флаг

Новини

В райдержадміністрації обговорили проблему сімейного насильства

Нараду за участі представників структурних підрозділів райдержадміністрації, РЦСССДМ та селищної ради, відповідальних за проведення в районі роботи з протидії торгівлі людьми та попередження насильства в сім'ї провела 18 жовтня заступник голови райдержадміністрації Наталя Степаненко.

Нарада пройшла в рамках акції “16 днів проти насильства”. До того ж, 18 жовтня із 2007 року оголошено Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.

Під час наради обговорено реалізацію на території району заходів на підтримку сімей, забезпечення гендерної рівності, протидії торгівлі людьми та родинному насильству. Координацію та узагальнення проведення комплексних заходів цього роду здійснює управління соціального захисту населення. Соціальні служби регулярно інспектують сім'ї, у яких траплялися випадки здійснення насильства чи існує така загроза. Наразі випадків дискримінації за ознакою статі в районі не реєструвалося.

Проте, як зауважила головний спеціаліст відділу праці та сім'ї УСЗН Валентина Гіренко, реальна кількість вчинених правопорушень невідома, оскільки визначення поняття насильства досі лишається невизначеним, а штрафи, що мають бути покаранням для правопорушника, сплачуються із сімейного бюджету. Тому більшість людей приховує факти вчинення над ними протиправних дій.

Виявлені особи, які вчинили насильство в сім'ї, перебувають на обліку в Чернігівському відділенні Бердянського відділу поліції. Їх наразі — 43, 2 з них — жінки.