флаг

Новини

12 грудня у районній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій, інших соціальних виплат. Розглядалися питання щодо погашення забогованості із заробітної плати працівникам Черніігвського району, з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України, про стан ринку праці та зайнятість населення району.
Головуючий на засіданні заступник голови райдержадміністрації В.Сапальов зазначив увагу присутніх на необхідності зосередження зусиль на виконанні соціальних ініціатив Президента України, покликаних забезпечити право громадян нашої держави на працю та її гідну оплату.
Начальник відділу праці  управління соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації Олексієнко А.В.,  відзначила, що у районі, з початку 2013 року, погашено заборгованості з виплати заробітної плати в сумі 594,9 тис. грн. На підприємстві державної форми власності філія Чернігівський райавтодор станом на 01.12.2013 року виникла заборгованість із заробітної плати в сумі 52,4 тис. грн. Станом на 11.12. 2013 заборгованість частково погашена і становить 22 тис. грн. 
За даними статистичних звітів, середня заробітна плати  за 9 місяців 2013 року  по району становила 2234,12 грн., що становить 71,8 % середнього рівня по економіці або 107,8% до відповідного періоду минулого року. Середньооблікова чисельність працюючих за 9 місяців поточного року в районі збільшилась на 154 особи і на 01.10.2013 становила 3679 осіб проти 3525 осіб на 01.01.2013 року.  
За даними моніторингу створення робочих місць за 11 місяців п. р. створено 122 робочих місць, ліквідовано 108 робочих місця.
        Начальник управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Р.М. Міщенко повідомив про те, що станом на 01 грудня 2013 року на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівському районі перебувають 1123 платники, з них 351 юридичні особи та 772 фізичні особи – підприємці. На спрощеній системі оподаткування обліковуються 334 фізичних особи та 1 юридична особа. 
Заборгованість складає:
по внесках на обов’язкове державне пенсійне страхування 7,6 тис. грн. 
по пільговим пенсіям становить 100,6 тис. грн. 
по єдиному соціальному внеску становить 51,2 тис. грн.
       На виконанні в ДВС по стягненню заборгованості з єдиного соціального внеску знаходиться 12 узгоджених вимог на суму 26,6 тис. грн. За порушення платіжної дисципліни застосовувалися фінансові санкції: по страховим внескам в сумі 3,7 тис. грн., по єдиному соціальному внеску в сумі 36,7 тис. грн. В цілому погашено борг в сумі 157,9 тис. грн., з них надійшло від заходів ДВС 108,4 тис. грн.    
        Директор Чернігівського районного центру зайнятості      Пелих В.І. доповів про ситуацію на  ринку праці та зайнятості населення Чернігівського району. Зокрема було відзначено, що з 122 нових робочих місць, створених у 2013 році, 16 створено у ЗАТ "Чернігівський завод продтоварів", для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців -50, для фізичних осіб-підприємців - 37.
        На комісії було заслухано виступи керівників організацій, підприємців, які допустили забогованість із заробітної плати, інших обов’язкових платежів. З усіх питань прийнято рішення.
        Завершуючи роботу комісії В.Сапальов зазначив, що на сьогодні держава забезпечує стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць. Посадовець звернув увагу присутніх на необхідність збереження в нинішній ситуації існуючих робочих місць та консолідацію зусиль, спрямованих на створення нових робочих місць на підприємствах району. Саме це завдання має стати головним у реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць.