флаг

Новини

Костянтин Бриль: «Упевнений, що продовження курсу децентралізації, а також ефективна співпраця інвесторів, влади та місцевих громад нададуть потужного імпульсу для розвитку держави»

На цьому голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль наголосив під час панельної дискусії «Розвиток ОТГ: формування інвестиційного клімату та залучення інвестицій», що відбулася в рамках ІІ Всеукраїнського форуму об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя» в Києві під головуванням Президента України Петра Порошенка.

- Сьогодні наша держава доводить усьому світу, що навіть під час військової агресії сусідів ми здатні демонструвати економічне зростання. Україна демонструє, що її потенціал, який полягає, перш за все, в освічених і працьовитих людях, може стати базисом для швидкого розвитку економіки не лише країни, але й усієї Східної Європи, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Як наголосив очільник Запорізького регіону, для розкриття потенціалу першочерговими є дві умови: віра українського бізнесу в завтрашній день і впевненість іноземних партнерів у курсі держави на розвиток. Костянтин Бриль зазначив, що саме  успішна реалізація реформи децентралізації дає інвесторам таку впевненість.

- У Запорізькій області ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб саме об’єднані територіальні громади стали повноцінними суб’єктами залучення інвестицій, отримали весь необхідний для цього інструментарій. На сьогодні в нашому регіоні вже утворено 42 громади із 61, затвердженої перспективним планом. Абсолютна більшість жителів упевнена в перспективності цього процесу. Люди бачать, що саме в об’єднані громади інвестори спрямовують фінансові ресурси, створюють там нові виробництва.  Для того, щоб надати цьому процесу нового потужного імпульсу, облдержадміністрацією проведено безпрецедентний за масштабами для областей захід - Другий міжнародний форум з питань інтеграції та кооперації «InCoForum 2017». Форум зміг привернути увагу представників із близько 50 країн світу. Майже 30 послів іноземних держав, представників Міжнародного трейд-клубу, спікерів, експертів, бізнесменів, представників грантових організацій об’єдналися для розвитку Запорізької області та України в цілому, - підкреслив  Костянтин Бриль.

Очільник регіону повідомив, що головною темою цьогорічного заходу стала  презентація інвестиційного потенціалу об’єднаних громад. Голови ОТГ отримали можливість презентувати свої території перед високими представниками іноземних держав, бізнесом, грантовими організаціями. У результаті вони змогли налагодити прямі зв’язки та закласти підґрунтя для подальшого розвитку.

Головним інструментом, який дозволяє будь-якій території надати інформацію про себе, є інвестиційний паспорт. Тож обласною державною адміністрацією були розроблені інвестиційні паспорти для всіх громад. Ці документи містять вичерпну інформацію про економічний та ресурсний потенціал, інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки для реалізації проектів. Єдиний формат інвестиційних паспортів громад ґрунтувався на рекомендаціях, вироблених спільно з канадсько-українським проектом «Партнерство для розвитку міст». Зараз інвестиційні паспорти громад можна отримати не лише в друкованому вигляді, але й ознайомитися з ними на інвестиційному порталі Запорізької області. Крім цього, їх легко розповсюджувати через соціальні мережі, тож громади отримали від облдержадміністрації сучасний та ефективний інструмент промоції території. Така робота з підвищення спроможності громад у залученні інвестицій приносить свої результати.

- Яскравим прикладом є проект компанії НІБУЛОН з будівництва зернового терміналу в Біленьківській громаді. У травні цей проект був реалізований. Грандіозне підприємство було побудоване лише за 100 днів. Це яскравий приклад ефективної співпраці влади і бізнесу, який уже матеріалізувався в нових робочих місцях, додаткових податках для громади та  соціальних проектах на території. І вже на цьогорічному форумі керівником компанії НІБУЛОН Олексієм Опанасовичем Вадатурським було анонсовано подальше співробітництво із Запорізьким краєм, яке передбачає будівництво ще одного зернового терміналу; відновлення логістичного центру області та нові напрямки пасажирських перевезень по Дніпру. Всі ці проекти сприятимуть не лише активізації економічної діяльності в регіоні, а й істотно підвищать ефективність використання транспортних коридорів, мінімізуючи руйнування дорожнього покриття. По суті, компанія НІБУЛОН поставила перед собою амбітну мету модернізувати логістику України, і я радий відзначити, що Запорізька область стала надійним союзником у цій важливій справі, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також нагадав, що Запорізька область є серцем енергетики всієї Європи. Виробляючи третину всієї електроенергії України за допомогою найбільшої в Європі атомної електростанції, Дніпровської гідроелектростанції, теплової станції, регіон активно залучає інвестиції в альтернативну енергетику.

Нині на території області вже працює найбільша в Україні вітрова електростанція, побудована компанією ДТЕК на території Ботієвської громади. Успішна робота цієї станції підштовхнула інвестора до розширення масштабів проекту вдвічі. Нова електростанція буде зведена і  на території Приморської громади.

Більше того, приклад внутрішніх інвесторів спонукає іноземних партнерів до збільшення своєї присутності в регіоні. Компанія ЮрокейпЮкрейн підійшла до практичної реалізації проекту з будівництва найбільшої наземної вітрової електростанції в Європі, яка розміщуватиметься переважно на території Гірсівської громади.

Вартість реалізації цього проекту становить близько 800 мільйонів євро.

- Варто відзначити, що реалізація всіх проектів невідривно пов’язана з соціальними ініціативами для громад, на території яких працюють компанії. Наприклад, під час форуму було підписано договір про внесок ТОВ «ЮрокейпЮкрейн І» у розвиток соціальної інфраструктури Гірсівської об’єднаної територіальної на суму 350 тисяч доларів. Проекти компанії НІБУЛОН супроводжуються будівництвом нових систем водопостачання та водовідведення, об’єктів соціальної інфраструктури.  ДТЕК обов’язково укладає угоди про соціальне партнерство з громадами. Отже, ОТГ отримують не лише додаткові джерела фінансування, але й надійних партнерів серед великого бізнесу. Тож ефективна реалізація реформи децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Олексійовичем Порошенком, дозволяє об’єднаним громадам стати повноцінними суб’єктами залучення інвестицій. Вірю, що об’єднані територіальні громади Запорізької області стануть в авангарді економічного розвитку України. Для цього вони мають майже все і, маю надію, скоро отримають останній елемент повноважень: право розпоряджатися землею за межами населених пунктів. Упевнений, що продовження курсу децентралізації, а також ефективна співпраця інвесторів, влади та місцевих громад нададуть потужного імпульсу для розвитку держави, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА