворих – 7,72 грн. (2016 р. – 5,42 грн.).

За 2017 р. викликано в КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧСР із обласної лікарні 21 лікар - консультант, виклики були обґрунтовані.

АМБУЛАТОРНО-ПОЛІКЛІНІЧНА ДОПОМОГА

План відвідувань по КУ «Чернігівська ЦРЛ» ЧСР виконаний на 95,3 %.

За 2017 рік в поліклініці прийнято – 48,3 тис. чоловік.

План відвідувань по КЗ «Чернігівського ЦПМСД» ЧСР виконаний на 130,8 %.

За 2017 рік в амбулаторно-поліклінічних установах прийнято – 39,6 тис. чоловік. На сільських лікарських дільницях план відвідувань виконаний Чернігівська АЗПСМ на 191,8 %, Верхньотокмацька АЗПСМ на 144,1 %, Владівська АЗПСМ 108,0 %.

 

Соціальний захист населення

У минулому році населення Чернігівського району отримувало понад 29 видів соціальних допомог.

За статистичними даними в районі обліковується 6300 домогосподарств, із них 59,22% були охоплені Програмою житлових субсидій. В 2017 році скористалося дією програми: на придбання твердого палива та скрапленого газу - 1928 сімей на суму 3 млн. 802,72 тис.грн., на житлово-комунальні послуги - 2224 сім'я на загальну суму 6 млн. 185,5 тис.грн.

За звітний період компенсацію на придбання твердого палива та скрапленого газу отримали 739 (17,4%) сімей пільгових категорій населення на загальну суму 1 млн. 226 тис.грн.

На компенсацію по відшкодуванню на житлово-комунальні послуги для пільгових категорій населення було направлено 904,4 тис.грн. 528 ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань було здійснено виплату одноразової грошової допомоги до 5 травня за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 478,8 тис.грн.

Для поліпшення якості обслуговування пасажирів, в тому числі пільгових категорії, у звітному періоді перераховано 69,3 тис.грн.

Станом на 01.01.2018 на обліку УСЗН перебувало 112 учасників антитерористичної операції. 18 учасників АТО оформили права на користування земельною ділянкою, 15 осіб отримали одноразову допомогу на компенсацію витрат, пов'язаних з розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки (44,3 тис.грн.) 1 учасник АТО - проходить навчання в Токмацькій технічній школі з питання професійної адаптації.

Здійснювалося санаторно-курортне лікування пільгових категорій населення району, із них - 3 ветерана війни, 8 осіб з інвалідністю та 1 ветеран праці.

Надавалася одноразова матеріальна допомога 9 малозабезпеченим особам (5,8 тис.грн.) та 36 особам з інвалідністю (24,8 тис.грн.).

Виплачена одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" в сумі 16 тис.грн.

Підприємства, установи та організації Чернігівського району взяли участь в двох телемарафонах: «Пам'ять», присвячений Дню Пам'яті та примирення та на підтримку учасників АТО до Дня Збройних Сил України. Перераховані кошти по телемарафону «Пам'ять» склали 60 тис. грн., по телемарафону до Дня ЗСУ - 46469 грн.

На виплату разової допомоги до Дня людини похилого віку у 2017 році 88 осіб отримали кошти на загальну суму 26,4 тис.грн.

За звітний період направлення на отримання технічних засобів реабілітації отримало 68 осіб з обмеженими фізичними можливостями, на отримання протезно-ортопедичних виробів – 48 осіб.

Проведено виплати по державним соціальним допомогам і компенсаціям за 2017 рік на суму 26млн. 216 тис.грн.

Діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування за рік отримали кошти в сумі 2 млн. 212 тис.грн. Інваліди та особи, що не мають права на пенсію отримали відшкодування в розмірі 882,3 тис.грн. Проведено виплати по догляду за психічно хворими особами на загальну суму 498,1 тис.грн.

