флаг

Новини

У Чернігівці презентували книгу про Нестора Махна

9 листопада в опорному навчально-виховному закладі Чернігівська ЗОШ ім. А.М. Темника презентували книгу «Місцями пам’яті повстанських перемог у Запорізькому краї: Азовська операція Нестора Махна» відомих українських дослідників селянського руху Ігоря Лимана й Володимира Чопа.

Як розповіла під час презентації заступник голови районної державної адміністрації Наталя Степаненко, видання побачило світ у рамках обласної програми сприяння просвітницькій діяльності громадських організацій на 2015-2018 роки.

- Брошура присвячена боротьбі селян Запорізької області із комуністичним тоталітарним режимом. Вона видана за сприяння голови обласної державної адміністрації Костянтина Бриля. Ця книга є результатом річної роботи науково-редакційної групи з підготовки матеріалів для проекту «Місця пам'яті Української революції 1917-1921 років», яка також створена і працює в нашому районі.

Монографія присвячена яскравій сторінці в історії народної армії – рейду за маршрутом м. Гуляйполе – Царекостянтинівка (нині сел. Більмак) – Новоспасівка (с. Осипенко Бердянського району) – сел. Андріївка  Бердянського району – с. Федорівка Пологівського району. З 6 по 16 грудня 1920 року махновці пройшли понад 500 км, розгромили десять більшовицьких частин, захопили багаті трофеї. Азовський марш надав безліч прикладів військової майстерності, вдалого маневрування в оточенні переважаючих сил противника, виходу з «котла» невеликими групами, які можуть стати в нагоді нашим військовим на Сході України.

Торкнулася махновщина і нашого району. Про це розповів історик-краєзнавець, редактор районної газети “Нива” Микола Єременко. 21 нашого земляка було розстріляно на ринковій площі в Чернігівці у 1921 році за участь у манхновському русі. Поховано їх на території кладовища по вул. Ключовій. Захоронення виявлене завдяки роботі місцевих краєзнавців, зокрема, Миколи Миколайовича. За їхньої ж ініціативи нещодавно на цьому місці було встановлено металевий хрест.