флаг

Новини

ЗВІТ про роботу Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при Чернігівській районній державній адміністрації за 2017 рік

Районна Координаційна рада з питань протидії соціальним хворобам функціонує на підставі розпоряджень голови районної державної адміністрації від 20.02.2013 № 57 «Про створення Координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам, затвердження її складу та Положення про неї» зі змінами.

Діяльність Координаційної ради в 2017 році була спрямована на забезпечення в районі реалізації державної політики з питань протидії поширення захворювання на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД, консолідованого використання коштів, передбачених в районному бюджеті, призначених на фінансування заходів з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, з метою їх раціонального та ефективного використання;сприяння узгодженій діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, представників профспілкових організацій, бізнесових, релігійних структур, інших організацій. З метою реалізації на місцевому рівні цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у Чернігівському районі на 2017-2020 роки.

У Чернігівському районі туберкульоз продовжується залишатися гострою медико-соціальною проблемою. Епідситауція дуже напружена. Викликає занепокоєння збільшення кількості мультирезистентних та позалегеневих форм туберкульозу, а також захворювання дітей 0-14 років.

За 2017 рік захворюваність на туберкульоз зросла з 6 до 14 випадків в абсолютних числах проти 2016 року.

В структурі захворюваності збільшення на 3 випадки інфільтративного та на 1 випадок позалегеневого туберкульозу і становить 8 проти 5 випадків та 2 проти 1; вогнищева форма-2 проти 0; дисемінована-1 проти 0; первинний туберкульозний комплекс-1 проти 0 відповідно.

Серед вперше захворілих на туберкульоз легеньбактеріальні форми збільшилися з 3 до 5 випадків, деструктивні з 9 до 5 випадків.

В цьому році покращилось активне виявлення туберкульозу, а саме при профоглядах виявлено 9 випадків (із них 8-флюорографічно і 1 за пробою Манту). Саме активне виявлення туберкульозу і виправдовує збільшення показника вперше діагностованого туберкульозу, який склав 14 випадків в 2017 р проти 6 в 2016 році.

Усього за 2017 р проведено 13031 ФГ-обстежень (план-10358); виїздне ФГ-обстеження-2086, група медичного ризику-1608 (виконано-1230). Не обстежено більше 2 років-694 (виконано-492).

Охоплення методом туберкулінодіагностики склало 96,3%( проти 2016 року-69,3%).

У Чернігівському районі за 2017 рік народилося 112 дітей, усім зроблена вакцинація БЦЖ.

Зібрана мокрота для визначення КУБ (бактерій туберкульозу) у 80 чоловік.

Закуплено 3708 доз туберкуліну на 80 тис грн.; флюорографічної плівки – на 27 тис.785 грн., рентгенівської на 11тис.700 грн.

В структурі поліклінічного підрозділу КУ «Чернігівська ЦРЛ »ЧСР працює кабінет «Довіра». На обліку перебуває 18 чоловік: 10 жінок, 7 чоловіків, 1 дитина; з них СНІД-5. Померла 1 людина. За 2017 рік ВІЛ-інфікованих не виявлено, відповідно на «Д» облік не взято.

Проводиться добровільне тестування на ВІЛ-інфекцію. Усього в кабінеті «Довіра» за 2017 р проведено ДКТ (добровільне консультування) - 602 чоловіка, антитела до ВІЛ-інфекції виявлено-0. По ЦРЛ ДКТ усього-857: 0-14 років-1; 15-17 років-20 чоловік. Проведено лабораторне обстеження швидкими тестами в ЦРЛ 126 чоловік, з них 0-позитивні. На Токмацькій станції переливання крові проведено 782 обстежень на ВІЛ-інфекцію.

Для екстреної профілактики ВІЛ-інфекції медичних працівників забезпечено і є запас високоефективних антиретровірусних препаратів та ін. хіміопрепаратів.

У дерматовенерологічному кабінеті на обліку перебуває 121 пацієнт. За 2017 рік на облік взято 22. Вперше виявлений сифіліс-4 випадки, трихомоніаз-12.

Відсоток Вассерманізації складає 88,9%:з стаціонарів виписано 2110, обстежено-1877 чол.

Згідно з наказом МОЗ від 23.07.2002 р.№280 проводиться дослідження крові на сифіліс декретованій групі населення.

У наркологічному кабінеті існує електронний реєстр осіб, які страждають на алкогольну, наркотичну, токсикоманічну залежність. Проведено лікарем-наркологом 82 огляди осіб на стан сп’яніння - виявлено 42 особи в алкогольному, 4 у наркотичному сп’янінні. Тричі надано стаціонарну допомогу особам у зв’язку із передозуванням амфетаміну. Одна особа була супроводжена в психіатричний стаціонар м.Запоріжжя у зв’язку із психотичним станом, що розвинувся внаслідок тривалого вживання амфетаміну та марихуани. Проліковано 8 батьків, які страждають на алкогольну залежність. Наркологічний кабінет забезпечено апаратом Алконт 01сУ, тест-смужками для експрес виявлення в сечі обстежуваних наркотичних речовин. Лікар-нарколог на замовлення ЗОШ району та відділу у справах дітей ЧРДА проводив лекторії з питань наркотичної, антиалкогольної та анти тютюнової тематики.

В закладах ОЗ Чернігівського району наявні медико-технологічна документація з надання протитуберкульозної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, скрінінгові анкети для виявлення людей, які потребують обстеження на туберкульоз, матеріали з тематикою здорового способу життя та профілактики соціально небезпечних захворювань.

Протягом року Координаційна рада неодноразово звертала увагу на виконання нормативно-правових документів, а саме: Закон України «Про запобігання захворюванню на СНІД та соціальний захист населення», «Про протидію захворюванню на туберкульоз», «Про захист населення від інфекційних хвороб», Постанови КМУ «Про затвердження порядку проведення обов’язкового профілактичного огляду певних категорій населення».

Систематично членами Координаційної ради поширювались інформаційно-просвітницькі буклети, пам’ятки, плакати з питань профілактики туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркотичної залежності і інших соціально-небезпечних хвороб.

Голова Координаційної ради: Н.М.Степаненко

Секретар: С.А.Богдан