Громадянам, які надають соціальні послуги, в 2017 році було перераховано 226,5 тис.грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебувало 369 внутрішньо переміщених осіб, яким проведено виплату допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 872,4 тис.грн.

У травні-червні 2017 року у Чернігівському районі у 14 школах функціонували центри дозвілля з денним перебуванням, в яких оздоровлено 519 школярів.

У 2017 році з районного бюджету було виділено кошти в розмірі 31,4 тис.грн. на оздоровлення 6 дітей пільгових категорій. За рахунок коштів державного бюджету оздоровлено 11 дітей пільгових категорій. За рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено 35 дітей. Загалом послуги оздоровлення отримали 73,75 % дітей шкільного віку.

У 2017 році продовжувалася робота з виплати одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби. Даним видом соціальної допомоги скористалося 16 демобілізованих жителів району, загальна сума компенсації становила 38,2 тис.грн.

Протягом звітного періоду заборгованість з виплати заробітної плати в Чернігівському районі не обліковувалася. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 9 міс. 2017 року склала 4735,54 грн., що становить 140,8% до відповідного періоду минулого року.

Створено районний координаційний комітет сприяння зайнятості населення району. Діє районна програма Стратегії подолання бідності населення у Чернігівському районі. Розпочато роботу над створенням районної Програми зайнятості населення Чернігівського району на 2018-2020 роки.

 

Цивільний захист

На виконання Програми подальшого нарощування місцевого (районного) матеріального резерву для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням Чернігівської районної ради від 25.12.2015 № 13, для запобігання надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру було придбано паливо-мастильних матеріалів, засобів насосного обладнання та засобів забезпечення аварійно-рятувальних робіт на наступні кошти у 2017 році:

бензин – 19 237,5 грн;

мотопомпа «Hyndai HYT 81» – 8 850 грн;

бензопила «Stihl MS 250» – 8 760 грн.

 

У 2017 році проінвентаризовано 1 захисну споруду комунальної власності та виготовлено технічний паспорт (від 08.11.2017) на відповідну захисну споруду КУ «Чернігівська центральна районна лікарня» Чернігівської районної ради.

Чернігівською селищною радою прийнято рішення від 03.11.2017 № 4 «Про програму технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) на території Чернігівської селищної ради на 2017-2018 роки». Завданням Програми є збереження існуючого фонду захисних споруд цивільного захисту на території селищної ради для використання за призначенням та проведення технічної інвентаризації цих об’єктів у 2017-2018 роках.

За час проведення інвентаризації в районі проінвентаризовано 2 захисні споруди державної власності та 1 захисну споруду комунальної власності, не проінвентаризовано 15 захисних споруд (із них 3 – власник не встановлений, 3 – приватна власність, 9 – комунальна власність, Чернігівська селищна рада).

 

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації виділено із місцевого (районного) матеріального резерву:

аварійно-рятувальному загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Запорізькій області – 40 літрів бензину А-92 для знешкодження вибухонебезпечних предметів, які були виявлені у с. Салтичія (колодязь);

5 ДПРП Головного управління ДСНС України у Запорізькій області – 700 літрів бензину А-92 для ліквідації надзвичайних ситуацій, пожеж, наслідків аварій та стихійних лих на території Чернігівського району;

Чернігівському дорожньо-ремонтному пункту філії “Токмацький райавтодор” – 50 літрів бензину А-92, 150 літрів дизельного палива для ліквідації снігових заметів;

КП «Чернігівське виробниче управління житлово-комунального господарства» – 30 літрів бензину А-92, 120 літрів дизельного палива для оперативного реагування на виникаючі надзвичайні ситуації.

 

Військово-мобілізаційна робота

Впродовж 2017 року Чернігівською районною державною адміністрацією спільно з районним військовим комісаріатом було проведено ряд заходів щодо залучення громадян на військову службу за контрактом до Збройних Сил України. Загалом від району на службу за контрактом було призвано 24 особи, 9 з яких учасники АТО.

