флаг

Новини

На колегії детально проаналізовано роботу територіального центру

15 листопада голова районної державної адміністрації Віктор Дудукалов провів засідання колегії Чернігівської районної державної адміністрації, від час якого розглянуто питання забезпечення доступності розвитку соціальних послуг територіального центру соціального обслуговування у відповідності до потреб вразливих груп населення в Чернігівському районі.

Стратегія реформування системи надання соціальних послуг та План заходів на 2013-2016 роки щодо її реалізації заклали підґрунтя для побудови європейської моделі системи соціальних послуг та створення конкурентного ринку таких послуг. Водночас на формування системи значний вплив має реформа місцевого самоврядування та фінансова децентралізація. Для цього була розроблена Стратегія розвитку системи соціальних на період до 2020-2022 року.

З початку 2017 року в територіальному центрі було виявлено та надано соціальні послуги 878 особам. Відділення соціальної допомоги вдома надає згідно Державних стандартів соціальну послугу – догляд вдома.

На території Чернігівської селищної ради функціонує 36 дільниць по наданню соціальних послуг догляд вдома. Послугу догляд вдома отримали 356 осіб, із них безоплатно – 268 осіб, за плату – 88 осіб.

Середнє навантаження на соціального робітника 9,2 чол. (при нормі 6 чол.). Соціальні робітники надаючи послугу догляд вдома виконують понад 28 видів заходів. Запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг непрацездатним громадянам з IV та V групою рухової активності, які перебувають на обслуговуванні в установі. Цими послугами скористалися 41 непрацездатний громадянин (це покос трави, рубка дров, «швацькі» послуги, перукарські послуги). Відділ реєстрації та обліку бездомних громадян.

Протягом 2017 року на обліку перебуває 1 бездомна особа, яка зареєстрована за юридичною адресою закладу та 1 особа, яка потрапила в складні життєві обставини. З ними була проведена інформаційна робота для подальшого вирішення набутих проблем. Протягом року надавалися послуги перукаря, швачки, речі бувші вжитку та послуги підтриманого проживання.

Проводиться постійна інформаційна робота. Особа, яка втратила житло внаслідок пожежі, довгий час перебувала в відділеннях районної лікарні, тому перед Депутатом обласної ради було порушено питання щодо придбання житла за рахунок земельного паю особі, яка опинилася в надзвичайних обставинах.

Відділення денного перебування. На обліку у відділенні зареєстровано 495 громадян похилого віку та громадян з обмеженими можливостями. Обслуговуючим переважно надається послуга соціальна адаптація. Для організації дозвілля осіб з обмеженими можливостями, та осіб які частково втратили рухову активність працює клуб спілкування пенсіонерів «Що наші роки…?», який відвідують 30 пенсіонерів. З метою реалізації принципу навчання людей старшого віку впродовж всього життя та підтримці фізичних, психологічних та соціальних здібностей запроваджено університет третього віку. Так на факультеті «За здоровий спосіб життя» студенти-пенсіонери (20 ос.) вчаться створювати дійсну гармонію здоров'я. В ході навчання слухачі отримують знання щодо збереження здоров'я, організації життя і дозвілля.

У цьому році ми підписали Меморандум з Бердянським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги згідно якого 13 слухачів факультету «Основи правової допомоги» отримують знання з правових питань. Окрім цього у відділенні надаються послуги перукаря, швачки, послуги по рубці та розпилюванні дров, послуги пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації, пункту прийняття та видачі речей бувших у вжитку, покос трави триммером – кусторізом. Рівень охоплення соціальними послугами складає 100 %. Так, послугами перукаря у цьому році скористалося 223 жителів об’єднаної громади. Створено пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, послугами якого скористалися 23 особи.

У відділенні працює сестра медична, яка за призначенням лікаря обслуговуючим може зробити ін’єкцію, надати послугу класичного масажу, вимірює артеріальний тиск, проводить навчання з надання першої медичної (долікарської) допомоги; консультації з відновлення знань, вмінь і навичок здорового способу життя та самообслуговування.

На виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 28.10.2014 № 828 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо інформування населення про соціальні послуги» та з метою самостійного ознайомлення відвідувачів з інформацією в територіальному центрі створені інформаційні стенди. Інформацію про соціальні послуги можна отримати в електронному вигляді на веб сторінці територіального центру.

Результатом виконання стратегії до 2020-2022 року має стати запровадження системного підходу до організації надання соціальних послуг та забезпечення узгодженості дій органів влади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів, що надають соціальні послуги, створення в Україні ефективного та доступного механізму реалізації державної політики розвитку системи соціальних послуг.

Також на колегії заслухано доповідь про виконання вимог Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» вжиті заходи, спрямовані на забезпечення діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та заохочення громадських помічників дільничних офіцерів поліції.

За підсумками колегії були прийняті відповідні розпорядження.