флаг

Новини

Дебати – це те, що допоможе жити цікавіше

Наприкінці жовтня чернігівська молодь взяла участь в дебатному турнірі «Бердянська осінь». Дебати — це інтелектуальна гра, в яку давно грають студенти і школярі по всьому світові. У ній беруть участь дві команди, що відстоюють протилежні точки зору. У дебатах перемагає той, чия позиція більш аргументована, промова - більш логічна, переконлива та коректна.

У дебатах в Бердянську взяли участь Олексій Линник, Ніка Ставицька та Анастасія Галич. Очолила команду тренер Віталіна Савченко.

Для команди це була вже третя гра. Цього разу вразили своєю актуальністю та дуже зацікавили теми, в яких довелося позмагатися: «Сучасна школа не готує до реального життя» і «Соцмережі несуть більше шкоди, ніж користі». Обидві теми — дуже спірні. Наприклад, якщо соцмережі дають можливості розвитку, спілкування та працевлаштування, одночасно вони викликають залежність від віртуального світу, маніпулюють свідомістю та навіть можуть стати загрозою державній цілісності.

Гра справді захоплює та дає свої результати, дозволяє мислити критично та набагато легше виступати перед публікою. Такі позитивні наслідки вже можна відчути після перших двох раундів. Також дебати є гарним способом самореалізації, адже кожен може спробувати себе в ролі спікера, і потім, мабуть, вже ніколи не зможе відмовитися від цієї гри. І як говорив випускник дебатного клубу «Співдружність» Владислав Тельки: «Дебати – це та річ, яка допоможе вам жити легше, цікавіше та аргументованіше».