Під час проведення весняного та осіннього призовів громадян України на строкову військову службу до лав Збройних Сил України від району було призвано 11 осіб.

На виконання розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 26.10.2017 № 570 «Про шефську допомогу військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, які дислокуються на території області» за Чернігівським районом закріплено шефство за двома військовими частинами А 2176 та А 2189. З командирами вказаних військових частин налагоджено зв'язок, за необхідності буде надана відповідна допомога.

 

Заходи щодо добровільного об’єднання територіальних громад

З метою забезпечення сталого розвитку території з урахуванням приватних та громадських інтересів прийнято розпорядження голови РДА від 04.02.2016 № 30 «Про затвердження заходів щодо планування території Чернігівського району Запорізької області на 2016-2017 роки».

Вибори в Чернігівській ОТГ відбулися в термін, встановлений Постановою Центральної виборчої комісії від 24.01.2017 № 6 «Про призначення на 30.04.2017 перших вибори депутатів та селищного голови Чернігівської селищної об’єднаної територіальної громади».

В виборах прийняли участь 8152 (54,1%) жителів району. Чернігівським селищним головою було обрано Манича Віталія Олександровича, за якого проголосувало 3846 громадян (47,2% від загальної кількості виборців, що брали участь у голосуванні). Обрано 26 депутатів.

З метою забезпечення функціонування на належному рівні Чернігівської об’єднаної територіальної громади Чернігівська селищна рада прийняла рішення від 25.05.2017 № 08 – 18, якими реорганізовано сільські ради Чернігівського району шляхом приєднання до Чернігівської селищної ради Чернігівського району та рішення від 25.05.2017 № 19, яким утворено на території Чернігівської селищної ради Чернігівського району одинадцять старостинських округів.

 

Освіта

У 2017/2018 навчальному році в районі функціонує 1 опорний навчально-виховний комплекс, 5 шкіл І- ІІІ ступенів, 1школа І-ІІ ступенів, 2 школи філії, 7 навчально – виховних комплексів, Чернігівський будинок дитячої та юнацької творчості та 8 дошкільних закладів. За мережею, на 5 вересня 2017 року у навчальних закладах навчається 1560 учнів, що на 32 учні менше в порівнянні з минулим роком.

Упродовж року проводилося покращення матеріально – технічного стану закладів загальної середньої освіти району. За бюджетні кошти для закладів загальної середньої освіти району придбано матеріальні цінності на суму 382 332. 28 грн. Зокрема для Верхньотокмацької ЗОШ І- ІІІ ступенів: металопластикові вікна на суму – 86330.00 грн., Богданівської ЗОШ І- ІІІ ступенів: ремонт та обладнання їдальні, актової зали (господарчі товари, текстильні вироби) на загальну суму -114210.00 грн., Ільїнський НВК: постільна білизна, електротовари, меблі на суму – 91126.00 грн., опорний навчально – виховний заклад Чернігівська ЗОШ І- ІІІ ступенів – 30000.00 грн. (посуд, жалюзі, лінолеум, морозильний лар), придбано «Шкільний автобус» -1704,6тис. грн., меблі шкільні для Чернігівської ЗОШ І – ІІІ ступенів, Новополтавської ЗОШ І – ІІІ ступенів, опорного навчального закладу Чернігівська ЗОШ І – ІІІ – 22,9 тис. грн., альтернативний котел для Богданівської ЗОШ І – ІІІ ступенів – 54,7 тис. грн., проектори та ноутбуки на суму 65,00 тис. грн., для шкіл району, альтанка для Ільїнського НВК – 21,2 тис.грн., телевізори плазмові: для опорного навчального закладу Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ступенів, Верхньотокмацька ЗОШ І- ІІІ ступенів на суму 19,5 тис. грн., придбано 130 вогнегасників для закладів загальної середньої освіти району на загальну суму – 54,5 тис. грн., посуд для Богданівської ЗОШ І – ІІІ ступенів і Новополтавської ЗОШ І – ІІІ ступенів на суму – 11,7 тис.грн.

