флаг

Новини

Уникайте непорозумінь із ялинками

В переддень Новорічних свят Чернігівська районна державна адміністрація повідомляє, що торгівля новорічними ялинками здійснюється на районному ринку КП «Мрія» фізичними особами - підприємцями з 15.12.2017. Крім того, ялинки можна придбати в Новополтавському лісництві за наступними цінами: до 1,5 м – 84 грн.; 1,5 м - 2,5 м – 96 грн.; 2,5 м - 3,5 м – 201 грн.; гілка сосни – 24 грн.

Реалізацію новорічних ялинок рекомендовано здійснювати з обов’язковим маркуванням бирками зі штрих-кодом. Нагадуємо, що за незаконно зрубану новорічну ялинку однозначно накладатиметься штраф, розмір якого становить від 85,0 до 170,0 грн. та нараховуватиметься шкода завдана природному середовищу, розмір якої за одне деревце в залежності від величини становить від 399,22 грн. і більше. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від 16 до 18 років і якщо ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють.

Такі вимоги, зазначені статтею 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, які підтверджують законність їх придбання, також передбачена відповідальність відповідно до статті 88-1 Кодексу України та тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої, про що рішення приймаються відповідними місцевими судами. У ці передсвяткові дні хочеться уникнути прикрих непорозумінь.

Тож, шановні громадяни, не псуймо собі та іншим свята.

Відділ економічного розвитку, торгівлі та з питань надання адміністративних послуг РДА