У літній період у всіх 14 ЗНЗ та 8 ДНЗ району виконані поточні ремонти. На ці цілі використано у ЗНЗ до 200 тис. грн., з яких 150 тис. грн. – позабюджетні кошти, здійснено капітальні та поточні ремонти: поточний ремонт харчоблоку Богданівської ЗОШ І – ІІ ступенів (119875,00), капітальний ремонт Чернігівської ЗОШ І – ІІІ ступенів( медіа тека, 325000.00 грн., здійснено поточний ремонт санвузлів даної школи за спонсорські кошти).

Талановиті діти району беруть участь у районних, обласних олімпіадах. Впродовж січня-березня 2017 року керівники загальноосвітніх шкіл забезпечили явку 30 учнів із 9 шкіл у 10 обласних олімпіадах. Район представляла команда учнів з 9 - загальноосвітніх та 1 спеціалізованої школи. 11 (37%) учнів з 4 загальноосвітніх закладів району: Богданівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 5 учнів; опорний навчально-виховний заклад Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 4 учні; по 1 учню: Верхньотокмацька ЗОШ І – ІІІ ступенів, Чернігівська спеціалізована школа «Надія», увійшли до складу переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з 7 навчальних дисциплін. За результатами проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських, міжрегіональних і обласних учнівських олімпіад Чернігівський район залишився на 20-му рейтинговому місці із 33.

Протягом листопада-грудня 2017 року проведено олімпіади з 20 базових дисциплін, які виявили рівень знань інтелектуально обдарованих і талановитих учнів, результативність педагогічної та управлінської діяльності педагогічних колективів із зазначеного напрямку. На ІІ (районний) етап учнівських олімпіад 2017/2018 н. р. було запрошено 280 учасників, участь взяли 210 школярів, з них за рішенням журі 89 визнано переможцями.

З метою піднесення престижу української мови серед обдарованої учнівської молоді 23 листопада 2017 року проведено районний етап Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика серед учнів загальноосвітніх закладів району. У конкурсі брали участь 40 учнів, з них: 3-4 класів – 14, 5-8 класів – 15, 9-11 класів – 11. Учасниками Конкурсу були представники 13 загальноосвітніх шкіл. Троє учнів взяли участь у грудні в обласному етапі, де Романчук Альбіна, учениця Новополтавської ЗОШ зайняла ІІІ місце, Ємцева Поліна, учениця Богданівської ЗОШ – ІІ місце.

Для забезпечення прав дітей на якісну дошкільну освіту в районі функціонує 15 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності, в яких виховується 515 дошкільників, що становить 85% охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3 до 6 років. Всіма формами дошкільної освіти охоплено 97% дітей. В смт Чернігівка дошкільною освітою охоплено - 94%, в сільській місцевості – 90%. Фактичне число груп – 26. У районі налічується 166 дошкільників шостого року життя, всі вони відвідують дошкільні навчальні заклади.

У рамках Року англійської мови в Україні з 2016 року започатковано новий формат дитячих пришкільних таборів з поглибленим вивченням англійської мови. Влітку 2017 року такі мовні табори діяли у Богданівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, філії Стульневський НВК, Чернігівська спеціалізована школа «Надія».

Станом на 01.12.2017 року у районі навчається 22 дітей з особливими освітніми потребами. Адміністрацією шкіл створені належні умови для навчання дітей даної категорії. З 01.09.2017 року організована інклюзивна форма навчання для 6 дітей із трьох навчальних закладів: Новополтавська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 2 учні, Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 2 учні, опорний навчально - виховний заклад Чернігівська ЗОШ І – ІІІ ступенів – 2 учні.

 

Захист прав дітей

На території Чернігівського району станом на 01.01.2018 рік проживає 88 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 20 усиновлених дітей.

На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 51 дитина: 14 дітей-сиріт і 37 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сімейними формами виховання охоплено 51 дитину, зокрема, щодо 42 осіб встановлено опіку чи піклування, 6 дітей виховуються в прийомних сім’ях, 3 – в дитячих будинках сімейного типу. Сімейні форми виховання становлять 100 % від загальної кількості дітей на первинному обліку.

Протягом 2017 року створено одну прийомну сім’ю, в яку влаштовано на проживання та спільне виховання двох дітей, позбавлених батьківського піклування. Створено 2 дитячих будинки сімейного типу ( в один влаштовано 9 дітей з особливими потребами, в інший - 5 дітей).

Станом на 01.01.2018 року на території району функціонують 15 прийомних сімей, в яких виховуються 30 дітей. Їм забезпечено законне право зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та взаєморозуміння.

До сімейних форм виховання протягом 2017 року влаштовано 8 дітей: з них 3 – усиновлено громадянами США, щодо 5 дітей встановлено опіку чи піклування. Протягом року позбавлено батьківських прав 7 осіб по відношенню до 9 дітей. На квартирному обліку для отримання соціального житла перебуває 9 дітей, позбавлених батьківського піклування та 92 особи з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації, службою у справах дітей спільно з Чернігівською селищною радою проведено підбір та придбання соціального житла на суму 1184,00 тис.грн. в кількості 10 одиниць (5 будинків та 5 квартир).

 

Діяльність закладів культури

Станом на 01.01.2018 року в районі налічується 36 підвідомчих закладів культури: 16 державних клубних закладів, районна центральна бібліотека, районна бібліотека для дітей, 16 бібліотек-філій, 1 дитяча музична школа, 1 районний історичний музей.

У 2017 році на проведення ремонтів освоєно 596,0 тис. грн., із них: 238,8 тис. грн. – кошти місцевого бюджету 357,2 тис. грн.. – спонсорські кошти. Часткові поточні ремонти проведено в районній центральній бібліотеці (заміна 5 вікон), дитячій музичній школі (частковий поточний ремонт класів), районному центрі культури та дозвілля (поточний ремонт адміністративної будівлі), Богданівському СБК (поточний ремонт приміщення), Хмельницькому СК (ремонт підлоги у глядацькій залі), Широкоярському СБК (укладання прилеглої території тротуарною плиткою), Новоказанкуватському СБК (заміна 2-х дверей), Ільїнському СБК (поточний ремонт приміщення, заміна 2-х дверей), Владівському СБК (поточний ремонт фойє, заміна двох вікон, заміна дверей та електропроводки), Просторівському СБК (перекриття даху, заміна 3-х вікон та вхідних дверей), Зорянському СК (поточний ремонт приміщення).

Для зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури району використано 249,5 тис. грн., із них: кошти місцевого бюджету – 8,3 тис. грн., спонсорські надходження – 241,2 тис. грн.

У клубних установах району працює 76 клубних формувань, в яких задіяні більше 826 осіб, з них 55,3 відсотків - діти і підлітки.

В Чернігівському районі стабільно працює 4 аматорських колективів із званням «народний аматорський колектив»: хоровий колектив «Криниченька», ансамбль народних інструментів «Музичні перебори» Чернігівського селищного будинку культури, вокальний ансамбль «Струмочок» Чернігівського районного центру культури та дозвілля, вокальний ансамбль «Два кольори» Новомихайлівського сільського будинку культури, 1 аматорський колектив із званням «зразковий»: дитячий духовий оркестр Верхньотокмацького сільського будинку культури. В районі налічується 106 майстрів декоративно-прикладного і ужиткового мистецтва.

Протягом звітного періоду в клубних установах району було проведено 1349 різножанрових культурно-мистецьких заходів до державних свят, визначних дат в житті країни, району та свят за народним календарем, які відвідало 62,8 тис. глядачів.

Зросла кількість користувачів та відвідуваність бібліотек з появою у книгозбірнях комп’ютерів. Читачі Чернігівської центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей, Богданівської, Довгинської, Новомихайлівської, Ільїнської та Новоказанкуватської сільських бібліотек-філій мають можливість безкоштовного доступу до Інтернету.

За 2017 рік загальний фонд ЦБС збільшився на 3856 примірників на суму 144,7 тис. грн., з них дитячої – 1537 примірників на суму 59,1 тис. грн. і станом на 01.01.2018 року книжковий фонд Чернігівської ЦБС налічує 169639 примірників книг та періодичних видань.

У 2017 році книгозбірнями обслуговані 7482 користувачів, індивідуальні відвідування складають 61781, відвідувачам видано 169454 примірників книг та періодичних видань. Протягом звітного періоду бібліотеками ЦБС проведено 527 масових заходів, якими охоплено 7143 осіб.

Продовжуючи видавничу діяльність, працівниками Чернігівської районної центральної бібліотеки видані біобібліографічні покажчики, методично-практичні поради та рекомендаційні списки: «Безстрашний командир – А.М.Темник» (до 110-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, нашого земляка, полковника Абрама Матвійовича Темника); «Новополтавка – край легенд» (до 155-річчя заснування села Новополтавка); буклет «Бібліотеки – інформаційний центр громади»; «Моя вишнева Україна в піснях «Криниченьки» дзвенить» (до 45-річчя створення «народного» хору «Криниченька» Чернігівського СБК).

Пропагандою естетичних знань та музичного мистецтва серед дітей та молоді займається Чернігівська дитяча музична школа, де навчається 107 учнів, з них 14 учнів навчаються безоплатно: 8 дітей із багатодітних сімей, 6 дітей позбавлених батьківського піклування.

Для здійснення контролю за збереженням та використанням об’єктів культурної спадщини Чернігівського району протягом 2017 року здійснено виїзди на території Новоказанкуватської, Стульневської та Владівської сільських рад, складено 14 актів технічного обстеження сучасного стану пам’яток археології (курганів). Землевласникам та землекористувачам було вручено 10 повідомлення (попереджень) по 38 об’єктам археології на землях які вони обробляють та про заходи щодо їх збереження.

На території району зареєстровано 24 статути релігійних організацій 6 конфесій та віросповідних напрямків. Релігійна та міжконфесійна ситуація на сьогодні є стабільною, міжетнічні процеси характеризуються взаємною терпимістю. Проведено ряд спільних заходів до відзначення 500-річчя Реформації. А також проведено 2 молитовні сніданки з участю представників релігійних конфесій, керівників району, установ та організацій.

 

Адміністративні послуги

В райдержадміністрації ефективно працює Центр надання адміністративних послуг (далі ЦНАП). Станом на 01.01.2018 року до переліку послуг, які можна отримати через ЦНАП, включена 51 адміністративна послуга, в тому числі паспортні послуги, послуги у сфері земельних відносин, послуги з видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, повідомної реєстрації колективних договорів. Також надаються адміністративні послуги з проведення державної реєстрації громадських формувань, профспілкових організацій та політичних партій.

Протягом 2017 року до ЦНАПу звернулося за консультаціями понад 3000 відвідувачів, 2762 з них отримали адміністративні послуги.

Адміністратори ЦНАПу, незважаючи на значну кількість відвідувачів (щоденно 20-30 суб’єктів звернення) та орієнтуючись на європейський рівень обслуговування, і надалі працюють не створюючи черги, приязно спілкуються з відвідувачами, в максимально короткі терміни опрацьовують документи та надають послуги.

Протягом всього періоду роботи ЦНАПу скарг та зауважень від відвідувачів не було.

 

Один з найголовніших принципів нашої роботи - тісна співпраця райдержадміністрації, районної та селищної ради з громадою. Робота апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації є відкритою та публічною. Постійно оновлюється інформація на офіційному веб-сайті РДА (chrda.gov.ua), участь в організованих установою заходах беруть представники громадських організацій, громадські активісти, які можуть за бажання вносити пропозиції для підвищення рівня публічності роботи райдержадміністрації.